Raráškův čaj usmrkánek

Kaa
100
13.1.06 09:55

Raráškův čaj usmrkánek

Ahoj holky,

dostala jsem Raráškův čaj USMRKÁNEK od firmy Sonnentor, má být dětský, ale není na něm, od kolika měsíců.
Složení je: máta, lípa, heřmánek, černý bez, tymián, lékořice a šalvěj - všechno až na šalvěj bývá i v ostatních dětských čajích od 6 měsíců, takže to by mělo být v pohodě, ale s tou šalvějí nevím, vím jen, že se s ní má opatrně v těhu, ale už nevím proč … Tak nevím, jestli ji děti smějí? Není tu někdo, kdo se vyzná v bylinkách?

Bea má právě rýmu, tak bych ho užila … :wink:

Díky!

Kaa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4039
13.1.06 10:11

Našemu půlročnímu taky teče z nosu a navíc si u toho drápe oko, takže vypadá, že má půlku obličeje zmasakrovanou…
Minule ho vykurýrovaly dvě lžičky mateřídouškového čaje…

Se šalvějí nevím, ale snad jo. Má totiž vliv na děložní svalstvo, což snad u miminek nevadí :P
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4039
13.1.06 10:12

MMCH - podobně jako šalvěj působí i mateřídouška a tymián. Nebezpečné pro těhule kvůli děloze…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
13.1.06 21:59

ahoj, šalvěj způsobuje stahy děložního svlastva, proto se nesmí v těhotenství. Jinak pro mimčo od 6 měs. ano, ale nesmí se užívat ve velkých dávkách, nebo dlouhodobě. používá se se velmi opatrně pro děti se zvýšenou nervovou podrážděností. hlavně nepoužívat bez porady éterický olej-obsahuje toxický tujon.Jinak mě zaráží ta máta, ta se nemá dávat dětem do 6-ti let.já osobně tyto kupované bylinné čaje nepoužívám, moc jim nevěřím,takže nevím ani jejich složení.málokde je záruka čistoty a původu použitých surovin. já jsem s bylinkami hodně opatrná a řekla bych, že tomu trochu rozumím.dala bych maximálně tak meduňku, tymián,mateřídoušku,lipový květ,květ bezu.ale toto všechno si sbírám a zpracovávám sama.
mějte se.pa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kaa
100
14.1.06 23:40

Díky za odpovědi, ta máta mě překvapila, zrovna tu jsem viděla v různých směsích. Ty čaje od Sluneční brány / Sonnentor se mi právě líbily proto, že jsou bio a snad tedy čistší, na tu rodinu, co je dělá, jsem četla dost chvály … Jen nemají nikde uvedený ten věk :?
Každopádně děkuju!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama