Řasenka a podrážděné oči

12925
1.5.21 09:03

Řasenka a podrážděné oči

Ahoj, resim problem s podrazdenyma ocima od rasenky (kdyz ji nepouzivam, problem neni). Pouzivam bezne rasenky z drogerie, ted nam Maybeline Odlicuju poctive, micelarkou od Vichy, predtim odlicovacem na oci od Garnier.
Mela jste nektera podobny problem a co pomohlo? Uvazuju o rasence z prirodni kosmetiky, jinak uz nevim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14814
1.5.21 09:22

Musíš hledat vhodnou řasenku, koukala bych se po těch na citlivé oči. A na odlíčení bych nebrala micelární vodu, ale dvousložkovým odličovač s olejem. Já třeba používám Yves Rocher, dělá ho myslím i Nivea. Mě třeba celkové micelární vody vůbec nevyhovují a presušují mi pleť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12925
1.5.21 09:27

@nozu Dekuju, micelarku nepouzivam na cely oblicej pravidelne, mam cistici penu od So' Bio Etic. Ake mam smisenou plet a micelarka od Vichy ji urcite nevysusuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14814
1.5.21 09:31

@Eliška Já mám právě suchou pleť a musím používat odličovací mléka. Ono každému vyhovuje něco jiného. Jen jsem se pokusila navrhnout alternativy, jak se vyhnout podráždění očí. Teď na to koukám zpětně a je to takové direktivní. To jsem nechtěla, omlouvám se. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16388
1.5.21 09:42

Vyhoď řasenku co máš, kup si novou, hypoalergenní a nepoužívej ji od data otevření déle jak 3-4 měsíce, velmi radostně se v ní množí mikrobové.

A teda doufám, že tu micelárku alespoň oplachuješ. protože bez toho jen po obličeji rozšmrdláš nečistoty a ještě tam necháš docela agresivní složky, které micelární voda obsahuje. Včetně Vichy - -bez tenzidů není micelárka - konkrétě věci co v ní můžou dráždit

Disodium Cocoamphodiacetate, Poloxamer 184, HEXYLENE GLYCOL a Disodium EDTA

Používej ji na odlíčení, pokud ti vyhovuje a nemáš žádné problémy s pletí, ale pak ještě umyj obličej a teprve pak na něj dávej nějakou další pečující kosmetiku.

pokud trpíš na akné, suchou pleť a nebo sebroeu, raději micelárku vyhoď i s řasenkou a sáhni po nějakém šetrném čistícím olej (ideální je mandlový, je fakt hypoalergenní) a následně nějakém čistítím gelu či pěně vhodném pro tvůj typ pleti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
610
1.5.21 09:55

Blephasol 100ml
Blephasol je micelární voda s vysokou snášenlivostí vhodná pro každodenní hygienu citlivých očních víček. Jemně čistí pokožku v citlivé oblasti očí, aniž by dráždil oči nebo vysušoval pokožku, případně vnější vrstvu epidermu. Neobsahuje parfemaci.
Vhodný i pro nositelky kontaktních čoček.

Blephagel je hypoalergenní čistící oční gel na vodní bázi. Rozpouští a odstraňuje krusty a sekrety z očních víček a kořenů řas. Okamžitě poskytuje pocit úlevy a zachovává přirozený stav očních víček. Je šetrný k pokožce i očím, je bez parfému a alkoholu.

Blephagel pomáhá

Při syndromu suchého oka
Při očních alergiích
Při nepříjemném pocitu v oku (pálení, bodání, svědění, štípání)
Při obtížích spojených s kožními onemocněními (akné, seboroická dermatitida)
Jako profylaxe očních infekcí před a po operacích katarakty a LASIK zákrocích

Obojí doporučuji na odlíčení očí.
Mně zase řasenka nevadí, ale tužka na oči. Hned mi víčka natečou, svědí, po splasknutí zůstane ekzém. Kupovala jsem i tužku v lékárně, ale asi né moc dobrou :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2667
1.5.21 10:01

Zkus hypoalergenni řasenku, na přírodní se vykasli, jen ušetřís peníze. Jak mám přírodní kosmetiku ráda a preferuji ji oproti té konvenční, tak zrovna řasenky jsou katastrofa a bez té chemie prostě nefungují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16388
1.5.21 10:16

@modravlocka no hlavně čím víc přírdy, tím kratší životnost a tím víc to chutná mikrobům a tím víc to dráždí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
568
1.5.21 10:20

Já jsem měla na každou Řasenku alergickou reakci, odličovala jsem se nakonec kokosovým olejem ale i to nepomohlo. Jelikož jsem opravdu vyzkoušela hodně řasenek, i z lékárny :mrgreen: tak jsem si nakonec udělala Extansions :nevim: mám klid, odličovat nemusím, ušetřím čas a nervy každý ráno :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12925
1.5.21 13:11
@Ou píše:
Vyhoď řasenku co máš, kup si novou, hypoalergenní a nepoužívej ji od data otevření déle jak 3-4 měsíce, velmi radostně se v ní množí mikrobové.

A teda doufám, že tu micelárku alespoň oplachuješ. protože bez toho jen po obličeji rozšmrdláš nečistoty a ještě tam necháš docela agresivní složky, které micelární voda obsahuje. Včetně Vichy - -bez tenzidů není micelárka - konkrétě věci co v ní můžou dráždit

Disodium Cocoamphodiacetate, Poloxamer 184, HEXYLENE GLYCOL a Disodium EDTA

Používej ji na odlíčení, pokud ti vyhovuje a nemáš žádné problémy s pletí, ale pak ještě umyj obličej a teprve pak na něj dávej nějakou další pečující kosmetiku.

pokud trpíš na akné, suchou pleť a nebo sebroeu, raději micelárku vyhoď i s řasenkou a sáhni po nějakém šetrném čistícím olej (ideální je mandlový, je fakt hypoalergenní) a následně nějakém čistítím gelu či pěně vhodném pro tvůj typ pleti

Micelárkou jen odličuju (a líčím se málo), pak na čištění mám tu pěnu So´Bio Etic, ta je skvělá.
Díky za tip s řasenkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12925
1.5.21 13:27
@nozu píše:
@Eliška Já mám právě suchou pleť a musím používat odličovací mléka. Ono každému vyhovuje něco jiného. Jen jsem se pokusila navrhnout alternativy, jak se vyhnout podráždění očí. Teď na to koukám zpětně a je to takové direktivní. To jsem nechtěla, omlouvám se. :kytka:

Ale vůbec ne, napsala jsi to v pohodě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12925
1.5.21 13:28
@Luska píše:
Blephasol 100ml
Blephasol je micelární voda s vysokou snášenlivostí vhodná pro každodenní hygienu citlivých očních víček. Jemně čistí pokožku v citlivé oblasti očí, aniž by dráždil oči nebo vysušoval pokožku, případně vnější vrstvu epidermu. Neobsahuje parfemaci.
Vhodný i pro nositelky kontaktních čoček.

Blephagel je hypoalergenní čistící oční gel na vodní bázi. Rozpouští a odstraňuje krusty a sekrety z očních víček a kořenů řas. Okamžitě poskytuje pocit úlevy a zachovává přirozený stav očních víček. Je šetrný k pokožce i očím, je bez parfému a alkoholu.

Blephagel pomáhá

Při syndromu suchého oka
Při očních alergiích
Při nepříjemném pocitu v oku (pálení, bodání, svědění, štípání)
Při obtížích spojených s kožními onemocněními (akné, seboroická dermatitida)
Jako profylaxe očních infekcí před a po operacích katarakty a LASIK zákrocích

Obojí doporučuji na odlíčení očí.
Mně zase řasenka nevadí, ale tužka na oči. Hned mi víčka natečou, svědí, po splasknutí zůstane ekzém. Kupovala jsem i tužku v lékárně, ale asi né moc dobrou :nevim:.

Děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12925
1.5.21 13:29
@Ou píše:
@modravlocka no hlavně čím víc přírdy, tím kratší životnost a tím víc to chutná mikrobům a tím víc to dráždí

Subjetivně je to podráždění stejné, ať mám novou řasenku, nebo ji mám dýl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12925
včera v 22:39

Pořídila jsem na zkoušku Dermacol Obsesion, uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat