Nárok na mateřskou - počítá se RD do 270 dní v zam. poměru?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 14:50
RD 270 dní

Ahoj, mám dotaz - při RD jsem začala pracovat a bylo mi řečeno, že i z této práce mám eventuálně nárok na MD. Zajímá mě, jestli se do 270 dní účasti na nemocenském pojištění počítá jen doba v zaměstnaneckém poměru, nebo i RD - to jsem našla v nějaké internetové poradně… Děkuji :kytka:

Reakce:
Lendeš
Kelišová 6810 příspěvků 07.08.19 14:57

Počítá se celá délka pracovního poměru, včetně RD, nemocenské apod. Ale pokud máš dvě zaměstnání (v jednom jsi na RD a teď to nové), tak musíš mít souběh aspoň 270 dní za poslední 2 roky, ne že se doba na RD v jednom započítá i pro nárok z nové práce.

1mila2
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 07.08.19 14:58

RD se samozrejme pocita, porad jsi zamestnanec.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 15:02

@Lendeš Aha, děkuju, a do toho souběhu se počítá MD, kterou jsem pobírala ze zaměstnání, kde mám smlouvu na neurčito (prý se to bere jako dávka nemocenské)? Moc děkuji.

Lendeš
Kelišová 6810 příspěvků 07.08.19 15:10
@Anonymní píše:
@Lendeš Aha, děkuju, a do toho souběhu se počítá MD, kterou jsem pobírala ze zaměstnání, kde mám smlouvu na neurčito (prý se to bere jako dávka nemocenské)? Moc děkuji.

Tím souběhem mám na mysli dvě doby pojištění = 2 různá zaměstnání s účasní na nemocenském souběžně.
První pracovní poměr na neurčito je jedno pojištění (včetně doby na MD/RD). Nové zaměstnání je druhé pojištění. Pokud tam nebylo v posledních 2 letech ještě jiné zaměstnání s účastí na nemocenském souběžně s prvním pracovním poměrem, tak teď nová práce musí trvat aspoň 270 dní, aby z ní byl taky nárok.

veselamuchomurka
Stálice 84 příspěvků 07.08.19 15:15

Aha, děkuju moc :kytka:

Váš příspěvek
Reklama