RD, čerpání dovolené a výpověd

55
29.4.18 22:08

Rd, cerpani dovolene a vypoved

Ahoj, potrebovala bych poradit. V soucasne dobe mi bude koncit RD. Jsem zamestnana na dobu neurcitou s tim, ze se mi behem RD zmenila z urcite na neurcitou. Behem MD mi byla proplacena dovolena a od te doby jsem se do prace ani na zkraceny uvazek nevratila. Predpokladam, ze pokud nemam nic odpracovano, ze ani nemam narok na dovolenou, je to tak? A jak je to, kdyz se uz do soucasneho zamestnani nebudu vracet. Plati take 2 mesicni vypovedni lhuta? Moc dekuji za rady.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16771
29.4.18 22:19

@dorodoro Pokud jsi dovolenou už vybrala celou, tak nemáš. Pokud ti nějaké dny ještě zbyly, tak se krátí. A jestli máš smlouvu na neurčito, tak je tam klasická lhůta, tj. 2 měs

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14945
30.4.18 12:27
@dorodoro píše:
A jak je to, kdyz se uz do soucasneho zamestnani nebudu vracet. Plati take 2 mesicni vypovedni lhuta? Moc dekuji za rady.

S výpovědí je vždy spojena výpovědní doba. Pokud dáš výpověď dnes, tak ti výpovědní doba skončí 30.6. Pokud dáš výpověď pozítří, tak ti výpovědní doba skončí 31.7. Pokud ti výpovědní doba skončí později, než RD, tak se do práce budeš vracet.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
30.4.18 14:00

Moc děkuji za odpověď. Výpověď jsem už poslala mailem, tak doufám, že je to stejně platné jako když posílám poštou. Potřebuji skončit k 30.6.
Díky moc :mavam:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14945
30.4.18 14:05
@dorodoro píše:
Moc děkuji za odpověď. Výpověď jsem už poslala mailem, tak doufám, že je to stejně platné jako když posílám poštou. Potřebuji skončit k 30.6.
Díky moc :mavam:
Není to stejně platné, jako když posíláte poštou nebo doručíte osobně.

Zákoník práce, § 50 odstt. 1: Výpověď z pracovního poměru musí být písemná, jinak se k ní nepřihlíží.

Není-li mail opatřen vaším zaručeným podpisem, nejde o písemnou výpověď. Obyčejným mailem můžete doručit jen oskenovaný dokument, což je kopie. Dokud nedoručíte originál s originálním podpisem, nedoručila jste výpověď.

Příspěvek upraven 30.04.18 v 14:11

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8580
30.4.18 14:09

@dorodoro Nestačí, pokud nemáš elektronický podpis. Je potřeba podat to písemně a rozhodující je datum doručení. Pokud to chceš doručit ještě dnes, tak jedině osobně a nechat si potvrdit převzetí na kopii.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama