RD, čerpání dovolené a výpověd

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dorodoro
Stálice 55 příspěvků 29.04.18 22:08
Rd, cerpani dovolene a vypoved

Ahoj, potrebovala bych poradit. V soucasne dobe mi bude koncit RD. Jsem zamestnana na dobu neurcitou s tim, ze se mi behem RD zmenila z urcite na neurcitou. Behem MD mi byla proplacena dovolena a od te doby jsem se do prace ani na zkraceny uvazek nevratila. Predpokladam, ze pokud nemam nic odpracovano, ze ani nemam narok na dovolenou, je to tak? A jak je to, kdyz se uz do soucasneho zamestnani nebudu vracet. Plati take 2 mesicni vypovedni lhuta? Moc dekuji za rady.

Reklama

Reakce:

P4ja
Závislačka 4910 příspěvků 29.04.18 22:19

@dorodoro Pokud jsi dovolenou už vybrala celou, tak nemáš. Pokud ti nějaké dny ještě zbyly, tak se krátí. A jestli máš smlouvu na neurčito, tak je tam klasická lhůta, tj. 2 měs

eumedon
Extra třída :D 12848 příspěvků 30.04.18 12:27
@dorodoro píše:
A jak je to, kdyz se uz do soucasneho zamestnani nebudu vracet. Plati take 2 mesicni vypovedni lhuta? Moc dekuji za rady.

S výpovědí je vždy spojena výpovědní doba. Pokud dáš výpověď dnes, tak ti výpovědní doba skončí 30.6. Pokud dáš výpověď pozítří, tak ti výpovědní doba skončí 31.7. Pokud ti výpovědní doba skončí později, než RD, tak se do práce budeš vracet.

dorodoro
Stálice 55 příspěvků 30.04.18 14:00

Moc děkuji za odpověď. Výpověď jsem už poslala mailem, tak doufám, že je to stejně platné jako když posílám poštou. Potřebuji skončit k 30.6.
Díky moc :mavam:

eumedon
Extra třída :D 12848 příspěvků 30.04.18 14:05
@dorodoro píše:
Moc děkuji za odpověď. Výpověď jsem už poslala mailem, tak doufám, že je to stejně platné jako když posílám poštou. Potřebuji skončit k 30.6.
Díky moc :mavam:
Není to stejně platné, jako když posíláte poštou nebo doručíte osobně.

Zákoník práce, § 50 odstt. 1: Výpověď z pracovního poměru musí být písemná, jinak se k ní nepřihlíží.

Není-li mail opatřen vaším zaručeným podpisem, nejde o písemnou výpověď. Obyčejným mailem můžete doručit jen oskenovaný dokument, což je kopie. Dokud nedoručíte originál s originálním podpisem, nedoručila jste výpověď.

Příspěvek upraven 30.04.18 v 14:11

Lendeš
Kelišová 5002 příspěvků 30.04.18 14:09

@dorodoro Nestačí, pokud nemáš elektronický podpis. Je potřeba podat to písemně a rozhodující je datum doručení. Pokud to chceš doručit ještě dnes, tak jedině osobně a nechat si potvrdit převzetí na kopii.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama