Nabídnuta jiná práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  29.04.18 14:01
Nabídnuta jiná prace

Ahoj holky poradite mi?? Dělám v jedné fabrice druhým rokem v letos v červenci mi končí smlouva… Přestavují se haly s tim, že spoustu lidí už bylo propuštěno teď přišli s tim, že mi nabídli na půl roku praci jinde ve fabrice ale je to daleko a já kvůli synovi nemůžu nemůžu dojíždět dakovou dálku. Povídá se že pokud to odmítnem okamžitě výpověď a bez nároku na odstupny tohle můžou? Bojím se že mi do výpovědi napíšou že jsem odmítla práci co mi byla nabídnuta a ani nedostanu podporu, jak je to prosím???

Reklama

Reakce:

Xsenova
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 29.04.18 14:29

Odpoveď nižšie. Ty nemáš neurčitú dobu :?

Příspěvek upraven 29.04.18 v 14:35

Monchichik
Závislačka 3288 příspěvků 29.04.18 14:32

A tu práci jinde ti nabídli už teď nebo až potom, co ti skončí smlouva? Práci vykonáváš v místě, které máš psané ve smlouvě na jinou nemusíš přistoupit. Jestli ti v červenci končí smlouva, tak je prostě konec a nic jiného od nich brát přeci nemusíš. A když máš smlouvu na dobu určitou, na odstupné nemáš nárok.

Anonymní  29.04.18 15:12

Praci jinde mi nabídli už teď ne až po ukončení smlouvy. Takže mi můžou dát třeba výpověď na hodinou? Jsem samozivitelka tohle jednání nechapu je tam plno adeptek bezdetnejch tak si říkám proč já :pocitac: nemám v praci žádný problémy a chodím řádně

Monchichik
Závislačka 3288 příspěvků 29.04.18 15:27

Místo výkonu práce máš ve smlouvě, pokud tam nemáš adresu té fabriky, kam tě chtějí přesunout, tak na to nemusíš přistupovat. V tom případě ti můžou dát výpověď a pak ti náleží odstupné http://www.epravo.cz/…e-91400.html

eumedon
Extra třída :D 12657 příspěvků 29.04.18 16:12
@Anonymní píše:
Ahoj holky poradite mi?? Dělám v jedné fabrice druhým rokem v letos v červenci mi končí smlouva… Přestavují se haly s tim, že spoustu lidí už bylo propuštěno teď přišli s tim, že mi nabídli na půl roku praci jinde ve fabrice ale je to daleko a já kvůli synovi nemůžu nemůžu dojíždět dakovou dálku. Povídá se že pokud to odmítnem okamžitě výpověď a bez nároku na odstupny tohle můžou?

Zaprvé: Když ti v červenci končí smlouva, tak ti asi nedají výpověď, ale nechají doběhnout smlouvu.

A pokud nabídnou práci jinde a jinou, tak záleží na tom, jak máš v pracovní smlouvě formulováno místo výkonu práce a druh práce. Podívej se do pracovní smlouvy, napiš to sem, a pak se ptej.

eumedon
Extra třída :D 12657 příspěvků 29.04.18 16:15
@Monchichik píše:
Místo výkonu práce máš ve smlouvě, pokud tam nemáš adresu té fabriky, kam tě chtějí přesunout, tak na to nemusíš přistupovat. V tom případě ti můžou dát výpověď a pak ti náleží odstupné http://www.epravo.cz/…e-91400.html

Takhle bych to neformuloval. adresa tam přímo nemusí být. Stačí, když se „adresa té fabriky, kam ji chtějí přesunout“ schová pod to, co je ve smlouvě. Pokud je ve smlouvě „kdekoli v ČR“, tak to není adresa, ale schová se pod to kterékoliv místo v ČR. Zrovna tak, pokud je ve smlouvě „kterýkoliv odštěpný závod zaměstnavatele kdekoliv v ČR“. Tomu je třeba věnovat pozornost při uzavírání smlouvy.

Zakladatelko, jak máš v pracovní smlouvě formulováno místo výkonu práce?

Anonymní  29.04.18 16:47

Místo výkonu práce je město tam kde dělam. Nikde není psáno že mě můžou přeradit do jiného města i do jiné fabriky…

Monchichik
Závislačka 3288 příspěvků 29.04.18 16:54
@Anonymní píše:
Místo výkonu práce je město tam kde dělam. Nikde není psáno že mě můžou přeradit do jiného města i do jiné fabriky…

takže jestli tam máš třeba místo výkonu Praha, nemůžou tě bez tvého souhlasu poslat nikam mimo Prahu.

eumedon
Extra třída :D 12657 příspěvků 29.04.18 17:09
@Anonymní píše:

Takže nemusíš nikam jinam nastupovat. Trvej na přidělování práce v městě, které máš uvedeno v pracovní smlouvě.

Nebo výpověď z jejich strany (ruší se zaměstnavatel nebo jeho část), ale pak výpovědní doba (pokud se zruší dříve, než skončí výpovědní doba, tak je to překážka v práci na straně zaměstnavatele, tudíž máš nárok na náhradu mzdy, i když budeš doma) + odstupné.

eumedon
Extra třída :D 12657 příspěvků 30.04.18 07:37

A ještě zakladatelce poradím: Dej si pozor, co a jak podepisuješ!

Abys nepodepsala dohodu (na důkaz souhlasu) o rozvázání pracovního poměru, nadepsanou „Výpověď dohodou“. „Výpověď dohodou“ je nesmysl a tento nesmyslný název někdy zaměstnavatelé napíšou nad klasickou dohodu o rozvázání pracovního poměru a dají zaměstnanci podepsat. Listiny se nehodnotí podle názvu, ale podle obsahu! Podepíšeš-li dohodu o rozvázání PP, nadepsanou „Cesta do Úbic“, podepíšeš dohodu o rozvázání PP.

Cokoli ti dají podepsat, nepodepisuj dole jako „souhlasím“, ale nahoře a za slovíčka „Převzala dne…“.

Hlídej si, co podepisuješ a hlídej si důkazní situaci. Když zkoušejí tohle, mohou zkoušet i jiné habaďury.

Jinak - k tvé původní otázce:

Tady
@Monchichik píše:
http://www.epravo.cz/…e-91400.html

máš všechno. Včetně judikatury.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejasnosti kolem smrti Václava Glazara. Kamarád popsal hrůzné podmínky v hospici

Zanedbali pracovníci kralupské léčebny pro dlouhodobě nemocné péči o náhle... číst dále >

Monika Štiková si rýpla do manžela: „Tak jak se má ta tvoje cikánka?“

Velmi svérázná televizní star Monika Štiková (45) se zase předvedla! Hned jak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Reklama