Reaktivace mononukleózy?

24886
14.1.21 15:35

Reaktivace mononukleozy?

Ahoj, zajímají mě zkušenosti s mononukleozou. Dceři jako malé zjistili, že prodělala mononukleozu, zřejmě pod nějakou angínou, nějak z krve, už se nepamatuju, jakým testem. Teď (je dospělá) má hodně zvětšených uzlin, brali jí krev a doktorka jí jen telefonicky řekla, že je to začínající mononukleoza. Zítra bude zbytek výsledků. Prý teprve i nějaký test na mononukleozu. Nevíte někdo, jestli je specifický test na mononukleozu? Z čeho mohla dnes vyjít? Ultrazvuk uzlin v pořádku. Nemohla se doktorka splést a ten test, kterým se to v dětství zjistilo, vypadal jako probíhající mononukleoza? Je to zmatené, ale sama se v tom nevyznám, jen mě to tak napadlo. Někde jsem četla, že nemůže znovu onemocnět, jen se to reaktivuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
697
14.1.21 15:53

Já když měla mononukleózu, tak mě začalo bolet při polykaní. Šla jsem k lékaři, tipnul si tu mononukleózu, sestra mi vzala krev a výsledek to potvrdil. Krevní testy bývají přesné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24886
14.1.21 16:03
@Jolka86 píše:
Já když měla mononukleózu, tak mě začalo bolet při polykaní. Šla jsem k lékaři, tipnul si tu mononukleózu, sestra mi vzala krev a výsledek to potvrdil. Krevní testy bývají přesné.

Mně jde o to, jestli to tak nemůže vypadat vzhledem k tomu, že už ji jednou prodělala. Jinak ji pobolívalo v krku a je unavená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
697
14.1.21 16:21
@vokishka píše:
Mně jde o to, jestli to tak nemůže vypadat vzhledem k tomu, že už ji jednou prodělala. Jinak ji pobolívalo v krku a je unavená.

Jestli už ji měla, krevní test by to měl prokázat. Ono po mononukleóze může být únavový syndrom. Mně dokror říkal, že by se vrátit neměla, ale jestli měla třeba větší stres, ona v těle zůstane. Něco jak opar, taky se někdy vrací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
777
14.1.21 16:32

Zjišťuje se to přítomností eb viru (když jsou protilátky IGM bere se to jako časná nákaza, IGG jsou paměťové, pokud jsou pozitivní obojí bere se to jako reaktivace.) Dost často se to reaktivuje při stresu, při oslabení imunity -mě se to zreaktivovalo při borelioze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4293
14.1.21 18:04
@vokishka píše:

Mononukleózu způsobují 2 odlišné viry - EBV a CMV.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
14.1.21 23:28

@annasmyc
Mam podobnou zkusenost s reaktivaci. Celkove rozhozena imunita a vic veci timpadem „probuzenych“ a rozhozenych, vcetne prave reaktivace EBV.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat