Recept na Vánočku - prosím prosím

1400
30.11.05 14:47

Recept na Vánočku - prosím prosím

Ahojek Emimiňačky,
prosím prosím, napište mi vaše receptíky na vánočku !
Objevila jsem konečně čerstvé kvasnice a ráda bych tudíž letost vánočku zkusila poprvé upét.
Jakožto úplný novic co se kynutého těsta týče, prosila bych i o vysvětlení, jak se dělá kvásek :D

Takže pokud máte zaručený a lehký recept na vánočku, sem s ním !
Předem moc děkuju

Ed

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3596
30.11.05 15:00

Ahojky Ed,

kde jsi objevila čerstvé kvasnice? Prosím prosím napiš, já jsem v pondělí opět pekla ze sušených, ale nic moc, hrozně pomalu to kyne, je to skoro na celý den.

Recept mám normální, nic extra lehkého, ale určitě to zvládneš.

1 kg hladké mouky
220 g cukru
1 vanilkový curk
125 g másla
125 g tuku na pečení
trošku soli (pokud budeš dávat anglické slané máslo, možná už bych ani nesolila)
3 žloutky
1,5 kostičky droždí (jestli se nepletu, tak jedna česká váží 42 g)
asi 0,5 litru mléka
strouhaná citronová kůra
rozinky, ořechy, mandle, co chceš

Kvásek:

trošku vlažného mléka, ale jen vlažného, aby nespálilo kvasnice, trošku cukru a nadrobit kvasnice, nechat vzejít (aby bylo vidět, že to kyne) a přidat do mouky a ostatních ingrediencí. Kvásek si můžeš udělat zvlášť v misce nebo rovnou v připravené mouce.

Nejdůležitější je těsto pořádně propracovat, naše babičky ho prý zpracovávaly na vále 0,5 hodiny, to by mě upadly ruce :-))))).

Vykynuté těsto poznáš podle toho, že když do něho šťochneš prstem, tak se narovná do původního tvaru.

Po vykynutí uděláš vánočku, nacháš na plechu ještě vykynout, pomažeš žloutkem, posypeš mandlemi, ořechy a v mírně vyhřáté troubě pečeš.

Prosím, prosím, dostala jsi můj e-mail?

Hodně zdaru při pečení.

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1400
30.11.05 15:15

Ahoj Jani !
Téda to byla rychlovka, moc děkuju za receptík. Jeden co jsem našla ve starém kalendáři receptů vypadá podobně, takže se ty receptíky asi moc lišit nebudou a něco zešmolichám :D

Kvasnice čéče já ti našla dnes úúúúplně náhodou v jednom našem local garden centre !!!!! Měli je v chladnici vedle sýrů a jogurtů a tak.
Je to celkem posh garden centre, tak tam moc nechodím, už jen proto, že tam mají vše 2× tak draho, ale dnes jsme tam vlítli pro mlíko a co nevidím???? Hurááá!
Tak jsem si nesla domů pytlík kvasnic a už jsem si udělala i pomazánku a krásně nám to tady teď smrdí :)
Mají to nakostičkováno, ani nevím kolik ta jedna kostička váží, ale dohromady jsem měla cca 180 g kvasnic za cenu £ 1.71

Jani tvůj majlik jsem asi nedostala, protože pořád čekám na tvou odpověď. Poslední majlík od tebe z 22.11. na ten jsem ti odepisovala v zápětí 23.11.(což mě teď napadá, zda jsi dostala mou odpověď?)a teď čekám co a jak teda a jestli přijedete :D Asi se tvůj majlík někde zatoulal tak to prosím zkus poslat znovu a pro jistotu i na Emimi na SZ jo?

Už se na vás těšíme :D
Třeba mi můžeš pomoct upéct tu vánočku :D
Ed x

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4011
1.12.05 22:50

Kuchařinky - víte co by mě a mojí mamku zajímalo? Jestli se tu nenajde nějaká šikulinka, která umí péct vánočku z devíti proužků najednou a rovnou jí formuje do trojuhelníku???? Viděla jsem to jednou v TV a koukala jsem jako puk že to takhle jde :-) My jí děláme jako asi většina - spodek ze 4, na to ze 3 a pak dva a lípnem to na sebe…PROSÍM PROSÍM OZVE SE MI NĚJAKÁ ŠIKULKA KTERÁ TOHLE SVEDE??? Předem moc díky holky:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
1.12.05 22:59

Jee, Edino, mohla bys prosim napsat recept na tu drozdovou pomazanku?
Prosim, prosiiiiim… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
3.12.05 21:03

Ahoj. Před týdnem jsem zkoušela poprvé upéct vánočku (dopadlo to dobře) a proto jsem nejdřív probrouzdala net, jestli někde nenajdu nějakou vychytávku a narazila jsem na video, které ukazuje, jak se plete vánočka ze šesti prožků najednou. Nevzpomenu si na odkaz, ale stáhla jsem si ten soubor na pc a můžu ti ho poslat na mail.
Pečení zdar!
Aki
http://bd.lilypie.com/kNmop1/.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama