Reklama

Řecko- souhlas exmanžela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

davmi
Kelišová 5251 příspěvků 09.09.18 13:20
Řecko- souhlas exmanžela

Hezký den, prosím byli jste někdo v Řecku jen s dětmi? Letím s dětmi, které mají jiné příjmení, potřebuju souhlas exmanžela? Děkuji.

Reklama

Reakce:

mihe
Závislačka 2911 příspěvků 09.09.18 13:33

Ahoj, pokud máš děti svěřené do péče tak ne. Pokud máte péči společnou tak ano. S příjmením si nedělej starosti, však mají pas či občanku, podle toho to uvidí.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1890 příspěvků 09.09.18 13:39

Ahoj létáme do Řecka každý rok a nikdo to po mě nikdy nechtěl, dcera se jmenuje jinak. Je fakt, že do Řecka jezdíme jen s cestovkou a to při odbavení jen kontrolují, jestli má dítě svůj platný cestovní doklad a navíc je to letenka na časově omezenou dobu. Cestou zpátky to většinou organizuje delegát.

Fjodorka
Extra třída :D 11223 příspěvků 09.09.18 13:54

Letos jsem posílala dceru s babičkou do Řecka a jen jsem jí dala do ruky pas, nikde jsme jako rodiče souhlasit nemuseli, ani jeden.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48453 příspěvků 09.09.18 19:55
@mihe píše:
Ahoj, pokud máš děti svěřené do péče tak ne. Pokud máte péči společnou tak ano. S příjmením si nedělej starosti, však mají pas či občanku, podle toho to uvidí.

blbost.

zoidberg
Extra třída :D 11629 příspěvků 10.09.18 08:49

Ministerstvo zahraničních věcí sděluje k tématu následující:
Zpravidla pro krátkodobý výjezd do ciziny např. na dovolenou obvykle není souhlas druhého rodiče vyžadován.

Souhlas s vycestováním druhého rodiče je vhodné si opatřit zejména pro delší pobyty v cizině, kdy by mohlo hrozit nebezpečí, že druhý rodič označí toto vycestování jako únos dítěte.

S cílem předejít případným komplikacím během krátkodobého pobytu v zahraničí se doporučuje i v případě, že cestuje dítě pouze s jedním rodičem, mít souhlas toho rodiče, který s dítětem necestuje. V řadě států může být takový doklad požadován. Důvodem je snaha zabránit doprovázejícímu rodiči, aby bez vědomí/bez souhlasu druhého rodiče přemístil dítě mimo stát jeho obvyklého bydliště. Tento souhlas je více než žádoucí zejména u nesezdaných párů a u rodičů, kteří mají odlišné příjmení než dítě, a to i když žijí ve společné domácnosti. Lze rovněž přiložit fotokopii rodného listu dítěte.

Jeremi
Kecalka 221 příspěvků 11.09.18 11:57

Byli jsme letos na dovolené s partnerovou dcerou, která má odlišné příjmení než její otec. Podepsaný souhlas její matky na formuláří staženém ze stránek MZV jsme pro jistotu měli. Kvůli své dceři jsem zas měla kopii úmrtního listu jejího otce, aby bylo jasné, že jí teda ten souhlas druhý rodič fakt podepsat nemůže. Nepoužili jsme to, žádné komplikace nenastali. Ale několik mých kamarádek v minulosti problém mělo, takže bych na to, že všechno bude OK i bez papíru, zase jako úplně nespoléhala.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >