Regrese - bojím se

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lalan
Povídálka 18 příspěvků 17.04.19 12:18
Regrese- bojím se

Ahoj holky ;) chci se zeptat dbes mám jít na regresní terapii něco jsem o tom nečetla - kvůli vracejicim se psychickým problémům které se vztahují na přítele + úzkost trvají 5 let neustále se vracejí ve vlnách vždy stejného charakteru. Je mi 22. Mate s tím někdo zkušenosti? Moc se bojím, že se nedostatku do hladiny “alfa”že mi to nepůjde. Není to úplně nejlevnější záležitost, tak aby to nebyli jen vyhozené peníze… zároveň mě to láká ale mám i strach že mě to nějak změní, nebo že to nepomůže vůbec :,(… mohu poprosit o zkušenosti? Předem moc děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
MP Krista
Kecalka 226 příspěvků 17.04.19 12:42

Záleží na tom, jestli jdete ke zkušenému odborníkovi, psychiatrovi nebo klinickému psychologovi. Jedná se o vysoce riskantní terapii a bohužel ji dnes provozuje kdejaký samozvaný nýmand.

Kokolina29
Kecalka 142 příspěvků 17.04.19 12:45
Souhlasím s
@MP Krista píše:
Záleží na tom, jestli jdete ke zkušenému odborníkovi, psychiatrovi nebo klinickému psychologovi. Jedná se o vysoce riskantní terapii a bohužel ji dnes provozuje kdejaký samozvaný nýmand.

Může vás to i poškodit, jsou i jiné možnosti, kvalitní terapeut

Lalan
Povídálka 18 příspěvků 17.04.19 12:46

@MP Krista pan je starší je velmi milý a hodný, jde vidět že stim má zkušenosti čekala jsem 2 měsíce než jsem k němu šla na první návštěvu (měl plno) takže vypada že se v tom dost vyzná a rozumí tomu. Ale ten strach je silnější bojím se abych z toho pak neměla nějaké následky četla jsem někde, že spoustu lidi z této terapie měla psychické následky. Mě to trvá už 5 let takže jsem si řekla že už to není normální to co prožívam, že se nemůžu takhle trápit neustále a že to chce vyřešit. ;)

MP Krista
Kecalka 226 příspěvků 17.04.19 12:48

Je pán odborník? Prošla jste psychologickými testy? Vyloučil odborník psychické poruchy, deprese?

Lalan
Povídálka 18 příspěvků 17.04.19 13:02

@MP Krista já to nápisu takhle byla jsem u psychologa a ten mi řekl diagnózu ze to jsou deprese ze se to tak projevuje a predepsal mi antidepresiva. Jenže jsem taková ze léky proste nebudu do sebe házet žádnou chemikálii nechci jen zmírnit příznaky chci najít příčinu proč se mi toto děje a neustále vrací proto jsem se rozhodla zajít k tomuto panovi co se zabývá regresi tomu jsem se jen svěřila s problémem a řekl mi ze by mi to moc pomohlo, že najdeme příčinu.

Uživatel je onlineaiwwa
Generální žvanilka 24151 příspěvků 17.04.19 13:06
@Lalan píše:
@MP Krista já to nápisu takhle byla jsem u psychologa a ten mi řekl diagnózu ze to jsou deprese ze se to tak projevuje a predepsal mi antidepresiva. Jenže jsem taková ze léky proste nebudu do sebe házet žádnou chemikálii nechci jen zmírnit příznaky chci najít příčinu proč se mi toto děje a neustále vrací proto jsem se rozhodla zajít k tomuto panovi co se zabývá regresi tomu jsem se jen svěřila s problémem a řekl mi ze by mi to moc pomohlo, že najdeme příčinu.

tyjo, jestli máš depresi, tzn nedostatek serotoninu v mozku, tak s tím ti teda žádná regresní terapie nepomůže. Ta látka se ti prostě netvoří a musí se dodat.

Ou
Kelišová 7366 příspěvků 17.04.19 13:13

Vykašli se na šarlatány a normálně vstup do psychoterapie. Zejména pokud máš dlouhodobé problémy, tak ti emocionální placebo a troška motivační energie a iluze že znáš důvod problémů ti spíš nepomůže, natož trvale.

Systematická, dlouhodobá práce v psychoterapie neslibuje zázraky jako šarlatání, ale způsobuje trvalé změny, které máš plně pod kontrolou.

Lalan
Povídálka 18 příspěvků 17.04.19 13:15

@aiwwa jenže já si nemůžu pomoct mě to proste jako deprese nepřijde… nejdřív mi začne úzkost na hrudi a za 2-3 dny se přidají ošklivě myšlenky které se vztahuji na přítele bez žádné příčiny nic se nestane mezi námi ani nikde v práci v rodině. Sice to prozivam depresivne brecim neustále bojím… pamatuju že jsem začala brecet kvůli mámě že jela pracovně na 1 měsíc do zahraničí ale pak se to přehouplo na přítele… a kdykoliv se to vrátí je to spojeno s přítelem pokaždé to stejné…

Uživatel je onlineaiwwa
Generální žvanilka 24151 příspěvků 17.04.19 13:17
@Lalan píše:
@aiwwa jenže já si nemůžu pomoct mě to proste jako deprese nepřijde… nejdřív mi začne úzkost na hrudi a za 2-3 dny se přidají ošklivě myšlenky které se vztahuji na přítele bez žádné příčiny nic se nestane mezi námi ani nikde v práci v rodině. Sice to prozivam depresivne brecim neustále bojím… pamatuju že jsem začala brecet kvůli mámě že jela pracovně na 1 měsíc do zahraničí ale pak se to přehouplo na přítele… a kdykoliv se to vrátí je to spojeno s přítelem pokaždé to stejné…

tím spíš, bych se obrátila na psychologa a psychiatra. Můžeš mít úzkosti a to není legrace, akorát se ti to rozjede. U psychologa máš zaručeno, že je odborník s řádným vzděláním.

Lalan
Povídálka 18 příspěvků 17.04.19 13:30

@aiwwa mě přijde že se to rozjelo, pravé teď jsem si to uvědomila když už to trvá 4 měsíce v kuse ta úzkost + myšlenky. Během těch 5tilet ve vztahu jsem to měla tak 5× už vždy stejného průběhu a charakteru a protože se to i po roce a půl kdy jsem byla v pohodě vrátilo, tak jsem si uvědomila, že to není normální když se to neustále vrací.

Uživatel je onlineaiwwa
Generální žvanilka 24151 příspěvků 17.04.19 13:33
@Lalan píše:
@aiwwa mě přijde že se to rozjelo, pravé teď jsem si to uvědomila když už to trvá 4 měsíce v kuse ta úzkost + myšlenky. Během těch 5tilet ve vztahu jsem to měla tak 5× už vždy stejného průběhu a charakteru a protože se to i po roce a půl kdy jsem byla v pohodě vrátilo, tak jsem si uvědomila, že to není normální když se to neustále vrací.

proto bys neměla odmítat léky. Antidepresiva jsou dnes opravdu kvalitní a rozhodně pomůžou.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1048 příspěvků 17.04.19 14:07

@Lalan Tak když odmítáš klasickou léčbu, nechceš nejprve zkusit alespoň něco méně drastického? Co pokud nepomůže, tak alespoň neublíží? Nabízela by se např. kineziologie.

Lalan
Povídálka 18 příspěvků 17.04.19 14:12

@modravlocka o tom jsem ještě neslysela nevím o co jde ale určitě se podívám po internetu a zjistím pokud je to šetrnější ;) děkuji za radu

MP Krista
Kecalka 226 příspěvků 17.04.19 14:22

@Lalan Deprese jak z ucebnice. Psychiatr bezpochyby ví, co děla. Hodný pan Vás muže těžce poškodit.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama