rehabilitace

Anonymni
24.10.09 08:00

rehabilitace

ahoj holky mám trochu blbý dotaz, od pondělka jdu na rehabka parafín, frebox (nebo tak nějak) a magnet. a nevím jestli si u toho budu svlíkat jen tričko nebo celá. jelikož jsem dostala menzes tak nevím jestli tam můžu jít. neptala jsem se tam protože už když jsem tam šla s malou se objednat tak se na mě škaredě dívali že jsem s malou. díky moc za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6927
24.10.09 10:14

Prepokladam, ze jdes na RHB zad - kdyz se ptas na tricko :wink: , tak to si ho budes svlekat :lol: , zabali te do blata a pak do deky a nechaji cca 15 v teploucku, aby se uvolnilo svalstvo.....je to zuzo :lol: :lol:
Pri MS se RHB nedoporucuje, ale zalezi i na tobe jak to snasis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5988
24.8.19 18:35

Nechtela jsem zakladat novou diskuzi.
Syn ma predepsane magnety, na obe ruce. Jak to vypada/probiha? Ma to na obe ruce na 30minut. Bude moc si treba cist knizku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
24.8.19 18:50

@Vemas Já chodím na kyčle, takže si lehnu pánví do takového velkého magnetického kola a takhle půl hodiny ležím. Jsem normálně oblečená, číst si můžu. Opatrně s mobilem, přece jen je to magnetické pole.
Předpokládám, že někam asi jen strčí ruce, ale nevím, jak to bude velké :think: Ale myslím, že prostor pro knihu tam bude :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
24.8.19 19:00

Magnety jsou super - na závěr krásně uvolní svalstvo. Jenže předtím zhruba v polovině návštěv se ozařovaná oblast dost rozbolí od toho, jak se zablokované svaly po dlouhé době začnou uvolňovat (chodila jsem na magnety na oblast bederní a pak i hrudní páteře a v polovině rehabilitací na hrudní páteř mi bylo, jak kdyby mě mezi lopatky kopl kůň - bolelo mě se i nadechnout - pomohlo mi hluboké dýchání (i přes bolest) během rehabilitace, kdy jsem pomalu a postupně rozpínala a stahovala hrudní koš).
Rehabilitace probíhá tak, že si lehnete na lehátko a rehabilitační sestra přes vás „obleče“ takový tunel (u páteře je ten tunel větší, u končetin menší), a pak už jen čekáte, až ozařování skončí. Lze si u něj klidně číst, záleží však, jaká oblast je vám ozařována (nevím, jak si váš syn bude moci držet knížku, když bude muset mít ruce v tunelech :nevim:).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5988
24.8.19 20:09

@AkiB
@Petra_VM
Diky za reakce, ja prave nevedela, jak to probiha, myslela jsem, ze mu treba neco jen nalepi na ty ruce :lol:
Pokud to bude mit v tunelu, to si asi cist moc nebude :think:

A fakt ta bolest je tak hrozna? Ma to predepsany po otevreny zlomemine, nema to zahojeny a ty magnety ma prave kvuli hojeni. No jestli ho to bude bolet, tak to teda potes koste :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17117
24.8.19 20:14

@Vemas číst si nebude moci, protože ty ruce bude mít v tunelu
v naší rodině každý kdo dostal na RHB magnety, tak necítil nic, ani úlevu, ani bolest v půli procedur - prostě to vyloženě byl ztracený čas, elektroléčba je lepší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
24.8.19 20:38

Já taky nic necítím, ale musím říct, že moje bolesti v kyčlích skoro vymizely, ale těžko říct, jestli je to díky těm magnetům nebo díky lékům, které beru - možná kombinace obojího :dance:
Fyzioterapeutka mi říkala, že když se chodí pravidelně, tj. jednou za půl roku 7×, tak by to pomoct mělo. Ale vy říkáte, že syn to má po zlomenině, s tím konkrétně zkušenosti nemám :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5988
24.8.19 21:58
@stinga píše:
@Vemas číst si nebude moci, protože ty ruce bude mít v tunelu
v naší rodině každý kdo dostal na RHB magnety, tak necítil nic, ani úlevu, ani bolest v půli procedur - prostě to vyloženě byl ztracený čas, elektroléčba je lepší

On to ma prave na urychleni hojeni. Mel dlouho sadru a stale to srostle nema :roll:
Hlavne, aby ho to nebolelo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
25.8.19 12:58

Bolesti se není třeba bát. Já tenkrát měla opravdu zablokovanou bederní a hrudní část páteře, kdy jsem to několik let neřešila a jen hromadila další a další stresy 8o. Obvodní lékař mi opakovaně předepisoval pouze léky na „uvolnění“ (ty mi mimochodem nakonec stejně jen přitížily) a opravdové úlevy se mi dostalo až po rehabilitacích, magnetech a samozřejmě pravidelném cvičení :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17117
25.8.19 13:16

@Vemas no v tom magnetu necítí vůbec nic, ani to nedělá žádný zvuk, takže určitě ho to nebude bolet, prostě ležíš v kruhu a jakoby se nic neděje :) rozhodně to nebolí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama