Reishi a Cordyceps

23
9.1.21 20:54

Reishi a Cordyceps

Ahoj, chci se zeptat od jaké firmy je lepší koupit tyhle dvě houby? Koukám na Biomedical GymBean a nebo VitaPearl. Mají rozumné ceny, ale nevím, jak jsou na tom s kvalitou výrobku. Kupuji na posílení a jako prevenci proti častým zánětům močového měchýře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14880
9.1.21 21:03

Od žádné. Speciálně to co se bude vydávat za cordyceps bude nějaký fake. Těch masožraavých hub je málo, blbě se sbírají, nedají se pěstovat a jsou strašlivě drahé. Většinu jich vykoupí číńani, podobně jako se kvůli nim vraždí nosorožci, tygři a spousta dalších kriticky ohrožených druhů.

U potravinových doplňku nemusíš nic prokazovat, jen to potřebuješ registrovat, ale nikdo nic nechvaluje a jediné co, tak v tom nesmí být nic škodlivého.

A hlavně ty věci nemají žádné rozumné prokázané účinky. Ať už chceš řešit cokoliv, existují lepší cesty, než vyhazovat prachy za placebo.

více viz

https://examine.com/…s/cordyceps/

https://examine.com/…rma-lucidum/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4375
9.1.21 21:07

Souhlas s @Ou, pravý cordyceps tu neseženeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
9.1.21 21:23

@Ou Dobře, děkuji. A jaké jsou lepší cesty? Já vyzkoušel již hodně věcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
9.1.21 21:33

@Ou kupuju si cordyceps od firmy mycomedica a moc mi pomaha.kdyz v tech kapslich neni cordyceps, tak co teda? neptam se nijak ironicky, fakt me to zajjma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14880
9.1.21 21:38
@biancaa píše:
@Ou kupuju si cordyceps od firmy mycomedica a moc mi pomaha.kdyz v tech kapslich neni cordyceps, tak co teda? neptam se nijak ironicky, fakt me to zajjma

netuším co tam dávají.

pokud ti pomáhá placebo (což funguje na 60 % lidí), tak ti bude pomáhat cokoliv jiného - levnějšího.
Ale daleko lepší bude věnovat pozornost příčinám toho co vlastně řešíš a nejspíš začít se změnami směrem k tomu, aby se to vyřešilo nějak systémově ne pilulkou a lepším pocitem.

@Hanyl píše:
@Ou Dobře, děkuji. A jaké jsou lepší cesty? Já vyzkoušel již hodně věcí.

Cesty od čeho kam? Co od těch zázračných prášků čekáš? Co mají změnit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14880
9.1.21 21:42

https://www.mycomedica.cz/…surovin.html

mají plus za to že alesoň používají extrakty (jen pomletý choroš se prakticky nevstřebá).

Ten cordyceps je nějaký údajný extrakt, kde je 70 % něčeho jiného. A protože to je potravinový doplněk není třeba uvádět čeho…

Jinak všechny ty certrtifikáty kterými se chlubí uvádějí co tam není, nikoliv co tam je :-D

https://www.mycomedica.cz/…ps-cs-4.html

Příspěvek upraven 09.01.21 v 21:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
9.1.21 21:46

@Ou tak ja jsem ho zacala brat kvuli borelioze-zanet srdecniho svalu. potrebovala jsem zlepsit imunitu a tohle byla jedna z mala veci, co pomohla.ale rada si poslechnu i jiny nazor a napady, pokud mas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14880
9.1.21 21:51

@biancaa no to že se po nějaké době co si něco zkoušela cítíš lépe když si začala brát placebo pilulku taky může být prostý efekt času.

Nebo placebo efekt. Ten by (stejně tak s efektem času) ale vyšel klidně i levněji.

korelace není kauzalita…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3445
9.1.21 21:53

Tak já mám cordyceps odsud
https://www.superionherbs.cz/…eps-extrakt/?…

Jestli je to fake nevim, našla jsem to i v různých knihách…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
9.1.21 22:25

@Ou No já čekám, že vyřeší problém, na který očividně lékaři nemůžou přijít a jen mi píšou antibiotika. A placebo efekt to může být a nemus. Ale dřív se tak také léčilo, bylinky, houby stále pomáhají. Problém je v tom, že mně nikdy atb nevyřešily příčinu, vždy řeší pouze důsledek. Pokud je již něco chronického, tak asi není úplně rozumné jít co měsíc atb, dokud ti nevypoví tělo. Nechci odsuzovat váš názor, fakta, ani nevím, jestli jste někdy řešil dlouhodobý vážnější problem. Ale pokud vám nepomůže medicína, člověk hledá jinde. Bohužel, tohle nepochopí člověk, který si tím neprošel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3743
9.1.21 22:36

Ne všude je podle mne legislativa, jak píše Ou. Ja osobne bych volila produkty od TCM jako tento https://www.benu.cz/…ensis-tbl-90?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14880
10.1.21 12:13
@Hanyl píše:
@Ou No já čekám, že vyřeší problém, na který očividně lékaři nemůžou přijít a jen mi píšou antibiotika. A placebo efekt to může být a nemus. Ale dřív se tak také léčilo, bylinky, houby stále pomáhají. Problém je v tom, že mně nikdy atb nevyřešily příčinu, vždy řeší pouze důsledek. Pokud je již něco chronického, tak asi není úplně rozumné jít co měsíc atb, dokud ti nevypoví tělo. Nechci odsuzovat váš názor, fakta, ani nevím, jestli jste někdy řešil dlouhodobý vážnější problem. Ale pokud vám nepomůže medicína, člověk hledá jinde. Bohužel, tohle nepochopí člověk, který si tím neprošel.

No dřv se především umíralo daleko dříve a daleko bolestivěji.

To co si napsal/a jsou floskule. Těžko tedy můžeš čekat kontrétní radu, když jaksi není na co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
10.1.21 20:13

@Ou
Já jsem psala, že mám časté záněty močového měchýře. A může je způsobovat jiná příčina a bakterie jsou pouze důsledek toho, protože jim tam vzniká vhodné prostředí na přemnožení. Lékař mi tudíž naordinuje ATB, to mi sice pomůže, ale za měsíc je to zpět. Existuje několik bylin, hub, které dokázaly vyřešit pro doktory neznámou příčinu. Dokážete připustit, že i medicína má své limity a vše se nedá léčit pouze pilulkami? Věříte, že může léčitel někomu pomoci? Já jsem si přečetla o cordycepsu a coriolu. Četla jsem i diskuze lidí, kterým to opravdu pomohlo. Sice je hezké, že máte vědecké články, ale bylo v nich dostatek participantů? Proč se lidem sníží cukr, hladina cholesterolu, zmírní se jim borelioza. Tohle určitě nebude mít za následek pouze placebo efekt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat