Reklamace kočárku - je šance na vrácení peněz?

Anonymní
28.4.10 08:13

Reklamace kočárku

Ahoj, holky, potřebuju poradit ohledně reklamace - před měsícem jsem koupila golfáč Easy go, pak jsme byli skoro 3 týdny nemocní, takže jsme ven nechodili, ted jsem byla párkrát venku a s ním se nedá vůbec jezdit! :evil: Ty zadní „tyčky“ jsou kolmo k zadním kolečkům, takže neustále do nich při chůzi kopu a musím jít s rukama nataženýma dopředu, což je dost namáhavé, do kopce se to jakž takž dá, ale z kopečka je to fakt problém, už jsem si včera 2× málem „namlátila hubu“. :roll: Pak jsem taky nespokojená s nánožníkem, když tam dám prcka, tak ho prostě nezapnu, má tam málo místa na nožky, přístup do košíku je taky blbý, prostě bych si nejradši nakopala za takovýto kup, jenže v prodejně se mi jevil jako super, i prodavačka mi ho chválila, ale jaký doopravdy je, jsem samozřejmě zjistila až při procházce, v plném provozu. :-?
Tak ted nevím, myslíte, že je šance, aby mi kočár vzali a dali zpět peníze, když už je to víc jak měsíc, právě z důvodu nepohodlí nebo jak to napsat?
Asi ne, že..? :-? Jenže si neumím představit, že takhle budu jezdit ještě další rok a půl a zvlášt v zimě bez nánožníku… :pocitac: :zed:

Dík za rady, Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

28.4.10 08:15

Noo opravdu si myslim, že nevzali.
To není reklamace z důvodu vady kočárku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
425
28.4.10 08:21

ahojky..bohužel nárok na výměnu ze zákona nemáš. Je to pouze na dobré vůli prodejce. To že ti nevyhovuje není výrobní vada. Mněla jsem stejný problém. Koupila jsem kočárek a přišla jsem na to že se mi nevleze do auta. Prodejce mi ho vzal spět, ale kočárek nebyl vůbec použit .Jelikož už si byla na procházce tak pro obchodníka je v podstatě neprodejný, bude to na tom kočárku už asi trošku znát. Stačí malý škrábanec ( sama určitě uznáš že takový kočárek by sis už taky nakoupila) . Druhá věc je že oni když už by to vzali tak nechtějí vracet peníze ale chtějí aby sis vybrala jako zákazník jiné zboží. Doporučuji zeptat se prodejce …tím nic neztratíš. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.4.10 08:26

Búúúúú… :cry: Jsem si to myslela, že nemám šanci… :cry: Byla jsem s ním asi 4× venku, takže na kolečkách je to už znát, malý už i ušmudlal madlo, to snad půjde očistit. Jo a ještě jsem zapomněla - strašně vrže, nepomohlo ani promazání… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
425
28.4.10 08:30

tak se pokus to uhrát na to vrzání… Prostě vrže a to už je důvod k reklamaci- to je vada. Držím palce ať to vyjde :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17086
28.4.10 08:35

Anonymní nechci tě zklamat, ale z toho co píšeš, není ani jedno důvod k reklamaci. Navíc jsi s kočárkem jezdila tudíž už ti ho podle mě ani nevemou zpátky jako, že by sis to rozmyslela.

Myslím si, že máš jedinou možnost s nějakou slevou jej prodat a koupit jiný. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13658
28.4.10 12:47

Pokud si kupovala přes internet,pak máš ze zákona 14- ti denní dobu na vrácení kočárku bez udání důvodu!Pokud ne ,tak se podívej do toho obč. zákoníku,já ti sem nakopíruju taky paragrafy,až se k tomu dostanu!Podle zákona máš právo odstoupit od smlouvy(nepoužívej slovo reklamace) i pokud si byla ujištěna,že zboží má určité vlastnosti,zejména ty,které si ty jako kupující přímo vymínila a dále také pokud si byal ujištěna,že je bez vad,což bez pochyby vrzání nového kočárku je!Je to vada výrobní,stejně jako každá jiná vada,která se objeví do půl roka od koupi nového zboží.Bohužel v praxi to půjde asi velmi těžko,já sama,ač student práv,se marně pokouším již přes tři měsíce reklamovat kočárek Brio Go,kterému padají a zasekávají se kola,také vrže a nic :pocitac: Držím palce,pak se ozvi.Ještě mě napadá,pak jedině ČOI,že je to nevhodný výrobek,který se nedá řídit atd.ČOI bohužel neřeší osobní spory- pouze třeba stáhne kočárky z prodeje,což by asi měla,když se nedají správně používat,ale ty si své peníze budeš muset vydobít sama,ale určitě by to pomohlo,držím palce,pak se ozvi,jak to dopadlo!!!! :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Freezz
28.4.10 20:57

To jsou tedy rady. To mi přijde opravdu velice neseriózní, jak ze strany kupující, tak ze strany těch, který ji zde radí.

Snad když sis kočárek kupovala, tak jsi si ho zkoušela. Takže tvrdit nyní, že ti něco nevyhovuje je, promiň, pouze tvoje chyba.

S tím vrzáním je to něco jiného samozřejmě.

• Nahlásit
  • Citovat
kattttka
28.4.10 21:12

Také jsem toho názoru, zkusila bych prodat se slevou na bazarech. a KOUPIT JINÝ.

• Nahlásit
  • Citovat
243
28.4.10 21:21

Mezi kočárkama jsem pracovala, takže podle mýho názoru ti to řeknu tak, že žádnej normální prodejce ti ho jen tak nevezme, pač pro něj už je ten kočárek neprodejnej.
Ve tvé situaci bych ho zkusila nabídnout na interneru v nějakém bazaru, třeba budeš mít štěstí a narazíš na maminku, které bude ráda i za minimum co ušetří a nebo pak si zkusit najít nějakou závadu, jak už ti tady někdo radil a hold doufat, ale věř, že dneska si to ti výrobci hodně hlídaj.
Přeju ale štěstí, asi není příjemný jezdit s nevyhovujícím kočárkem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13658
29.4.10 07:47

Holky já jsem jen napsala zákonný postup,tak promiňte :oops: Ale četla jsem tady snad od všech maminek,co tento kočár mají to samé,to že se s ním nedá jezdit,že kopou do koleček..atd.To podle mě závada je!A to že ho zakladatelka zkoušela v obchodě na koberci,nic nemění na tom,že je třeba opravdu nepužitelný venku,což nemohla z toho zkoušení v obchodu zjistit!!!! :evil: Ale zapoměla jsem napsat,že to samozřejmě žádný prodejce nebude chtít uznat,a že jediná cesta,jak se toho domoct,je cesta soudní,která může být samozřejmě dražší než samotný kočárek :think: Ale myslím si,že pomocí soudních znalců,kteří by s kočárkem vyjeli a zjistili,že se to fakt nedá,by se to asi vyhrát dalo,otázka je jestli se do toho zakladatelce bude chtít :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama