Řekli byste tohle kamarádce?

Anonymní
6.5.20 01:08

Řekli byste tohle kamarádce?

Ahoj,

mám podivný pocit z toho, jak reaguje kamarádka. Je to jen v moji hlavě? Mám po potratu, teď jsem znovu těhotná v 16tt. Dneska mi kamarádka napsala, ze její známá (neznám ji, nikdy jsem o ni neslysela), šla na prohlídku a nebyla srdeční akce plodu, je na konci druhého trimestru. Docela do toho rypala, psala veškeré podrobnosti, jak jde na zákrok. Napsala jsem ji, ze je mi to moc líto a ze doufám, ze kamarádce bude brzy lépe. Na to mi napsala..’ona to bere sportovně. Na to dodala ; ‘ne každý má hned vzdát k fetusu’ 8o. Den predtim jsem ji posílala fotku, jak moje dvouletá dcera dává pusu mému tehotenskemu břichu…za prvé, já osobně bych o potratu nepsala těhotné kamarádce o člověku, kterého ona ani nezná…a ta druhé…kdo se takhle vyjadřuje o dítěti ve 27 týdnu..neznám nikoho, kdo by k ‘tomu fetusu’ neměl žádný vztah..zajimalo by me, zda-li to tahle kamarádka semnou mysli upřímně..přijde mi to divné, jakoby byla zahořklá? Možná se mílím :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.5.20 01:10

Mýlím* :D pardon

• Citovat
  • Nahlásit
1080
6.5.20 01:16
@Anonymní píše:
Ahoj,mám podivný pocit z toho, jak reaguje kamarádka. Je to jen v moji hlavě? Mám po potratu, teď jsem znovu těhotná v 16tt. Dneska mi kamarádka napsala, ze její známá (neznám ji, nikdy jsem o ni neslysela), šla na prohlídku a nebyla srdeční akce plodu, je na konci druhého trimestru. Docela do toho rypala, psala veškeré podrobnosti, jak jde na zákrok. Napsala jsem ji, ze je mi to moc líto a ze doufám, ze kamarádce bude brzy lépe. Na to mi napsala..’ona to bere sportovně. Na to dodala ; ‘ne každý má hned vzdát k fetusu’ 8o. Den predtim jsem ji posílala fotku, jak moje dvouletá dcera dává pusu mému tehotenskemu břichu…za prvé, já osobně bych o potratu nepsala těhotné kamarádce o člověku, kterého ona ani nezná…a ta druhé…kdo se takhle vyjadřuje o dítěti ve 27 týdnu..neznám nikoho, kdo by k ‘tomu fetusu’ neměl žádný vztah..zajimalo by me, zda-li to tahle kamarádka semnou mysli upřímně..přijde mi to divné, jakoby byla zahořklá? Možná se mílím :nevim:

Možná je zahořklá, možná to ty přeháníš s dětskýma tématama a náznaky, že to kamarádce není příjemné řešit furt děti a těhotenství, nijak nereflektuješ (vzhledem k tomu, jak reagovala, tak bych se tomu ani nedivila)… Nejlepší, podle mě, je to kamarádce otevřeně říct, že ti z takových řečí není úplně dobře. Emimino tvůj vztah s kamarádkou asi nevyřeší na základě jedný vaší konverzace. Nicméně za sebe třeba můžu říct, že kdyby mi kamarádky posílaly fotky, jak jim jejich prvorození líbají těhotenská břicha, taky bych z toho nebyla urvaná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64555
6.5.20 01:24

Znam osobu, co by se takhle vyjádřila.. Pro nás je to od začátku mimimo :think: hele, těžko říct, ale rozhodně bych ji sdělila, že je netaktni :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4317
6.5.20 01:32

No ideálně ji nemusíš posílat fotky břicha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1236
6.5.20 01:33

No ale fetus je biologicky přesné označení… :think: Mě by to nijak neurazilo. A někteří lidé skutečně berou potrat sportovně, či to berou jako životní zkušenost.
Třeba si myslela, že tě to bude zajímat, když jsi taky těhotná a sdílíš související informace. Jestli sama děti nemá, tak prostě nemá tu vlastní zkušenost s těhotenskou přecitlivělostí, tak to možná jen neodhadla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2780
6.5.20 01:50

Já v tom nevidím nic vyložene zlého… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.20 03:08

Ano, ona dítě má. A posíláme si fotky všeho možného, třeba jak se její dítě vtipně obléklo, nebo co vaříme, atd atd. Nechápu, co je tak skandálního na poslání takové fotky kamarádce? Já nejsem typ, co se baví pouze o dětech, mám spoustu blízkých přátel bezdětných. Ano, je možné, jak někdo podotknul, že to přeháním a jsou za tím těhotenské hormony. Proto jsem chtěla pohled někoho ‘zvenčí’.

Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.20 05:07

@listento tak za sebe si teda neumím představit, jak někdo může brát sportovně, že potratí, myslím vzhledem k tomu, že základ. píše, že ta známá byla na konci 2. trimestru, což znamená, že musela toto mrtvé miminko (fetus :? ) porodit.

• Citovat
  • Nahlásit
2063
6.5.20 05:37

Ne, rozhodně bych nepsala těhotné kamarádce tohle. A upřímně i mi kdyby to někdo poslal, tak by mě to zamrzelo. Naštěstí mám kolem sebe lidi, které by to nenapadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5368
6.5.20 05:48

S jednou kamarádkou si říkáme těhotenské apod. věci i o lidech, které vůbec neznáme, jelikož nás tato tématika zajímá. Zejm. ty anomálie. „Ne každý má vztah k fetusu.“, tak to je podle mě narážka na tvůj předchozí potrat a ne na toto těhotenství. Nevyváděla jsi moc? Každý to má jinak. :think: Ale i kdyby to narážka na toto těhotenství byla, tak co, lidi někdy něco blbě plácnou, to se stává. Třeba bych jí napsala, že 3. pád je k fetu a ne fetusu :mrgreen: A že tě to mrzí bych jí napsala. Napíše „Tak promiň“ a je to. Třeba jí něco trápí a ujela. Nejsme vždycky hodní a naladění, hoď to za hlavu ;) :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9182
6.5.20 06:37
@Anonymní píše:
Ahoj,mám podivný pocit z toho, jak reaguje kamarádka. Je to jen v moji hlavě? Mám po potratu, teď jsem znovu těhotná v 16tt. Dneska mi kamarádka napsala, ze její známá (neznám ji, nikdy jsem o ni neslysela), šla na prohlídku a nebyla srdeční akce plodu, je na konci druhého trimestru. Docela do toho rypala, psala veškeré podrobnosti, jak jde na zákrok. Napsala jsem ji, ze je mi to moc líto a ze doufám, ze kamarádce bude brzy lépe. Na to mi napsala..’ona to bere sportovně. Na to dodala ; ‘ne každý má hned vzdát k fetusu’ 8o. Den predtim jsem ji posílala fotku, jak moje dvouletá dcera dává pusu mému tehotenskemu břichu…za prvé, já osobně bych o potratu nepsala těhotné kamarádce o člověku, kterého ona ani nezná…a ta druhé…kdo se takhle vyjadřuje o dítěti ve 27 týdnu..neznám nikoho, kdo by k ‘tomu fetusu’ neměl žádný vztah..zajimalo by me, zda-li to tahle kamarádka semnou mysli upřímně..přijde mi to divné, jakoby byla zahořklá? Možná se mílím :nevim:

Kamarádka má jedno dítě?
Netouží po druhém?
Přijde mi že je ONA minimálně netaktní, v horším případě rýpe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8836
6.5.20 07:01

Mám zkušenost s tím, že pro lidí je toto téma nepříjemné, i když se jich přímo netýká a někteří můžou mít zvláštní, netaktni reakce. Asi je to tím, že jsou z toho tématu nervů, někteří se mu snaží vyhnout, co to jde, někteří se s ním zase vyrovnávají tak, že plácají blbostí, což bude asi případ tvé kamarádky. Když jsem byla po potratu svého prvního dítěte na začátku 5. měsíce, nevěřila jsem, kolik lidí se jí najednou začalo směřovat s tím, že oni taky potratili, hlavně teda chlapi, že jejich ženy potratily, či kamarádka a sestra a znama a sousedka potratila. Asi si mysleli, že mě tím utesi, že v tom nejsem sama, ale mě to teda nijak dobre nedělalo, i když jsem se s tím smířila poměrně rychle. Horší to pak bylo, když jsem zahy po potratu otehotnela znova, v prvním trimestru o tom ještě nikdo nevěděl a pořád za mnou chodili ti lidé a sverovali se. A já jsem jim strašně chtěla říct, ať už to do mě nepustí, že už jsem se posunula někam jinam, mám ten potrat vnitřně vyřešeny a už se v tom nepotřebuju a nechci hnipat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34490
6.5.20 07:09
@Anonymní píše:

Asi bych reagovala stejně jako ty a výraz fetus by mě překvapil. Žádná z mých těhotných kamarádek to nepoužila a z potratů jedné z nich jsem byla smutná taky. Fotky si posíláme různé, snažím se nezahlcovat každou blbinou. Zvlášť tu nedětnou. Zahořklá není, takže se nebojím vytasit i nějakou rodinnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.5.20 07:46

Jestli není kamarádka Milka. Asi si potřebovala ulevit. Možná jsem urážlivá a přecitlivělá, ale takový lidi kolem sebe nepotřebuju. Absolutně nechápu o co jí šlo, proč vytáhla potíže pro tebe cizí ženy a ještě s takovým dovětkem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat