Rekonstrukce a sousedi

210
9.10.20 22:56

Rekonstrukce a sousedi

Ahoj holky. Chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo zkušenost nebo co byste dělaly. Děláme postupnou rekonstrukci, vždy jen jeden den v týdnu, kvůli financím. Máme dole cedulku s oznámením o rekonstrukci a omluvou za hlučnost a prašnost. Se správcem baráku to máme samozřejmě dopředu domluvené, říká, že se to udělat musí, že nejsme jediní…
Tak. A pořád někdo chodí, stěžuje si, nadává nám, vyhazuje. Že spěj po noční… Já to chápu, ale přeci, když tam mám elektrikáře, kteří mají nějakou pracovní dobu, tak je nemůžou v 10 dopoledne vyhazovat, ne?
Došlo to tak daleko, že na ně ve 4 odpoledne zavolali policajty. Ti prý samozřejmě jen zkontrolovali vývěsku a odjeli.
Co s tím? Kdybychom dělali bordel každý den, tak neřeknu. Ale jednou za týden? A to se snažíme opravdu až kolem oběda, protože chápeme, že to je nepříjemné, i když v uvozovkách můžeme rekonstruovat od 6 do 22.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2817
9.10.20 23:04

Udělali jste všechno tak jak jste měli! Ať si klidně policii volají, nic platné jim to není. Bohužel na blba se narazí všude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2495
9.10.20 23:06

Já jsem náročné úpravy záměrně naplánovala jako rychloakci - pět dní každý den celé dopoledne. V létě, kdy část lidí byla na dovolené a matky chodily s dětmi ven. A pak jsem jedno odpoledne gruntovala společné prostory. Na nástěnce to bylo taky a prý nikdo nenadával, jen se přišel jeden soused zeptat, v kolik skončí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
446
9.10.20 23:08

My rekonstruovali dva měsíce v kuse, hluk to musel být strašný. Dělala to firma. Stěžovat si chodila pravidelně jenom jedna důchodkyně, z té si už pak nikdo nic nedělal. Jinak u nás v baráku třeba platí, že stavební práce max. do 17 hodin, o víkendu se nesmí tuším v neděli. Nevím, podle mě by ty lidi mohli být trochu tolerantní a přežít to. Chápu, že trhání podlah je otrava pro celý barák, ale tak není to má věky a jinak udělat nejde. Tyhle věční stěžovatelé, hrůza. Taky jsem přežila rekonstrukci sousedů a že to bylo kraválu… Ale neboj, až to doděláte, tak na to lidi brzo zapomenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13560
9.10.20 23:24

Mam za sebou dvě rekonstrukce a vzdy jsem ty nejhlucnejsi, nejspinavejsi práce nechala udělat co nejdřív. A nikdo si nestěžoval. Ono zase kdyz se to táhne dlouho, byť jeden den v týdnu je to otravný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.10.20 23:26

Zrovna včera mi volal pán, že prý rekonstruujeme byt a že je tam po řemeslnících hrozný čurbes, ať si to přijedu uklidit. Na starost to má firma, tak jsem tam hned volala, vedoucí to jel osobně zkontrolovat. Uklizeno bylo, vše v pohodě, ale pracovníci firmy uklízejí jednou denně po práci - což je jasné - přeci nebudou šúrovat barák desetkrát denně po přenesení každé cihly a každého sádrokartonu… No a pán se dožadoval toho, že musí být uklizeno hned. Naštěstí už špinavé a prašné práce končí, tak ať si tam hezky uklidí sám,)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.10.20 23:30

U nás dělá jedná rodina rekonstrukci už od března. :roll: Teď naštěstí už tolik hluku nedělají, ale vždycky když mám volno tak oni do něčeho buší, vrtají, nahazuji, šoupají… Je to děsný. :zed: Takže trochu pohled z druhé strany. :) Je to otravný, je a je. Člověk má volno z práce a chce si užít klidu :nevim: Brala bych kdyby to trvalo třeba měsíc, ale tohle??

• Citovat
  • Nahlásit
1925
9.10.20 23:38

No, možná by to bylo míň úmorné, kdyby to trvalo intenzivně třeba týden, než to bylo roztahané na x týdnů, ne-li měsíců, po jednom dni. Na druhou stranu, děláte to tak, jak můžete, a remcalové budou remcat správně. Noční je jejich problém, každý má životní rytmus jiný, kdyby se to mělo podřizovat každému jednotlivci, tak v životě ani nezapneš pračku - někdo dělá o víkendy, někdo střídavě, někdo v noci, jiný má mimino, další má zas něco jiného. Proto jsou ta pravidla nastavená nějak jednotně. Kdo není schopen a ochoten to snášet, může jít žít do domu bez sousedů a nebude se muset podřizovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
9.10.20 23:56

Děkuju za podporu. :)
To si nedovedu představit, co se bude dít, až se malá narodí a bude v noci brečet. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
10.10.20 00:16

Oni mi tu už ani dělníci dělat nechtěj, když na ně volají policii a plivou na auta…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
10.10.20 00:19
@Anonymní píše:
U nás dělá jedná rodina rekonstrukci už od března. :roll: Teď naštěstí už tolik hluku nedělají, ale vždycky když mám volno tak oni do něčeho buší, vrtají, nahazuji, šoupají… Je to děsný. :zed: Takže trochu pohled z druhé strany. :) Je to otravný, je a je. Člověk má volno z práce a chce si užít klidu :nevim: Brala bych kdyby to trvalo třeba měsíc, ale tohle??

My bychom to udělali za měsíc, ale jsme rádi, že aspoň trochu postupujeme, při koronaviru jsem musela být doma s klukem a penízky neplánovaně chybějí. A byt byl ve stavu, že všude byla plíseň atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
333
10.10.20 05:17

@PetyMimi
Ahoj, mame podobnou zkušenost. Já byla v pátém měsíci, dělníci naslibovali hotovo za 14 dní (my počítali s měsícem) a trvalo to tři měsíce a to jsme si poslední místnost museli nechat udělat od jiné firmy. Sousedi samozřejmě informováni byli, dělalo se mimo noční klid do 17h max. Stejně se našlo pár sousedů, co nám chodili nadávat. Jeden chodil nadávat jen mne, na partnera si netroufnul. Chtěl po nás i po dělnících, ať ho pustíme dovnitř, že to musí zkontrolovat :mrgreen: trvalo to skoro až do mého porodu, pak byly ještě problémy s první firmou, že si nauctovali o cca 50 procent více, než bylo ve smlouvě. Ale ustáli jsme to. Taky jsem se bála, co bude, až se narodí dcera, ale dle sousedů prý není vůbec slyšet. A všichni se nad ní rozplývají.
Na nás ani dělníky nikdo policii nevolal, ale to asi proto, že jsem jim policií pohrozila já - jeden soused nám s tím vyhrožoval, tak jsem mu vysvětlila, že mi nepřijde normální řvát na těhotnou ženskou a že tu policii zavolám já.
Pro rypaly: hlučné práce trvaly cca 14 dní, od 8 do 17h.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 06:22

Já chápu zase ty sousedy. V paneláku je slyšet každá prkotina. Pamatuji si jak pode mnou rekonstruovali čtyři měsíce v kuse. Učila jsem se na státnice a nemohla jsem bydlet ve vlastním bytě, kvůli rekonstrukci sousedů! O vystresovanych zvířatech ani nemluvě! Vím, že za to nemůžete, chcete bydlet hezky, ale vždy tím trpí i okolo, ať se snažíte sebevíc. Proto jdu teď do domu, sousedi daleko, takže si můžou řezat cirkularkou klidně každej den

• Citovat
  • Nahlásit
5663
10.10.20 07:25
@PetyMimi píše:
My bychom to udělali za měsíc, ale jsme rádi, že aspoň trochu postupujeme, při koronaviru jsem musela být doma s klukem a penízky neplánovaně chybějí. A byt byl ve stavu, že všude byla plíseň atd.

Tak snad jeden den v tydnu se to da vydrzet, ne? Jinak mam pocit, ze bydlis v nasem dome, mame tu naprosto silene sousedy.Kdyz se delala vestavena skrin( prace na 3 hodiny) mohli se pominout.
Bydlime tu chvili, z minuleho bydliste toto vubec neznam.Tam se delala rekonstrukce kazdou chvili a nikdo si nikdy nestezoval..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
516
10.10.20 07:40

Jako jednou tydne se to da vydrzet, ale je to otravne :roll: soused delal rekonstrukci ted, jeli od ctvrka do nedele. Rychla akce. Bylo to pres ten prodlouzeny vikend, kdo chtel mel sanci vypadnout. Kdyby to pytlikoval po jednom dnu treba mesic a pul, tak to bude horsi. Jak dlouho takto rekonstrujujete a na jak dlouho to planujete? Reknu to tak, kdyz se to dela narazove, tak sousedi vedi, ze to brzo skonci. Takhle se jednou tydne treba 2 mesice nevyspi po nocni, no nic moc. Proto, aby se sousedi prestali rozcilovat muzete udelat jen jedinou vec a to to nejak urychlene dodelat. Nebo ty stiznosti nereste, vsak jste udelali vse jak ma byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama