Styk expartnera s dcerou, když budeme bydlet daleko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 05:19
Řešil jste už někdo?

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat, zda tady někdo řešil odchod od partnera a stěhování daleko? (2-3 hodiny cesty)
Jen by mě zajímalo, jak to funguje s prckem, máme dvouletou dceru, tatínkovi zakazovat styk s dcerou určitě nechci a nebudu! Vím, že on problémy dělat nebude, ale jeho matka určitě ano a on se podle mě necha tak zmanipulovat, že do toho půjde… nemám problém, aby malou videl kdykoliv si usmyslí (je to problém jen nás dvou, ne malé), ale věřím tomu, že tchyne bude schopna podat něco na soud, tak by mě zajímalo, jak se to pak když tak řeší, když se odstehuju s dcerou takhle někam dál, jestli to hraje nějakou roli v rozhodování. :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Luboš P
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 10.10.18 05:39
@Anonymní píše:
když se odstehuju s dcerou takhle někam dál,

Bydliště dítěte je významná záležitost, o které nemůže rozhodovat jeden rodič sám.
Obč.Z § 877
(1) Nedohodnou-li se rodiče v záležitosti, která je pro dítě významná zejména se zřetelem k jeho zájmu, rozhodne soud na návrh rodiče;
(2) Za významnou záležitost se považují zejména nikoli běžné léčebné a obdobné zákroky, určení místa bydliště a volba vzdělání nebo pracovního uplatnění dítěte

andelka83
Generální žvanilka 20149 příspěvků 10.10.18 06:32

No, pokud se vy dva dohodnete, že se odstěhujes i s dcerou, a otci nebude vadit horší dostupnost k ní a tím i velmi výrazné snížení možnosti péče o ní, tak ok. Ale obecně, nemůžeš jen tak sebrat dítě a ztížit otci péči o něj. Musíte se o bydlišti dítěte dohodnout.

Uživatel je onlinejahuhudka
Extra třída :D 11234 příspěvků 10.10.18 06:37

Ty mu to nebudes zakazovat..... Jen to prakticky znemoznis stehovanim se daleko . Tezko s ni pujde odpoledne na hriste ( napriklad) I pro dite takove cestovani,to je masakr

belladonna
Závislačka 2622 příspěvků 10.10.18 07:33
@andelka83 píše:
No, pokud se vy dva dohodnete, že se odstěhujes i s dcerou, a otci nebude vadit horší dostupnost k ní a tím i velmi výrazné snížení možnosti péče o ní, tak ok. Ale obecně, nemůžeš jen tak sebrat dítě a ztížit otci péči o něj. Musíte se o bydlišti dítěte dohodnout.

a to se v praxi děje? Neřekla bych, že se dohodnout musí. Jinak, známá se odstěhovala s dvouletou dcerou přes 4 hodiny daleko od manžela zpět k rodičům, prostě to tak je, tak tatínek o víkendech jezdí tam i zpět. Nedá se nic dělat. Pro dítě je to samozřejmě taky náročné, teď už je pětiletá a pořád to tak mají.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 10.10.18 07:40
@belladonna píše:
Neřekla bych, že se dohodnout musí.
Četla jste ten Obč.Z § 877?

belladonna
Závislačka 2622 příspěvků 10.10.18 07:59
@Luboš P píše: Četla jste ten Obč.Z § 877?

já ne, ale když vidím, jak to je v reálu. Copak se ženy stěhují zpět, když už se jednou přestěhují někam dál? Nemusí.. A muset se dohodnout v rozvodové bitvě? Muset? V zákoníku to asi je, ale pochybuji, že se tím ženy řídí, když se stěhují a muž je proti.

terinka4444
Hvězda diskuse 68376 příspěvků 10.10.18 08:01

Hele, tohle bez dohody nesmíš. Jinak, kde není žalobce, není soudce, takže nebude-li se otec bránit, můžeš všechno. Tchyně nemůže podat nic, ovšem v případě, že se otec bude bránit, podá předběžné opatření a soud ti to znemožní. A u soudu máš velkou šanci, že to projedeš. Nemůžeš si sebrat dítě a odjet s ním 3 hodiny cesty daleko. Ty jim znemožníš kontakt úplně maximálně. Kdybych byla já tvůj manžel, už bych měla v ruce předběžné opatření o zákazu stěhování dítěte a tohle bych nedovolila.

Zákon hovoří zcela jasně, je ale pravda, že v praxi jakože vymáhání otci tohoto zákona trochu pokulhává, že se matka odstěhuje, soudy trvají, pak jen skonstatují, že sice neměla rozhodnout sama o bydlišti, ale dítě už je zvyklé a už to tak nechají.Ale už ne vždy, třeba mojí neteři soudkyně rovnou řekla, že jestli jí něco takového napadne, vyhoví otci a dá mu dítě do péče. A touž je pár let zpětně.

Pokud s tím otec nemá problém, vyjdi mu vstříc dohodou, jak bude vídat dítě, které dny, jako ho budete předávat, že mu ji třeba budeš vozit na půl cesty, aby to bylo fér, předně ověřte podpisy. Pokud je otec vstřícný, sedni s ním hned, sepište to, buď i ty vstřícná, rpotože po něm chceš ale dost velkou oběť a laskavost. Pak máš v ruce souhlas se stěhováním pro případný soud, až ho tchyně zmanipuluje. Nedivím se tedy ani babičce, že vyvádí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 08:10
@belladonna píše:
já ne, ale když vidím, jak to je v reálu. Copak se ženy stěhují zpět, když už se jednou přestěhují někam dál? Nemusí.. A muset se dohodnout v rozvodové bitvě? Muset? V zákoníku to asi je, ale pochybuji, že se tím ženy řídí, když se stěhují a muž je proti.

Je to rok, co moje kamarádka řešila odchod od manžela, a to měla v ruce lékařskou i policejní zprávu, že ji napadal, a stěhovala se s dětmi v rámci jednoho města. Otec to podal na soud a do 48 hodin měl v ruce předběžné opatření, že se děti musí okamžitě vrátit do původního bydliště. Následoval soudní boj, kde soudkyně konstatovala, že napadení jí nijak nesouvisí s dětmi a skoro rok ještě bydleli spolu. Kde on je deptal. Než došly soudy do konce a to jen díky tomu, že ona aby mohla od něj pryč, tak mu kývla na vše včetně střídavky, která nefunguje, protože on má děti jako zbraň proti ní, pečovat o ně až tak nechce a nepečuje. A fakt ta rozhodnutí soudu byla až neuvěřitelná, jak moc chránily zájmy násilnického manžela, a to šlo jen o stehování v rámci velkého města.

g.sandova
Závislačka 3794 příspěvků 10.10.18 08:17
@Anonymní píše:
Je to rok, co moje kamarádka řešila odchod od manžela, a to měla v ruce lékařskou i policejní zprávu, že ji napadal, a stěhovala se s dětmi v rámci jednoho města. Otec to podal na soud a do 48 hodin měl v ruce předběžné opatření, že se děti musí okamžitě vrátit do původního bydliště. Následoval soudní boj, kde soudkyně konstatovala, že napadení jí nijak nesouvisí s dětmi a skoro rok ještě bydleli spolu. Kde on je deptal. Než došly soudy do konce a to jen díky tomu, že ona aby mohla od něj pryč, tak mu kývla na vše včetně střídavky, která nefunguje, protože on má děti jako zbraň proti ní, pečovat o ně až tak nechce a nepečuje. A fakt ta rozhodnutí soudu byla až neuvěřitelná, jak moc chránily zájmy násilnického manžela, a to šlo jen o stehování v rámci velkého města.

Je to neuveritelne. To musí být bezva otec, co mlátí a deptá dětem maminku. Vyrovnaná a úžasná osobnost, dětí se to vůbec nedotkne. Takovým tatinkum he třeba to ulehčit, od toho ty soudy máme.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 10.10.18 08:25

belladonna čistě ze zvědavosti, proč jste si ten § 877 nepřečetla? Určitě to je k věci.

BaMaK
Závislačka 2822 příspěvků 37 inzerátů 10.10.18 08:28
@Anonymní píše:
Ahoj holky,chtěla bych se zeptat, zda tady někdo řešil odchod od partnera a stěhování daleko? (2-3 hodiny cesty)
Jen by mě zajímalo, jak to funguje s prckem, máme dvouletou dceru, tatínkovi zakazovat styk s dcerou určitě nechci a nebudu! Vím, že on problémy dělat nebude, ale jeho matka určitě ano a on se podle mě necha tak zmanipulovat, že do toho půjde… nemám problém, aby malou videl kdykoliv si usmyslí (je to problém jen nás dvou, ne malé), ale věřím tomu, že tchyne bude schopna podat něco na soud, tak by mě zajímalo, jak se to pak když tak řeší, když se odstehuju s dcerou takhle někam dál, jestli to hraje nějakou roli v rozhodování. :think:

Pokud se dohodněte a otec bude souhlasit, tak tchýně nic nezmůže. Pokud souhlasit nebude, tak nezmůžeš nic ty. Takže zajdi za otcem, vysvětli mu důvody, popros o souhlas a nech si to podepsat.

belladonna
Závislačka 2622 příspěvků 10.10.18 08:32

@Luboš P no, já nemám důvod, nikam se stěhovat nepotřebuji. Přečetla jsem si první příspěvek, který jsi psal. Ale i když se dohodnout musí, tak prostě dva rozvádějící se naštvaní na sebe, nemusí vůbec nic. Ona může ze dne na den sbalit děti a odjet daleko, která z těch žen se vrací zpět? Jak píšu, popisovala jsem ty známé, kteří to měli takto podobně. Jestli je to tím, že málokterý chlap to napadne soudně?

andelka83
Generální žvanilka 20149 příspěvků 10.10.18 08:34
@belladonna píše:
a to se v praxi děje? Neřekla bych, že se dohodnout musí. Jinak, známá se odstěhovala s dvouletou dcerou přes 4 hodiny daleko od manžela zpět k rodičům, prostě to tak je, tak tatínek o víkendech jezdí tam i zpět. Nedá se nic dělat. Pro dítě je to samozřejmě taky náročné, teď už je pětiletá a pořád to tak mají.

No,kdo v reálu postupuje podle zákona že? Matky když odcházejí od chlapa tak málokdy. Jenže pak se diví když se chlap brání, žádá soud, a navrhuje jinou péči než matčinu výhradní a i jinak " prudi". V některých takových případech to úplně chápu. Dítě není majetek.

andelka83
Generální žvanilka 20149 příspěvků 10.10.18 08:35
@belladonna píše:
já ne, ale když vidím, jak to je v reálu. Copak se ženy stěhují zpět, když už se jednou přestěhují někam dál? Nemusí.. A muset se dohodnout v rozvodové bitvě? Muset? V zákoníku to asi je, ale pochybuji, že se tím ženy řídí, když se stěhují a muž je proti.

Viděla jsem nařízenou střídavou péči na vzdálenost několik desítek km. Škola uprostřed nebo jeden rodič musí vozit. To musí být fakt radost. Takhle si to maminka asi nepředstavovala.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >