Retencia - čo s ňou?

328
24.7.06 17:48

Retencia - čo s ňou?

Potrebujem nejakú „zázračnú“ radu: od rána mám v prsníku riadnu tvrdú hrču, už to slušne bolí a je to stále horšie. Myslím, že mám ucpaný mliekovod, pretože aj spúšťací reflex pri kojení je strašne spomalený. Síce viem, čo treba robiť, ale problém je, že som nikdy nedokázala odstriekavať ani odsávať, lebo jednoducho spúšťací reflex u mňa funguje len pri kojení, inak sa k nemu neviem dopracovať. Musím to mať skrátka „na prírodno“ :) , inak nič netečie. Skúšala som už teplú sprchu a masáž, elektrickú odsávačku aj ručné odstriekavanie, častejšie kojenie…lenže nič nepomáha. Mati sa v pohode napije (len to dlhšie trvá, kým sa mliečko spustí a ja slzím od bolesti) a prsník je stále rovnako tvrdý :( . Je mi jasné, že ak to mlieko neuvoľním, mám o zápal postarané :cry: . Tvaroh doma nemám, takže ešte skúsim studené obklady medzi kojením, ľad sa mi už robí, ale tiež to potrvá. Fakt sa bojím, že to proste odtiaľ nedostanem a skončí to zle. Prosím, prosím, nájde sa nejaká dobrá víla, čo pozná fintu fň? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

529
24.7.06 18:18

znám ještě jednu radu,ale je jen pro otrlé povahy…dávat si obklady ze slivovice,jestli máš.Taky jsem v nějaké diskuzi četla,že když je ucpanej mlékovod,že je snad na bradavce vidět takovej jakoby puchýřek,kterej se musí propíchnout a pak je to o.k.
Já jsem to měla taky,ale mě pomohla horká sprcha a přikládání bradičkou směrem k té bouličce…
Tak držím pěsti :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
24.7.06 18:41

Hmmm, tak slivovicu nemám tiež, to sme ale domácnosť, nemáme nič potrebné :x :D .
Puchýřek nemám, o tom som ešte nepočula… A o tej bradičke síce viem, ale netuším, ako to mám zrealizovať, keď najhoršie je to práve zhora. Mám kojiť dolu hlavou :?: :roll: . Inak, v mojom prípade sa fakt nedá hovoriť o „bouličke“, mám tam riadnu hrču. Manžel skonštatoval iba jeeežiš!
Pri Noemke som mala klasický baketriálny zápal a mesiac som fičala na ATB, teraz zase toto, ach jo :?
Tú slivovicu si musím zapamätať, ale teda ten puch musí stáť zato…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
529
24.7.06 19:01

Lulu,jestli tu hrču máš nahoře,tak si při koju lehni a malou si dej jako kdyby přes rameno,vypadá to nesmyslně,ale určitě to zvládnete :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
24.7.06 19:36

Lulu, není nezbytná jenom slivovice. Stačí jakýkoliv, ale velmi silný, alkohol - slivovice je taková „přírodní klasika“. Obklady tak 3× denně.
Ale pokud budou problémy přetrvávat, šla bych k doktorovi.
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
24.7.06 20:42

taky jsem pro slivovici, je to vyzkoušené-kapesník do slivovice či jiného alkoholu, na to igelit, na to suchý kapesník či plenu a to celé zabalit do podprsenky na hodinu. Pak omýt vlažnou vodou a můžeš kojit. zabírá to. Zatvrdliny je dobré rozmasírovat v teplé sprše, dobrý je třeba olej od weledy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
24.7.06 21:30

Ja mam vyzkousene masaze v horke sprse,vzdy masirovat smerem k bulce i pres bolest a hned na to zabal z tvarohu nebo kysane smetany. Dat ji primo na prso kde je bulka a na to plinu…az to uschne a zdrcne zas to same…horka sprcha zkusit odstrikat zabal.....do druheho dne to vzdy povolilo…a kojit tou bradickou smerem k bulce a hodne stridat polohy, je to hlavne z toho…

dala jsem treba maleho na postel a lehla si nad neho opacne a slo to. Drzim palce ,vim jak to boli…nat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
24.7.06 22:11

Ahoj,
já měla ucpaný mlékovod a na bradavce byla malilinká bílá kulička o velikosti špendlíkové hlavičky. Prso bolelo jako čert a nešlo to vytáhnout ani odsávačkou, ani dítětem ani rozmasírovat, ani obklady. Nakonec stačilo tu malinkou kuličku v bradavce prasknout špendlíkem a mléko začalo stříkat.
Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
25.7.06 09:42

Ahojte, maminy!
Večer som už nemala silu písať, ale všetky vaše rady som si prečítala a mooooc vám za ne ďakujem, pomohli. Síce som v noci nemala šancu skúsiť to so smotanou a tak, lebo som šla spať o pol piatej ráno, Mati trápilo bruško a asi aj hlad :? . Chúďatenko moje, ale bola taká trpezlivá! Aj keď mliečko išlo strašne ťažko, vytrvalo ťahala. Ale tá boleeeeesť :! :evil: . Niekoľkokrát som sa prinútila nakojiť z toho boľavého prsníka, bola to hrôza, ale cítila som, že je to aspoň o kúštiček lepšie. Alkohol som žiadny nemala, tak som vytiahla lieh na pupík, naliala na kapesník a spravila si obklad. No a to hlavné - ráno som našla na bradavke spomínaný pľuzgierik, teda skôr to vyzeralo ako biely fliačik. Na dotyk to bola vlastne akoby zhrubnutá koža, tak som to opatrne povytiahla a pod tým sa objavilo čosi ako dierka. No a pri kojení sa zrazu Mati začala zalykať ako obvykle a mne bolo jasné, že mlieko konečne tečie ako predtým!!! Prso razom zmäklo a hoci ešte bolí a je trochu červené, strašne, strašne dúfam, že sme to prelomili. Ufff, ale pekný zážitok to teda nebol… Tak držte prsty, aby sa to nevrátilo a ešte raz ďakujeeeeeeem :! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Reklama