Revmatická horečka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
33
9.1.14 17:07

revmatická horečka

Ahojky je tady někdo kdo prodělala revmatickou horečku? mam v krku spálového bacila už asi rok jsem měla furt anginy a ted z výtěru mi přišli na masivního spaloveho bacila četla jsem že člověk může dostat regmatickou horečku, docela mě to vystrašilo asi před půl rokem jsem měla problémy s bušením srdce několikrát jsem byla na ekg a to mam prý normální. Jáke jsou příznaky ty revmatické horečky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Jitka1976
9.1.14 17:29

Vysoké horečky…otoky kloubů, uzlíky v kloubech…bolesti…většinou, ale ne vždy se to pozná z krve…jestli obsahuje revm. látky…(reaktivní protein) a zvýšené bílé krvinky…Rev. horečka je dětské onemocnění…málokdy se projeví v dospělosti. Já jí měla ve 2 letech, opakovaně…

• Citovat
  • Nahlásit
578
9.1.14 18:35

Ahoj, revmatickou horečku bych zrovna nepovažovala za dětské onemocnění, a už vůbec bych nepodcenila její léčbu. Moje maminka prodělala v 36 letech infarkt a za 3 týdny další. Lékaři to přisoudili následkům přechozené revmatické horečky. Tak to asi taková banalita nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jitka1976
9.1.14 18:46
@mamina44 píše:
Ahoj, revmatickou horečku bych zrovna nepovažovala za dětské onemocnění, a už vůbec bych nepodcenila její léčbu. Moje maminka prodělala v 36 letech infarkt a za 3 týdny další. Lékaři to přisoudili následkům přechozené revmatické horečky. Tak to asi taková banalita nebude.

Neříkám, že je to banalita…pokud to je teda reakce na mě…mám revma už hooodně dlouho…vím co mi je…vím co s prominutím žeru za svinstva (prášky)…jsem na Biologické léčbě…mám v prd*** oči…klouby…žaludek…
Není to sranda…ale co píšu je pravda…Revmatická horečka se nejčastěji objevuje do 15 let věku…tedy dětský věk…jako neštovice-dětská nemoc, ale může se nakazit i dospělý… :nevim:
RA zasahuje oči, srdce, klouby…nejčastěji…přidružuje se (často) lupenka (naštěstí nemám)…po medikaci se sledují játra a žaludek…a množství bílých krvinek v krvi…neměly by klesnout tuším pod 2,5…norma u zdravého člověka je cca 3,0-10,0

• Citovat
  • Nahlásit
578
9.1.14 18:53

@Jitka1976 ne to nebyla reakce na tebe.Jen jako všeobecně, že taková revmatická horečka může přivést člověka i k invaliditě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30925
9.1.14 20:00
@Jitka1976 píše:
Neříkám, že je to banalita…pokud to je teda reakce na mě…mám revma už hooodně dlouho…vím co mi je…vím co s prominutím žeru za svinstva (prášky)…jsem na Biologické léčbě…mám v prd*** oči…klouby…žaludek…
Není to sranda…ale co píšu je pravda…Revmatická horečka se nejčastěji objevuje do 15 let věku…tedy dětský věk…jako neštovice-dětská nemoc, ale může se nakazit i dospělý… :nevim:
RA zasahuje oči, srdce, klouby…nejčastěji…přidružuje se (často) lupenka (naštěstí nemám)…po medikaci se sledují játra a žaludek…a množství bílých krvinek v krvi…neměly by klesnout tuším pod 2,5…norma u zdravého člověka je cca 3,0-10,0

Hele, nemuzu si pomoct, ale nepletes si revmatickou horecku( jako nasledek nelecene anginy) a revmatoidni artritidu?
Nejak mi to upne nesedi, revmatickou horeckou se nemuze nikdo nakazit, revmatoidni artritidou taky ne… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6807
9.1.14 20:15

@Jitka1976
Ty mas revmatoidni artritidu, ne?
Revmaticka horecka je neco zcela jineho. Zakladatelko, penicilin beres?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30925
9.1.14 20:36
@Jitka1976 píše:
Vysoké horečky…otoky kloubů, uzlíky v kloubech…bolesti…většinou, ale ne vždy se to pozná z krve…jestli obsahuje revm. látky…(reaktivní protein) a zvýšené bílé krvinky…Rev. horečka je dětské onemocnění…málokdy se projeví v dospělosti. Já jí měla ve 2 letech, opakovaně…

Tak jsem trochu googlila a mam zato, ze mas revmatoidni artritidu. To ale nema nic spolecneho s revmatickou horeckou.
Pro zakladatelku - treba tady http://www.wikiskripta.eu/…ndokarditida

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jitka1976
9.1.14 23:48
@mroe píše:
Hele, nemuzu si pomoct, ale nepletes si revmatickou horecku( jako nasledek nelecene anginy) a revmatoidni artritidu?
Nejak mi to upne nesedi, revmatickou horeckou se nemuze nikdo nakazit, revmatoidni artritidou taky ne… :nevim:

Já si jako dítě prodělala 2 x revmatickou horečku…ve 2 letech, hospitalizace v Motole. Já si to samo nepamatuju…
Jestli to souvisí s pozdějším propuknutím revmatoidní artritidy…? Moje revmatoložka o tom ví, má dokumentaci…nikdy mi neříkala, že by to nesouviselo… :nevim: Ty jsi revmatolog..??? A NIKDE nepíšu, že se revmatickou horečkou nakazíš…to píšu v souvislosti s neštovicemi a tím, že jsou považovány za dětskou nemoc…ne, že je revma nebo revmat. horečka nakažlivá…špatně jsi to pochopila…
A rozhodně nemám důvod si to vymýšlet…opravdu ne.

• Citovat
  • Nahlásit
Jitka1976
9.1.14 23:58

Aha…teď to čtu podruhé…asi si nerozumíme…můj první příspěvek jsou příznaky revm. horečky…(to co jsem měla já v dětství taky)
Pak popisuju revmatoidní artritidu, protože jsem si myslela (blbě čtu mezi řádky), že to má maminka zakladatelky jako já a má i RA…tak to se omlouvám…já prodělala obojí a teď se léčím s RA…
Ještě jednou sorry…blbě jsem četla úvodní příspěvek. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
33
10.1.14 14:11

Jojo beru penicilin mě totiž bolelo v krku krčař mi udělala výtěr za dva dny jsem si šla pro vysledky ale v krku už mě nebolelo ale z výtěru mi vyšlo že mam masivního spalového bacila, tak mě napadlo kdybych tenkrát nešla že mě bolí v krku tak mi bolest přešla a vlastně bych to nelečíla a pak se muže dostat ta revmatická horečka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Karol44
26.12.15 20:56

Bojím se ze mám revmatickou horecku. Asi před 5 týdny mě asi 3 dny hrozně bolelo v krku, další dny už to bylo lepsi. Mamka se mi dívala do krku a nic tam prý nebylo. Teď mě začaly bolet ruce od loktu (loket ještě ne) až po prsty. Ta bolest se střídá na různých místech.

• Citovat
  • Nahlásit
Karol44
26.12.15 22:20

Nevím ale jestli jsem měla anginu.

• Citovat
  • Nahlásit
Ellusa
27.12.15 12:09

@Karol44 A já se už lekla, že jsi dnes zdravá :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Princess-ka
27.12.15 17:12

A ja se divila, ze se Ti dneska nic neprihodilo, ze jso OK…A uz to vidim :lol:
Edit-tak dneska jeste nic, to je ze vcerejska.
Zijes? 8o

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat