Revmatoidní artritida 10 let a více

3
4.4.21 13:23

Revmatoidní artritida 10 let a více

Ahoj mám podezření na RA chci se zeptat jestli je tu někdo kdo má zkušenosti s RA nejlépe vice jak několik let.
Jak to zvládáte finančně jakou máte práci jestli to jde, já se živila jenom rukama, né hlavou a ted nevím co si počít kde hledat zaměstnání když dlouho neustojíte několik hodin a ruce jsou potřeba v každé práci. jak se staráte o sebe a o rodinu. mám strach založit rodinu nevím jestli zvládnu péči o sebe dítě a domácnost a chlapa a pak o finance. vím že je to různé u každého jiné na bio léčbu si ani nemyslím. spousta lidí kteří mají štěstí a dostanou ji tak prý dostanou alergii nebo jím ji přestane znovu platit pojištovna. nikoho s RA. neznám jenom edith piaf :lol:. tak se chci zeptat vás vím že jste tu holky co máte rodiny a plánujete a bojujete. ale já ted stojím před rozhodnutím rodinu nemám a nevím jestli budu schopna se postarat o děti do 15 let a více třeba s bolestmi a potížemi a obdobími vzplanutí které nevím jestli přejdou nebo se vrátí do trochu lepšího normálu. s doktorem o tom ještě mluvit nemůžu stále čekám zatím jenom hledám psychiatra ale statistiky odborné na internetu píšou. že do 10 let nebo dříve trvalá invalidita neschopnost samoobsluhy. já nechci tomu věřit chci žít a vědět jak s tím bojují druzí v mladém věku i po více jak 5 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
44
4.4.21 13:54

Ahoj, znám paní co má tuto nemoc cca od 30 a nyní ji je cca 60 a paní je normálně pohyblivá, ale velkou část života v invalidním důchodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
4.4.21 15:15

Mě je 28 a celkem se bojím co bude za 5 let zatím mě nejvíce mě bolí drobné klouby,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
910
4.4.21 22:19

Má ji moji mamka už nějakých 15 let. Normálně pracuje, cestuje, funguje a bere léky. Nejvíc jí to omezuje ve sportu - občas zavolá, že vyrazili někde na kole a jestli pro ni nepřijedu, že jí brní ruce. Přestala lyžovat a nezadělá ručně těsto. Ale na druhou stranu začala šít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98286
4.4.21 23:26

Žiju s touto diagnózou už přes 30 let. Pracuji rukama. Občas když mám horší den tak mi padá všechno z rukou. Při přetížení mám křeče do rukou, ale to teprve teď posledních pár let.
Děti mám. Partnera dlouhodobého taky.Beru léky, bez těch by to nešlo. A hlavně to chce se nelitovat, mít radost ze života, ale taky když je to potřeba si nechat pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat