Podezření na covid

180
4.4.21 08:12

podezření na covid

Pokud mám dnes podezření na covid, jak postupovat, když chci jít na testy, nebo čekat do uterý?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3777
4.4.21 08:15

Zavřít se doma a čekat, než půjdeš na test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27738
4.4.21 08:18

Jedine zkusit hygienu, jestli dnes funguji a vypisou zadanku. Jinak pockat do utery, ale nikam nechodit, zadne navstevy atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14700
4.4.21 08:20

Buď se objednej na PCR test jako samoplátce nebo zkus telefonovat na hygienu, zda ti nedají doporučení. A nebo čekej do úterka a řeš to s praktickým lékařem. Každopádně se chovej preventivně tak, jako bys covid měla a informovala bych i své kontakty za posledních 5 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
871
4.4.21 08:22

@fea 75 bez na testy nevím na co čekáš 🤦🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62922
4.4.21 08:23

@fea 75 zavolej do nejbližšího odberoveho centra a objednej se, jedou u přes svátky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
888
4.4.21 08:23

Si na úterý /středu rezervuj místo na PCR test a v úterý hned ráno zavolej praktikovi, aby ti na to místo poslal žadanku a popiš mu svůj stav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27738
4.4.21 08:25

@martina.se @Misasisi tak hadejte, na co asi muze v nedeli, pred dalsim svatkem, cekat. Ze by na nekoho, kdo ji napise žádanku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
4.4.21 08:25

Díky, předám info, není to pro mě, ale příbuzného, my se s tím ještě nesetkali, zatím máme štěstí, testujem se v práci a zatím OK. Takže nemám zkušenost jak poradit.
Díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
871
4.4.21 08:28

Mohla by jste mi to napsat bez ty arogance? :wink:..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 08:50

Hlavně to neudělat tak jako můj příbuzný, který je vysoce rizikový. Měl teploty a špatně se mu dýchalo. Tak si pozval svého nejlepšího kamaráda domů na kafe a nic mu samozřejmě neřekl. Aktuálně příbuzný leží v nemocnici a jeho kamarád má 2 pozitivní domácí testy. Příbuzného manželka si v domě, kdy její manžel už byl v nemocnici vesele běhala venku po nákupech a dítko si hrálo s dalšími dětmi venku. :roll:
Anonym z rodinných důvodů.

• Citovat
  • Nahlásit
7432
4.4.21 09:11

Tak předem si může nechat od někoho koupit antigenní test, třeba v Lidlu je za 130 Kč a domluvit nějaké bezkontaktní předání. Ale to je stejně jen orientační. Prostě se chovat dle podezření, nikam nelozit mezi lidi a ráno v úterý volat praktikovi o zadanku. Hygiena bez trasování zadanku nedá, pokud není něčí kontakt. A pochybuji, že by se tam vůbec dovolal. Jako samoplatce může jít na PCR i dnes, tak záleží jestli to potřebuje nutně vědět a je ochoten to zaplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3777
4.4.21 09:21
@vokishka píše:
Jedine zkusit hygienu, jestli dnes funguji a vypisou zadanku. Jinak pockat do utery, ale nikam nechodit, zadne navstevy atd.

Hygiena nemůže vypsat žádanku, napíše jí jen v krajní nouzi. Takhle mi to řekla paní, když jsem tam volala. Asi bych je úplně nezatěžovala, když může počkat, než to napíše obvodak a zatím se objednat na test. Já se objednala v pátek na úterý, v pondělí volala doktorovi, napsal žádanku a žádnej problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 09:25
@Anonymní píše:
Hlavně to neudělat tak jako můj příbuzný, který je vysoce rizikový. Měl teploty a špatně se mu dýchalo. Tak si pozval svého nejlepšího kamaráda domů na kafe a nic mu samozřejmě neřekl. Aktuálně příbuzný leží v nemocnici a jeho kamarád má 2 pozitivní domácí testy. Příbuzného manželka si v domě, kdy její manžel už byl v nemocnici vesele běhala venku po nákupech a dítko si hrálo s dalšími dětmi venku. :roll:
Anonym z rodinných důvodů.

Já už si o lidech nedělám iluze. Máme starší příbuznou pracující jako učitelka v MŠ a tuhle jedno dítko povídá, že rodiče jsou doma, protože jsou pozitivní. A přitom tatínek ho vodil denně do školky. Když na něj nastoupila, tak se sice omluvil, ale řekl že si potřebovali doma s manželkou odpočinout. A takových případů tam měla více. Takže už se ničemu nedivím.

• Citovat
  • Nahlásit
832
4.4.21 09:26

Může si zajít na antigenní testy, ty jsou pořád zdarma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat