Řezání moudráku

Anonymní
25.4.20 21:56

Řezání moudráku

Dobrý večer.
Mám takový dotaz.
Asi před dvěmi lety mi sundali rovnátka, která jsem nosila dva a půl roku, fixní - horní i dolní. Šla jsem na ně, protože jsem měla problém s horními dvojkami. Po sundání jsem dostala drátek dolů, kde vesměs není ani potřeba, tam jsem zuby měla vždy rovné, ale na ty vrchní zuby jsem dostala nasazovací plastová. Nosila jsem je řekla bych zodpovědně, ale tak jako tak se mi časem zuby zkřivily, ne tak, jako jsem to měla předtím, ale především ta jedna dvojka se mi posunuje tam, kde to bylo předtím. Podle rentgenu a slov ortodontisky mám nahoře dva moudráky, které se zatím neprořezaly, ale párkrát jsem cítila na levé m místě, kde je moudrák, nepříjemnou bolest, ale jinak nic. Co jsem tak pochopila, tak se mi ten zub (dvojka) vrací, protože se mi zuby asi nevejdou do huby. Myslíte, že kdybych si šla dobrovolně nechat vyříznout ten jeden moudrák, který jsem párkrát cítila (prý se prořezávají klidně i roky), tak že by to mohlo můj problém vyřešit? Je mi docela líto min. 16000,– Kč, co jsem do rovnátek vrazila, nehledě na ty nesnesitelné bolesti a otoky po každém dotažení, když se mi vlastně zuby vrací do původní polohy. A další dotaz, jaká je prosím cena vyříznutí? Děkuji.

 • Citovat
 • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7602
25.4.20 22:13

Ne, vyriznuti moudraku ti opravdu nepomůže k tomu aby se ti narovnala dvojka. Co to řešit s ortodontistou? Kolik ti je? Třeba by pomohlo je vyriznout, a opět nasadit rovnátka.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
1746
25.4.20 22:51

No hlavně je nutné nosit retenční aparatky na noc a když mají zuby tendenci se vracet, tak holt klidně celoživotně. Já jsem skoro 10 let po sundání rovnátek a vrchní folie nosím na noc aspoň 5× do týdne, jinak se mi to prostě vrací. A to žádný moudraky nemám.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
101
25.4.20 22:52

Tak já mám jiný názor, přesně proto jsem šla na vytrzeni a vyriznuti moudraku, jelikož někdo má čelist menší a zuby se tam jakoby nevejdou a krivi se, tak musí nějaký pryč. U mě jeden zub stál 1200 Kč, ale to byla soukromá klinika.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
11110
25.4.20 23:29

Moje zkušenost. Před 12 lety mi nandali rovnátka. Měla jsem špičáky o řadu výš, tzv. kančí zuby, dolní přední na přeskáčku. Kvůli nim mi vytrhl všechny čtyřky. Už tehdy mi podle RTG říkal, že nemá smysl to teď řešit, ale že mi moudráky nikdy nevyrostou, protože tam nemají místo. Celé roky jsem jednou za čas mívala bolesti, takové tlačení a nepříjemný pocit, jak se snažily. Před cca půl rokem mě začala bolet pravá strany pod čelistí, celé ucho a hlava. Nejdřív jsem si myslela, že jde o zánět středního ucha, ale on moudrák. Udělali mi RTG a okamžitě poslali na stomatologická chirurgii. Výsledek? Oba horní moudráky vrostlé v okostici a spodní pravý sedí na trojklanném nervu, levý je naštěstí vedle. První, co mi tam zubař (je to přímo primář stomatologické a plastické obličejové chirurgie) řekl, že to měli řešit už tehdy a nemusely by ty zuby vrůst mezi nervy. Poslal mě na CT, aby přesně věděl, kde zub leží a nedošlo k porušení nervu, spodní část rtů, brady a zubů by zůstala trvale ochrnutá. Naštěstí zub seděl před nervem(nejhorší situace je, když ho jakoby objímá kořeny), před 8 týdny jsem si nechala vyndat pravou stranu. Ještě mě čeká levá. Dle mého zubaře mám tlakem moudráků na ostatní zuby opět posunutý skus a měla bych znovu nosit rovnátka. Vidět to nejde, jde spíše o to, že ty zuby už zase nesedí na sobě tak, jak by měly a neplní tolik kousací funkci. Takže ano, za mě běž. Ať už z jakéhokoli důvodu. Ale najdi si opravdu specialistu. I tady na e-miminu holky zmiňovaly nějakou kapacitu, zkus pohledat, co se moudráků týče. Není to legrace. Ještě dodám že takový nepříjemný tlak mám na té spodní straně ještě dnes, když skousnu. A to už jsem dva měsíce po zákroku

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat