Pocit řezání v těhotenství? Močák ne..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlinejizvíková
Extra třída :D 12681 příspěvků 19.12.10 21:37
Řezání v těhotenství? Močák ne

Ahoj,
dneska odpoledne mě začalo nepříjemně řezat, bohužel nedokážu dešifrovat, jestli je to u čípku nebo někde jinde. Je to bolest jako při zánětu močáku, ale při močení to nepálí ani nebolí. Máte některá s tím zkušenosti? Nastydlý měchýř mívám často, ale teď jsem pořád doma, takže nevím, kde bych k tomu přišla, lezu max na balkon vyhodit plíny :-D . A u močáku bývá pálení při čůrání. Gynekoložka má samozřejmě před svátky plno, k praktické se mi nechce, protože tam všichni kašlou a prskají.

dík za odpovědi

Přečtěte si článek: Infekce močových cest v těhotenství. Jak léčit?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
luon
Ukecaná baba ;) 1496 příspěvků 19.12.10 22:10

Ahoj a jak dlouho jsi těhotná? Já jsem v obou těhotenstvích v pozdější fázi občas zažívala řezavou bolest úplně dole. Bylo to vždy chvilku, ale nepříjemné. Bylo mi (kamarádkou) vysvětleno, že to vzniká tlakem hlavičky mimča. Vím, že minimálně dvě další kamarádky měly totéž, tak to určitě není nic neobvyklého.

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 19.12.10 22:59

Taky jsem to měla… Z čeho to bylo nevím, u doktora jsem s tím nebyla. Asi mimčo prostě tlačilo na močák :nevim: . Celé těhu jsem měla nějaké bolístky, píchání, nepohodlí..

Extra třída :D 12681 příspěvků 19.12.10 23:27

ja mela minule tehotenstvi primo pekelne, ale tohle jsem nemela

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 19.12.10 23:30

No já měla v těhotenství 3× zánět močových cest a ani jednou mě při čůrání nepálilo. Pouze mě pěkně řezal močák. Potřetí mě šly řezavé křeče po stranách až do třísel.
A právě potřetí, protože to bylo netypické, tak mi to v nemocnici zanedbali, asi mi nevěřili :cert: a antibiotika mi nasadili až za 5dní, co jsem tam ležela a tvrdila jim, že mě řeže v podbřišku a mám kontrakce (na monitoru nebyly moc vidět). Ležela jsem tam od úterý a teprve v sobotu, když přišly výsledky z kultivace, se začaly dít věci - honem honem. jenže to už mi začalo lézt šíleně CRP a v noci ze soboty na neděli jsem předčasně porodila ve 33+3, se zánětem levé ledviny.
Stále si myslím, že kdyby mi nasadili ty atb hned, tak se to stát nemuselo :pocitac:

Extra třída :D 12681 příspěvků 19.12.10 23:34

a jak casto jste to mely? me to zacalo dneska a je to nekolikrat do hodiny, nebyt tehotna, tak pocitam s tim mocakem, ale curani je normalni

Daniella82
Závislačka 2785 příspěvků 19.12.10 23:46
jizvíková píše:
a jak casto jste to mely? me to zacalo dneska a je to nekolikrat do hodiny, nebyt tehotna, tak pocitam s tim mocakem, ale curani je normalni

Zánět močáku se řezáním při močení projevit vůbec nemusí.
Já jsem ho měla 6krát během dvou měsíců,bolelo mě to asi jako popisuješ,ale při močení nic.Doktor to nepoznal,zaned­bal,pak z toho byl zánět ledvin.
Od té doby to mám chronické,v ne­mocnici jsem s ledvinami za posledních 5 let ležela už 4krát.mam z toho hrůzu, protože u mě už se to neprojevuje zpočátku nijak a jde to rovnou na ledviny..to pak stojí za to :-( Teď v těhu se toho bojím ještě víc.

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 19.12.10 23:56

já už si přesně nepamatuju…
každopádně hodně pij, buď v teple a zítra, pokud to nepoleví, naklusej na gyn. pohotovost.
mě se celkem osvědčil Uroval biotic, když ho začneš brát hned a hodně piješ…
Jinak nic než atb mi nezabralo…
ono blbý je to, že bakterie z močových cest migrujou a můžou se namnožit v pochvě a způsobit neplechu v podobě kontrakcí.
což ve tvým případku bys měla ještě aspoň měsíc vydržet, ať je mimčo co největší! nepočítám-li tvýho druhýho sviště, takže vydrž hezky až do termínu, ať nemusíš ležet dlouho v porodnici.
nebo koukám teď, že máš asi sviště rovnou dva :-)
ono to je takový nepřehledný, ten metřík :wink:

Extra třída :D 12681 příspěvků 20.12.10 09:02

jj mam doma uz dva

luon
Ukecaná baba ;) 1496 příspěvků 20.12.10 09:06

Ahoj, já jsem tuhle bolest neměla spojenou se zánětem moč. měchýře, ale taky jsem ji neměla tak často, jak píšeš ty. Tak jestli to nepřejde, raději si opravdu zajdi k doktorovi. Držím palce :kytka:

Extra třída :D 12681 příspěvků 20.12.10 14:00

rezani nemam, mam bolesti ledvin, beru brusinky a piju

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 20.12.10 14:09

já jsem během těhotenství snědla nepočítaně Megabrusinek a Lactobacilů od Swiss, ale celkem mi to bylo k prdu… :-?
dokonce další uro zánět jsem dostala 9 týdnů po porodu, to už jsem naklusala na urologii, a ten mě poslal ještě na imunologii, a společnými silami mě SNAD dali do kupy, že už X krát po sobě jsem měla moč čistou…
brala jsem kromě atb na začátku Urovaxom, Wobenzym, Ribomunyl, píchali mi do zadku Gama globuliny… jo zjistili mi sníženou buněčnou imunitu.

držim palce, ať jsi brzo ok.

JANULA86
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.11 06:41

ahoj jsem sotva v druhem měsíci a mam asi zanět močaku je to nějak nebezpečné?,Nemohu kvuli tomu nějak o mimčo přijít??

Tinka135
Kecalka 132 příspěvků 16.02.11 10:11

Ahojky,tak se k Vám přidám..Zrovna jsem hledala nějakou diskusi na toto téma..Mně už dva dni bolí podbříško v levo uplně dole.Včera jsem byla na gynde a řekl,že pokud to bude víc,mám jet do nemocnice..(zasse mi nic neřekl :pocitac: ).Pak jsem mu řekla,že mně to bolí hodně(při čúraní ne),tak že asi močák,tak jsem byla zanest vzorky na kliniku a vysledky budu v pátek..Taky mám strach,protože jsem v 24tt a docela to bolí.A nevím co mám dělat.. :nevim:

wuesta
Stálice 66 příspěvků 28.12.11 11:35

Hojky já jsem ve 4.měsíci těhu a normálně mě nic nebolí ale když jdu na záchod na poslední chvíli ,tak mě po vyčůrání bolí asi močák.Myslíte že to bude nějaký problém nebo je to tím že mi to baby na něho tlačí a tím že dlouho nejdu na záchod tak ho pak rychleji stlačí a mě to bolí .

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >