Režim dne tří dětí

Anonymní
8.10.19 10:58

Režim dne tří dětí

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak zvládáte každodenní shon okolo dětí. Jak dodržujete časový režim tak aby jste stihli za ten den to co máte? Mám tři děti 14; 12,5; 4 – kluky a tak nějak mě přijde, že co začala škola tak vůbec nestíháme. Práce, škola, školka, vaření, úklid, žehlení, učení. Kluky škola nebaví a tak to taky teď na druhém stupni vypadá (dříve 2-3, teď už hodně i 4). Snažím se je vyzkoušet, protože jinak by do toho ani nekoukli, úkoly taky zapomenou i když se jich ptám. Každý den musím něco vařit, ať už je to polívka, hlavní jídlo nebo buchtu ke snídani a ještě večeře. To si ale kluci kolikrát uvaří krupicovou kaši, puding, palačinky nebo rychlou tortillu se salátem, nebo rohlík s něčím. Hlavně teď toho jedí hrozně moc, tekže lítám skoro každý den na nákup. Já vysávám v týdnu, kluci vysávají o víkendu. Pak mají středy a pátky kroužky. Úterý, čtvrtek dlouho školu. A Přijde mi že se nikam v týdnu nepodíváme na návštěvu, na plavání nebo si prostě jen tak doma pohrát. A večer když je ukládám k spánku a loučím se s nima, tak kolikrát zjistím, že jsem se ani nestihla zeptat, co škola, kamarádi atd… jak válčíte doma s více dětmi, stíháte, máte to nějak rozdělený? Jo a manžel je v práci každý den od 17h - 7h., a i tak není hlídací a pečující. Takže veškeré povinnosti přecházejí na mě. On vydělává a nezmění se. Takhle toho nejmladšího pohlídá, ale s těmi staršími toho moc nenamluví.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6229
8.10.19 11:01

Když manžel nehlídá, tak ať něco občas udělá doma. Jinak, takhle velké děti už by měly být schopné se do školy připravovat samy. Asi nejste dost důslední. Ale řekla bych, že v tom hraje roli i manželova pracovní doba. To dělá stálou noční?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6229
8.10.19 11:04

Na nákupy bych jezdila jednou týdně a udělala prostě velký nákup. Připrav si jídelníček. V týdnu bych zaúkolovala toho nejstaršího, pečivo a to co bude potřeba, snad koupit zvládne. Nevychovávej z nich to samé, co je tvůj manžel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1317
8.10.19 11:17

To uz jsou velke deti. Ten nejstarsi brzo vyjde zakladku..

Ukoly uz v tomto veku s nama mama nepsala (mam brachu a od 2. stupne to bylo na nas..). Ty ctverky to tedy neni zadna slava.. A to maji protoze se neuci nebo protoze proste nechapou ucivo? Jinak ja premiantka a bratr ctverky i na vysvedceni a oba jsme dnes dospeli a mame sve zamestnani a na nejake znamky si uz nikdo nehraje..

Ale k dotazu. Zapoj manzela. Az se vyspi po nocni, at se synum venuje.. To je hodne znat. Obzvlast pubertaci potrebuji otce jako vzor..

Jinak bych si udelala jidelnicek a v tydnu jen dokupovala malickosti (ale to neresi, zeten cas v obchode stejne stravis). Nase sousedka ma 3 syny a kdyz dospivali, rikavala, ze lepsi satit jak zivit :mrgreen:. Udelala odpoledne nakup a vecer nebylo co jist :mrgreen:. Urcite bych varila jidla, co hodne zasyti..

Vlastne jsem zadnou radu nedala.. Snad jen vytrvat, bude lip :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1322
8.10.19 11:31

Mam tři 12,8,2. Nákup udělám v neděli obrovsky. Vecer zehlim na cely týden. Ti dva starší uklízeji myčku susicku. Na vysavani mame robota. Když potřebuji nakoupit pečivo poslu zásadně děti. Ve tři končím v práci. Můj muž taktéž. Na kroužky chodí děti sami my pouze vyzvedavame vecer třeba z plavání. Takze cestou autem pokecame o škole a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5694
8.10.19 11:40

Máme děti 12, 10 a 4 roky - předně je potřeba napsat, že je od základu špatně, že jsi na to všechno sama. Neumím si to představit, zřejmě bych totálně vyhořela. U nás vozí i vyzvedává všechny děti ráno i odpoledne z 80% manžel - má pracovní dobu, která to umožňuje. Nákupy děláme 50:50, vaříme taky 50:50. Úklid a celkově domácnost + škola, domácí úkoly je ze 100% na mě, ale to lze zvládnout v pohodě, nejstarší dcera je co se školních povinností týká od 4. třídy zcela samostatná, u prostřední je ještě potřeba dozor.
Já mám pracovní úvazek 6,5 hodiny, abych nelítala jako hadr na holi a měla čas i na sebe (tzn. 3× týdně cvičení).
Proč denně vaříš? Obědy mají přece ve škole a školce, na teplé večeře bych se vybodla, což taky dělám :mrgreen:. A ne, nepřipadám si jako horší matka, když děti večeří míchaná vajíčka nebo pečivo se šunkou a zeleninou.
Starší děti mají taky kroužky, takže v týdnu se jako rodina nikam nedostaneme, ale vynahradíme si to většinou o víkendu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1593
8.10.19 11:44

Mám tři děti- 14, 11 a 9. Úkoly dělají samy, když přijdou ze školy, pak samy odjíždějí na kroužky (mají v každý 4× týdně a v MHD zpravidla čtou povinnou četbu :)), jen jim pro jistotu natahujeme budík, aby věděly, kdy mají kdo vystartovat. Vracejí se buďto samy, nebo se k nim cestou z práce my přidáme a pokecáme o škole, životě a pod. My máme oba standardní pracovní dobu 9- 18. Nakupujeme jednou týdně ( a zpravidla manžel, já nakupování nesnáším), popř. když jdu z práce, tak koupím čerstvé pečivo. O víkendech jsme spolu, zpravidla sportujeme a u toho si povídáme o škole o tom, co kdo zrovna probírá, říkáme si zajímavosti a pod. Vařím večer takové rychlovky - kus masa na pánev + nějaká zelenina k tomu. Jo a žehlím sporadicky - vlastně jen manželovi pracovní košile a sobě sem ta nějakou halenku. Jinak skládám, tak, aby nebylo nutno žehlit.
Jo a na ledničce mám ohromný excelovský sheet, abych věděla, co kdo kdy.
Nemám pocit, že bychom nějak nestíhali, děti se učí celkem dobře. Všichni jsme v pohodě.

Příspěvek upraven 08.10.19 v 11:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.19 11:45

Já mám dětí 6 - ale malé (3,2,2,1 a 2× 6 měsíců) děti nechodí ještě ani do školky a školy se trochu bojím. Zatím mám vše pomalu na minutu rozepsané, co musím udělat. Vařím vždy aspoň na dva dny. Občas vaří manžel. Děti jsou zvyklé uklízet semnou. To co nejde dělat s dětmi, dělám s přítelem až když děti spí. Prostě máme režim, který všichni dodržujeme. Víc bych zapojila partnera. Může uvařit, dojít nakoupit nebo aspoň vysát, když je doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.10.19 11:49

@-Sára zakladatelka : bydlíme venku z města takže do práce, školy, školky i na kroužky jsme dojíždějící. Buď se mnou autem, ráno s manželem autem a odpo busem. Kroužky autem protože to autobus nejede v ten čas.
Kluci mají na starost myčku i nádobí.
Jen ta škola mě dělá nejvíc starosti - nechtějí se učit.

• Nahlásit
  • Citovat
2249
8.10.19 11:51
@Cristina786 píše:
Já mám dětí 6 - ale malé (3,2,2,1 a 2× 6 měsíců) děti nechodí ještě ani do školky a školy se trochu bojím. Zatím mám vše pomalu na minutu rozepsané, co musím udělat. Vařím vždy aspoň na dva dny. Občas vaří manžel. Děti jsou zvyklé uklízet semnou. To co nejde dělat s dětmi, dělám s přítelem až když děti spí. Prostě máme režim, který všichni dodržujeme. Víc bych zapojila partnera. Může uvařit, dojít nakoupit nebo aspoň vysát, když je doma.

Ufff to je masakr mít šest dětí ve věku 0-3.. klobouk dolu teda!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24490
8.10.19 11:59

Také toho mám nad hlavu.Deti mám 4, a jsem těhotná takže pořád unavená. U mě je problém že ztravim denně 4 hodiny v MHD :zed: Nejstarší si úkoly dělá většinou sám, mladším dvěma hodně asistuju neb často nerozumí. Zijeme v zahraničí. Manzel s nimi úkoly nezvladne :mrgreen: ale aspoň je schopný nakoupit. Z práce jezdí v 17 hod někdy dýl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1317
8.10.19 12:17
@Cristina786 píše:
Já mám dětí 6 - ale malé (3,2,2,1 a 2× 6 měsíců) děti nechodí ještě ani do školky a školy se trochu bojím. Zatím mám vše pomalu na minutu rozepsané, co musím udělat. Vařím vždy aspoň na dva dny. Občas vaří manžel. Děti jsou zvyklé uklízet semnou. To co nejde dělat s dětmi, dělám s přítelem až když děti spí. Prostě máme režim, který všichni dodržujeme. Víc bych zapojila partnera. Může uvařit, dojít nakoupit nebo aspoň vysát, když je doma.

Ale ono je rozdil mit male deti a byt s nimi doma a mit deti v puberte (nebo cast z nich), ktere chodi do skoly a ja do prace..

Ono treba to uklizeni.. Ano, to bavi male deti (amaminka vetsinou za nimi pak preuklizi :mrgreen: ), ale u 14leteho pubose uz je to horsi..

Ja mam taky 3deti (dvojcata 3roky a malou 1 rok) a planujeme 4te, ale netroufnu si poradit, protpze nejsem vzakladatelcine situaci.. Jedine, co me zatim drzi nad vodou je, ze mam zatim same dcery a verim, ze budou po mamince studijne nadane (vzdy jsem mela skoro same jednicky, i na gymplu) a milovat uklizeni a vareni :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvek upraven 08.10.19 v 12:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5694
8.10.19 12:30

@kyticka86 tak to u nás to šlo ob-generaci. Já se učila naprosto průměrně, vaření a úklid je fuj do dneška :lol: :lol: (ale samozřejmě to dělám, protože musím) a obě dcery jsou premiantky třídy, jedna miluje ruční práce, vaření a pečení a u druhé to vypadá taky slibně. Zřejmě jsou po některé babičce, já se od toho distancují :mrgreen: :mrgreen:.
Což neznamená že tvoje dcery nebudou po tobě, jen mě to trochu pobavilo, protože moje jsou spíš pravý opak mě - naštěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.19 12:35

@kyticka86 souhlasím. Já mám teda zatimdeti 2,třetí na cestě a nejvíc práce mám s 10ti letou. 3 létě pomůže, neodmlouva a ty starosti jsou takové normální. Za to starší do všeho musím nutit, přemlouvat, háže to ksichty, ráno teda buď jede MHD nebo ji vezmu cestou co jedu do práce, ale odpo už musím vozit, MHD jezdí málo a nevyhovující, bydlíme na okraji města, pěšky ještě nemůže. Takže ve 4 přijdu z práce, manžel až večer. A do večera především jen ji nahanim, nutim,1000× opakují, dělám běžné věci a nakonec večer usedam total ko, kdy zjišťují, že jsem stihla zhruba polovinu. Jedině co, mám poloviční úvazek a ten si hodláme udržet dokud bude třeba děti vozit na kroužky a tolik okolo nich lítat. Jinak je to s vytíženým manželem nereálné stihat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.19 12:37

Tak jsem zakladatelko teda neporadila, ale aspoň přeji pevné nervy a jediné víc zapojit manžela nebo snížit úvazek pokud situace dovoluje :hug:. Je to všechno docasne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama