Jak mám říct tátovi, že chci něco objednat z internetu?

4.10.19 14:56

Jak to mám říct tátovi že chci něco objednat z internet

Dobrý den mě by zajímalo jak mám říct tátovi ať mi něco objedná například teď chci jedny šaty za 200 Kč a jeden svetr červený za to za 90 Kč nevím jak mu říct že tam má poslat peníze předem na účet a nevím jak mám říct ať mi to koupí ať mi to objedná jsem to. Je to s winted A je to u hodně doporučovaný paní ing na YouTube to doporučovali tuto paní která tam prodává většinou je hodně známá. A nevím jak mám říct ať mi to koupí. Mám obavy z toho že že řekne že nevím jestli mi to bude z internetu sedět. A nevím jak mu mám říct ze to je z vinted Když ani neví co to znamená. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

633
4.10.19 15:00

No poštovné taky něco stojí. Hele chápu že vinted a YouTube je in, ale fakt to tak potřebuješ? Každopádně mu to řekni asi tak jako vždycky, když něco chceš, pokud je mu pod 50 tak nejspíš tuší co je bazar/ sekáč na internetu ne. A můžeš si to objednat sama, jen mu vytiskni/vypiš pokyny k platbě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10264
4.10.19 15:04

Prostě přijdeš za tátou a řekneš, „tati, moc ráda bych měla tuhle sukni a tenhle svetr - potřebuju nové proto a proto, můžu si to třeba tím a tím odpracovat - koubil bys mi je, prosím?“

No pokud nejsi dost stará na to, abys měla vlastní peníze a kartu, tak holt musíš počítat s tím, že rodiče mají na nákup oblečení jiný názor než ty.

To že ti řekne ne na svetr z internetu fakt není konec světa. Pokud nový potřebuješ, tak stejně někde nějaký budete muset koupit.

Jinak tedy z vinted a podobných serverů tak jako tak chceš připlatit za doručení dobírkou, právě proto, aby si nenaletěla podvodníkům.

A opravdu je spolehlivější kupovat v eshopech, ne přes bazary jako je vinted, protože pak tě chrání možnost zboží vrátit či vyměnit, když ti nebude sedět, nebo se ti nebude líbit. Při nákupu přes vinted a jiné bazary to neplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.10.19 15:05

@Gortyna poštovné je za 50 dohromady to řekla na 350 :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10264
4.10.19 15:05

@Gortyna no jako nezletilá si na vinted nic teoreticky kupovat nemůže (pravidla používání služby).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13466
4.10.19 15:06

Prostě řekni že si chceš objednat oblečení přes internet, že je to jako by sis to koupila normálně v krámu, akorát místo aby ti dal peníze a poslal tě nakupovat, tak ty peníze pošle převodem :nevim: jestli mu není 100 let tak snad ví co je internet, online platba a bazar ne??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.10.19 15:08

@Ou Je to :srdce: :srdce: :srdce:

Příspěvek upraven 04.10.19 v 15:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.10.19 15:10
:srdce:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.10.19 15:11

Čeho se přesně bojíš? Že to nebude chtít koupit oblečení vůbec, nebo že nebude chtít posílat peníze předem? Normálně se ho zeptej. Tati, líbí se mi na internetu šaty a svetr, koupil bys mi je? Musí se to zaplatit předem přes internetovou platbu. Když se mu nebude chtít (což trochu chápu) přestaň brouzdat na těchto stránkách a popros ho o peníze a jdi si koupit oblečení normálně do krámu. Až budeš větší, budeš mít svůj účet a můžeš si s ním dělat, co chceš. Zatím holt musíš poslouchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10264
4.10.19 15:15
@Loutka1234 píše:
@Ou Je to od známe raperky Šarloty:)

mno, jako vnucování hadrů dětem přes youtube je docela naprd a rozhodně to neznamená, že to bude super věc a bude ti padnout. Navíc tam platíš naprosto zbytečné prachy navíc za to, že je to od „raperky šarloty“

A když to táta zamítne, tak jako spíš má pravdu, ale pokud si o to neřekneš, tak to mít nebudeš.

Když nabídneš že si to nějak odpracuješ a skutečně to splníš, tak je vyšší šance, že si onen svetr vyjednáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35181
4.10.19 15:26

200 za šaty není tak moc, ale na nějaký ndooručení z youtube klidně kašli, já nakupuji po bazarech furt a ještě nikdy jsem se vysloveně nespálila, max jsme 2× řešila reklamaci, to bylo nedorozumnění. A jak říci tátovi…tak snad ty sama víš, jak s ním normálně mluvíš, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.10.19 20:20

Jak to říct, asi otevřít pusu a vydat zvuk a on udělá to samé a to ve stylu buď ano nebo ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2340
22.10.19 22:52
@Loutka1234 píše:
Dobrý den mě by zajímalo jak mám říct tátovi ať mi něco objedná například teď chci jedny šaty za 200 Kč a jeden svetr červený za to za 90 Kč nevím jak mu říct že tam má poslat peníze předem na účet a nevím jak mám říct ať mi to koupí ať mi to objedná jsem to. Je to s winted A je to u hodně doporučovaný paní ing na YouTube to doporučovali tuto paní která tam prodává většinou je hodně známá. A nevím jak mám říct ať mi to koupí. Mám obavy z toho že že řekne že nevím jestli mi to bude z internetu sedět. A nevím jak mu mám říct ze to je z vinted Když ani neví co to znamená. :think:

Kolik ti je prosim let? Ja jen abych si udelal predstavu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama