Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahojky, ještě bych se ráda zeptala jestli je tady někdo ať měl Rh faktor - nebo naopak, že se protilátky vyskytly? a jak se dále postupovalo?
Děkuji
Vadi to az u druheho tehu.
Příspěvek upraven 30.05.11 v 21:13
ahoj
já mám - a syn + ,po porodu jsem dostala injekci a nic víc. ![]()
já jsem rh - a obě děti rh +, ani při jednom těhotenstív nebyl problém, protilátky se mi nezvýšily. jinak teď se tuším postupuje už jinak, preventivně se dává injekce antiglobulinu D v těhotenství u Rh - maminky, ale nevim, jestli je to pravidlo, nebo spíše doporučení podle kterého se každý gynekolog řídí
já mám rh-, můj manžel rh+ a v porodnici jsem dostala injekci kvůli druhému těhotenství, aby si tělo nedělalo protilátky a tuším, že ta injekce se musí dostat do tří(?) dnů od porodu.
Taky mám Rh - a syn Rh + . Hlídají si to sami v porodnici a jen mi po porodu píchli injekci a za půl roku mám jít na kontrolu na gyndu ![]()
Taky mám Rh - a syn + po porodu jsem dostala injekci a teď půjdu po půl roce na odběr krve na gyndu. Tam mi to zkontrolují.
Ahojky, no to jsem taky právě slyšela to očkování v těhotenství, ale není to pravidlem tady v ČR je to novinka a ještě hodně gynekologů to neaplikuje , tak mám strach jeslti to nemá nežádoucí účinky
Tohle asi musí posoudit odborník. Já jsem po prvním porodu dostala injekci a jen mne v druhém těhotenství častěji brali krev na protilátky a vše bylo ok.
zimovka píše:
Tohle asi musí posoudit odborník. Já jsem po prvním porodu dostala injekci a jen mne v druhém těhotenství častěji brali krev na protilátky a vše bylo ok.
jj přesně tak,ale můj druhý syn má - jako já ![]()