Vyšívací technika Richelieu

2073
9.2.11 20:27

Richelieu

Ahoj holky,
rada bych zkusila vysivani technikou Richelieu, ale jsem fakt zacatecnik takze privitam vsechny rady - treba na co vysivat a cim (perlovkou nebo jen 1 nitkou z mulinky?) existuji nejake webove stranky, kde to je popsane…
Diky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15068
9.2.11 21:25

Já vyšívám Perlovkou na středně jemné plátno. Jednou nitkou mulinky je to jemnější, ale mnohem větší piplačka, na to jsem zatím neměla sílu.

Mám na to knížku - Bílá výšivka z nakladatelství Ikar, ta je docela fajn.

Ale ty začátky jsou takové „pokus-omyl“ - vyber si něco hodně lehkého, bez můstků a takových vychytávek, jinak Tě to otráví a odradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
10.2.11 07:28

Já bohužel neporadím, držím se starého známého křížku :lol: , ale tyhle výšivky se mi moc líbí. Dělávala je babička a já mám po ní schovanou jednu dečku :wink: Tak hodně zdaru :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
2073
10.2.11 11:23

Diky,
No ja prave nejdrive vysivala ubrusy - retizkem a plnym stehem, ale tech uz mam i cele pribuzenstvo, tak jsme presla na krizek a vysivani obrazku, ale tech uz mame plne steny, tak jsme z nich zacala delat polstare, ale tech uz take mame moc. Tak jsme si prave rikala, ze zkusim neco jineho a navic sem i to moc libi a take me docela laka, ze to bude chvilku trvat, tak mi to dele vydrzi nez vsechny prezasobim :-) Chtela bych si udelat prostirani a ubrus a pak zaclonku do kuchyne.
Ja kdysi zkousela timto stehem obsivat decky, ale takovy nejaky slozitejsi vzor na to jsem si zati mnetroufla. Doma mam nejake predtistene vzory na ozdoby na stromecek, tak zkusim ty to nevypada az tak slozite :-) Tak uvidime..
Ja jsme prave par navodu cetla, ale neke pisi, ze se to ma jen projet prednim stehem - tam a nazpatek, nekdo pise, ze se to nema delat prednim stehem, ale ma se to po tech carach vysit retizkovym stehem tak jsme z toho zmatena a pak nevim, jak se delaji ty mustky, ja myslela, ze se to take dela takovym tim dekovym stehem - nevim, jak se to spravne nazyva jako kdyz clovek neco entluje, ale jemneji, ale pak jsem koukala, ze to nekdo jen jakoby obtaci - to to jako budu jen omotavat?
Diky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
10.2.11 12:49

Veru, ono se to dělá obojí. Napřed se vyšijí kontury předním stehem, pak se to vyplní řetízkovým a teprve navrch obšije plochým nebo entlovacím stehem, aby to působilo plasticky. Entlovacím tam, kde se to bude odstřihávat, plným tam, kde ne.

Na můstky se fakt zatím vykašli, zkus třeba něco takového, ať to dostaneš do ruky:

Obecně ty můstky se dělají různými způsoby - záleží na tom, kde a jaký to je můstek, z kolika nitek, jestli je v rohu nebo uprostřed, jestli samostatně nebo navazující na další… Na to by byla možná fakt lepší nějaká knížka s obrázky, zkus třeba pohledat ve veřejné knihovně, tam by mohli něco mít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama