Říct kinezioložce o všem?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.1.22 11:32

Říct kineziolosce o všem?

Ahoj, za měsíc jdu na sezení s kinezioloskou. Jdu tam protoze moje manzelstvi neklape jak by mělo, není mi vůbec psychicky dobře. Bohužel se dotoho vložil další muž, zatím nic fyzicky kromě pusy nebylo. Nejsem si jistá jestli bych s ním stala o vztah. Vlastně ani nevím jestli se chci rozvést. Myslíte že tohle všechno můžu kineziolosce vyklopit? Nebo si takové věci mám nechat pro sebe?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
20301
20.1.22 11:46

A nechceš raději zajít do poradny po rodinu a řešit skutečné příčiny toho, proč je ti špatně, namísto toho aby si vyhazovala prachy za něco tak nesmyslného jako je kineziologie?

Cítíš se mizerně, protože žiješ dlouhodobě v neuspokojivém vztahu. Ten musíš řešit. Ne pomocí „zázračné“ metody dospět ke zjištění, že žiješ v dlouhodobě neuspokojivém vztahu a to musíš řešit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67432
20.1.22 11:46

Pokud ji neřekneš vše, ani tam nechoď. Bude to totiž zbytečný :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
20.1.22 12:10

@Ou nesmyslné je to proc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20301
20.1.22 12:17
@Lutern píše:
@Ou nesmyslné je to proc?

protože to je klasická šarlatánská metdoa, která funguje na tom, základě co jsem popsala - prostě najdeš někoho, kdo ti poslouchá, jen se k tomu dělá nesmyslný rituál se svalovým napětím.

Zádné uvolňování energie pomocí bloků se neděje, prostě klasické sdílení. KDyž má člověk nějaké reálné přítele, tak řešit to s nimi vyjde levněji a dlouhodobě lépe.

Pokud člověk hledá profesionální pomoc, tak fakt nemá smysl lít prachy do šarlatánů.

A teda je rozdíl mezi dobrým poradenstvím či psychoetarapiíí a pokecem s kamarády. U alternativních metod moc ne - respektive u těch drsnějších, než kineiziologie tam hrozí poškození.

(a ne, argument ale mě kineziologie pomohla rozhodně nevyvrací výše napsané) 44

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24607076/
https://www.painscience.com/…esiology.php
https://sciencebasedmedicine.org/…l-automatic/
https://theconversation.com/…lacebo-11075

ad libitum, ad nauseam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7769
20.1.22 12:21

@Ou ale howno. Kineziologie není šarlatánství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7769
20.1.22 12:21
@Anonymní píše:
Ahoj, za měsíc jdu na sezení s kinezioloskou. Jdu tam protoze moje manzelstvi neklape jak by mělo, není mi vůbec psychicky dobře. Bohužel se dotoho vložil další muž, zatím nic fyzicky kromě pusy nebylo. Nejsem si jistá jestli bych s ním stala o vztah. Vlastně ani nevím jestli se chci rozvést. Myslíte že tohle všechno můžu kineziolosce vyklopit? Nebo si takové věci mám nechat pro sebe?
Řekni vše, co tě tíží.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5423
20.1.22 12:39
@Kfětoslava píše:
@Ou ale howno. Kineziologie není šarlatánství.

Ta “kineziologie”, o které mluví zakladatelka, šarlatánství je. A jestli říkáš opak, předlož studie, tak, jako to udělala @Ou.

Fakt nevím, proč by se zakladatelka měla svěřovat cizímu člověku, který patrně ani nemá psychoterapeutický výcvik. Vlastně ani nevím, proč by za ním měla chodit a platit mu, když může zajít ke skutečnému odborníkovi, který ji nebude balamutit.

Ale tak jasně, každý může utrácet, za co chce, a svěřovat se, komu chce. Ať mu klidně řekne i přihlašovací údaje ke svému účtu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7271
20.1.22 12:42

Já byla a neměla jsem z toho dobrý pocit. Co jsem řekla, jakoby vzápětí použila proti mně. Já neumím odpustit z minuty na vteřinu všem a všechno. To by údajně pomohlo všemu, čemuž nevěřím, protože i jakoby nemohla nálezt podstatu, problému, tak použila tu první negativní věc, kterou jsem řekla a začala to pasovat na vše ostatní. Chtěla jsem vyzkoušet, zkusila jsem, ale více ne. Šla bych spíš k odborníkovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.1.22 12:49

Myslím si, že kinezioložka nemá žádnou povinnost mlčenlivosti - na rozdíl od psychoterapeuta.
Pokud do péče o svou duši chceš investovat peníze, najdi si psychoterapeuta. Člověk - řečený kineziolog - by mohl Tvojí duši ublížit a nenese žádnou odpovědnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
20.1.22 12:51

Těžko říct, jestli to označit jako šarlatánství.
Já bych spíš řekl, že je to docela dobře ordinované placebo. Sám na to nevěřím, ale vyzkoušel jsem to a krátkodobě mi to pomohlo (měl jsem objektivní somatické potíže, které asi na den ustoupily, u psychických problémů to může být ještě lepší).

Pokud na to tazatelka věří a je navíc psychicky nestabilní („vložil se do toho další muž“), mohlo by jí to pomoci. Nedokážu odhadnout, jestli profesionální pomoc může být lepší. Teoreticky ano, ale záleží nakoho člověk narazí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
20.1.22 12:59

S kineziologií zkušenosti nemám, ale víra v účinek léku/léčebné metody činí zhruba třetinu úspěchu, tudíž proč to nezkusit. Jinak bych též doporučila manželskou a rodinnou poradnu, je to zdarma a prakticky v každém větším městě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
20.1.22 13:10

@Ou je vidět že o tom nic nevíš. Kineziologie opravdu není sarlatanstvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
20.1.22 13:18
@Trojlístek píše:
Já byla a neměla jsem z toho dobrý pocit. Co jsem řekla, jakoby vzápětí použila proti mně. Já neumím odpustit z minuty na vteřinu všem a všechno. To by údajně pomohlo všemu, čemuž nevěřím, protože i jakoby nemohla nálezt podstatu, problému, tak použila tu první negativní věc, kterou jsem řekla a začala to pasovat na vše ostatní. Chtěla jsem vyzkoušet, zkusila jsem, ale více ne. Šla bych spíš k odborníkovi.

Taky jsem byla a přesně tohle dělala i ta,,moje,,.Strašně se v tom plácala, protože vařila z vody a já jí ke všemu měla co říct. Nikdy víc. Za mě výsměch a musím říct, že jinak celkově mě to táhne k duševnu aj. Ale tohle byl regulérní podvod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.1.22 13:18

Jídlo

Už ne vím co dělat, malý už nejí nic normálního půl roku. Sirup na chuť k jídlu nepomáhá, kam se obrátit, co dělat? poradi někdo :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat