Řidičák v těhotenství

9
12.7.20 10:29

Řidičák v těhotenství

Dobrý den všem
Chci se vás zeptat nevíte jak to jde udělat? Dělám řidičák od listopadu 2019 bohužel to zdržela situace s koronou poté jsem zjistila že jsem těhotná a dostala sem strach jezdit l.Mam s toho noční můry A opravdu pocit že teď to nezvládnu. Proto bych chtěla řidičák stopnout a pokračovat po porodu.
Myslíte že to jde? Nebo co by jste dělali v mě situaci? Mám splněnou teorií a odjezdeno 5 jízd.
Opravdu se teď na řízení necítím.
Děkuji za všechny rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

LD1
189
12.7.20 10:40

Se zeptej v autoškole, ne? Já bych si řidičák dodelala, po porodu už to taková sranda nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2664
12.7.20 10:41

Dodělej si ho teď, dokud máš čas…po porodu se nebudeš moct hnout od mimina a ani se nenaděješ a rok bude pryč. Sama jsem na tom byla podobně a zkoušky jsem dělala ve 4. měsíci těhotenství…a jak se mi pak s miminem hodil :palec:
Těhotenství není nemoc a řídit u toho klidně můžeš (pokud ti tedy není extrémně špatně), nějak nevím, čeho se tak bojíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
12.7.20 10:43

Je tam nějaká lhůta, do kdy musíš ze zákona autoškolu dodělat, nevím, jestli pal musíš začít Od začátku nebo jak to je, ale instruktor to bude vědět. Já bych naopak asi raději řekla instruktorovi o těhotenství a zkusila to co nejvíc nahustit a dodělat co nejdřív. Po porodu asi nebudeš mít čas a chuť tahat se na jízdy, budeš muset vyřešit hlídání, občas je dítě nemocné, celé se to pak protahuje. Čím dýl nebudeš jezdit, tím větší budeš mít obavu. V autoškole se ti nic nestane, pokud bude o těhotenství vědět, dá si instruktor pozor, aby ti prudce nešlapal na brzdu a na nežádoucí okolnosti provozu tě včas upozornil. Nebo se s ním domluv, že to chceš teď jenom zkusit, jestli to půjde nebo ne, a uvidíš. Jsou tam taky obyčejní lidi a určitě se s nimi půjde domluvit. Ale já osobně bych to zkusila urychleně dodělat. Dělám autoškolu od prosince, kdy bylo malému 9 měsíců, teď už mi chybí jenom závěrečné jízdy. A mám to tak roztahané hlavně kvůli hlídání, nemocem a podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
12.7.20 11:15

Poptej se v autoskole. Za me, udelej si ho ted, pak nebudes mit ani zdani se odtrhnout od mimina, budes vycerpana, unavena a ridicak neudelas tuplem. Tehotenstvi neni nemoc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4402
12.7.20 11:53

Porid si do auta pás pro těhotné a dodelej si ho teď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5375
12.7.20 12:00
@eliska478 píše:
Dobrý den všem
Chci se vás zeptat nevíte jak to jde udělat? Dělám řidičák od listopadu 2019 bohužel to zdržela situace s koronou poté jsem zjistila že jsem těhotná a dostala sem strach jezdit l.Mam s toho noční můry A opravdu pocit že teď to nezvládnu. Proto bych chtěla řidičák stopnout a pokračovat po porodu.
Myslíte že to jde? Nebo co by jste dělali v mě situaci? Mám splněnou teorií a odjezdeno 5 jízd.
Opravdu se teď na řízení necítím.
Děkuji za všechny rady.

Já bych do toho teda nešla, v době těhotenství jsem omdlívala bez varování, taky jsem byla víc emocionálně rozvrkočená, víc unavená. Ale to samozřejmě závisí na každé soudružce. Zase to brzo po porodu moc nejde, to na to nebudeš mít ani pomyšlení, pak když bude mít dítko separační úzkost, tak taky ne, no, nejlepší by bylo tak mezi 3- 6 měs. mezi kojením, aby ti někdo hlídal, to taky jde, neboj se. Zas to bude takové osvěžení, no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2561
12.7.20 12:00

Budes to delat od zacatku. Nesmi tam byt dlouha prodleva. Chci te videt pak jak se ucis ridit s deckem… to proste taky nejde, pokud chlap nepohlida. Vyjezdit se musis sama. Kazdopadne pokud se bojis, tak za volant nelez. Magor u na silnici je dost. Budes delat chyby z nervu a jeste nekoho ohrozis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2669
12.7.20 12:01

@eliska478 A čeho se konkrétně bojíš? bylo by fajn umět pořádně řídit, než povezeš v autě dítě… Navíc v autoškole ti to instruktor zabrzdí, pokud uděláš nějakou chybu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
697
12.7.20 12:27

Na tvém místě bych si ho dodělala teď. S miminem to bude dost náročné a už nikdy nebudeš mít tolik času jako teď. Plus tedy se ti s dítětem určitě bude hodit umět řídit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.20 12:32

Já tedy radím překonat se a autoškolu dodělat, než se miminko narodí… jestli Ti to přijde teď komplikované, tak věř tomu, že s miminkem to bude 10× komplikovanější :-) Zvaž taky, zda nebudeš auto potřebovat, až bude mimi na světě (třeba cesty k dětské doktorce, kyčle apod…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
12.7.20 12:35

Myslis, ze pak s miminem se bat nebudes, kdyz uz ted silis? Bud bych se hecla a jezdila a jezdila nebo bych se na to vykaslala s tim, ze mozna jednou v budoucnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1832
12.7.20 13:17

Já jsem dělala autoškolu v pátém měsíci těhotenství, dělali si ze mě legraci, že budu platit za dva :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2435
12.7.20 18:45

Souhlasím s ostatními, pokud nemáš nějaké zdravotní potíže, tak se pokus dodělat nyní. S dítětem na to nebude čas, navíc se možná budeš bát ještě víc. Já jezdila celé těhotenství denně do práce 30km tam i zpět, pak i konci jsem jezdila na kontroly. Ale po porodu když jsem prvně jela s dcerou na kyčle, tak jsem měla fakt strach řídit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1179
13.7.20 06:56

@eliska478 určitě si ho dodělej teď. Já jsem byla i na škole smyku a bezpečného řízení, které jsem dostala na vánoce a ještě nevěděla, že jsem těhotná. Kurz jsem absolvovala v březnu a jsem ráda, poznala jsem svoje limity i limity mého auta. A jak píšou holky, nějakou dobu nebudeš mít dostatek prostoru a času ani energie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama