Rimless wc zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

snezzenka
Povídálka 40 příspěvků 17.09.18 21:58
Rimless wc zkušenost?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s wc bez oplachového kruhu. Jakou značku máte a jste s ní spokojení? Dívám se na JIKA MIO a na CONCEPT SENTO. Za jakoukoliv odpověď budu vděčná, děkuji :kytka:

Reakce:

Apple11
Povídálka 50 příspěvků 17.09.18 22:04

Máme Laufen (nevím přesně typ) a jsem spokojená. Mnohem lépe se záchodová mísa čistí.

iwa83
Kelišová 6716 příspěvků 17.09.18 22:43

My máme od KOLO (Style) a spokojenost. Skoro 2 roky a nelitujeme vyšší investice.

snezzenka
Povídálka 40 příspěvků 18.09.18 15:21

Děkuji. A nestříká vám voda ven? Pročítám recenze a mnoho lidí si na to stěžuje.

iwa83
Kelišová 6716 příspěvků 18.09.18 15:22

@snezzenka u nás rozhodně ne.

Apple11
Povídálka 50 příspěvků 18.09.18 15:41

U nás také ne…to by mě teda dost štvalo :roll: :lol:

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 17115 příspěvků 18.09.18 16:29

Máme závěsný Jika MIO a z tohohle pohledu OK. Co není OK je kvalita plastů na tom. Je to relativně nové a :? Ale že by to proti klasické míse byla nějaká extra hitparáda, to taky není. Největší nevýhoda je asi to, že tam dobře nedrží klasické zavěšovací „vůně“. :nevim:

iwa83
Kelišová 6716 příspěvků 18.09.18 17:36

@Chauvinist Tak ona tá hitparádá má být v tom, že ten prostor, který se blbě čistí je tam minimální a tudíž menší prostor na ten bordel. Za mě to rozhodně výhodu má. A i s prkýnkem jsme spokojení. naopak - člověk si strašně rychle zvyknul na ten pomalý dojezd, takže /minimálně já/ všude mimo bouchám s prkínkem…
A zavěšovací vůně nepoužívame vůbec, když tak takové ty co co se vymáčknout přímo do mísy.

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 17115 příspěvků 18.09.18 17:43
@iwa83 píše:
@Chauvinist Tak ona tá hitparádá má být v tom, že ten prostor, který se blbě čistí je tam minimální a tudíž menší prostor na ten bordel. Za mě to rozhodně výhodu má. A i s prkýnkem jsme spokojení. naopak - člověk si strašně rychle zvyknul na ten pomalý dojezd, takže /minimálně já/ všude mimo bouchám s prkínkem…
A zavěšovací vůně nepoužívame vůbec, když tak takové ty co co se vymáčknout přímo do mísy.

S tím porvním podmíněně souhlas, ale možná žena by to řekla přesněji.
Brzděný prkýnka se dají koupit i normálně, to je asi ta nejmenší výhoda za mě. Za těch pět talířů, co ta věc stála, bych to tak nějak předpokládal automaticky. Problém mám v tom, že to po dvou letech chytlo žluť (máme tři malý kluky a ten trénink se ne vždy povedl, ale o to víc mě to štve, že to nebylo pravidlo, spíš výjimka a stejně) a obecně to vyšisovalo. To mi na tom vadí opravdu hodně.
A ano, vymačkávací je to jediné řešení, zavěšovací použít jdou extrémně blbě. Zkušenost mám takovou, že ze začátku jsme jí tam zkusili dát, ona se po pár použití smekla a ucpala vývod, který je tam dost mizerně řešený. To ale není výtka, spíš upozornění :nevim:

iwa83
Kelišová 6716 příspěvků 18.09.18 18:21

@Chauvinist to já neříkám, že ty s tichým dojezdem prkýnka se nedaj koupit i na ne-rimless wc, to určo daj. Já už nevím co stálo prkýnko, co mísa. Oboje bylo dražší, ale tak i v klasice se dá pořídit mísa za 900.
To že to chytlo žluť nevím zda píšeš o prkýnku - pokud jo, tak na to jsem síce taky minule koukala a super na to zabral obyčejný cif, ale jinak nic nevyšislo. My to Kolo máme s nějakou special povrchovou úpravou, aby se to tolik nezanášelo. A po 2,5 letech vypadá jak umyvadlo, tak wc jako nové. Ale máme vlastní studnu a měkkou vodu, tak je to možná dané tím…
Ad vývod - nám se teda nikdy nestalo, že by se to přicpalo. Ale nikdy nám tam neujela vůně :D A dítě tam taky zatím nemělo tendenci nic splachovat. Zatím :D

Jinak na tyhle věci (rimfree, special uprava glazury) přišel manžel - teda přišel s tím, že něco takového je a že se mu to líbí.

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 17115 příspěvků 18.09.18 18:27
@iwa83 píše:
@Chauvinist to já neříkám, že ty s tichým dojezdem prkýnka se nedaj koupit i na ne-rimless wc, to určo daj. Já už nevím co stálo prkýnko, co mísa. Oboje bylo dražší, ale tak i v klasice se dá pořídit mísa za 900.
To že to chytlo žluť nevím zda píšeš o prkýnku - pokud jo, tak na to jsem síce taky minule koukala a super na to zabral obyčejný cif, ale jinak nic nevyšislo. My to Kolo máme s nějakou special povrchovou úpravou, aby se to tolik nezanášelo. A po 2,5 letech vypadá jak umyvadlo, tak wc jako nové. Ale máme vlastní studnu a měkkou vodu, tak je to možná dané tím…
Ad vývod - nám se teda nikdy nestalo, že by se to přicpalo. Ale nikdy nám tam neujela vůně :D A dítě tam taky zatím nemělo tendenci nic splachovat. Zatím :DJinak na tyhle věci (rimfree, special uprava glazury) přišel manžel - teda přišel s tím, že něco takového je a že se mu to líbí.

Já si to taky nepamatuju, ale myslím, že sme to kupovali komplet a ta cena mě na faktuře zaujala, tak si jí pamatuju :mrgreen:
Mluvil sem o prkýnku, který degraduje. Vyčistit to jde, ale není to už úplně super. Mísa je jako nová, tam není, co by se stalo :nevim:
To s tím ucpáním dávám jen bonus k dobru s těma vůněma, aby někdo neopakoval tuhle začátečnickou chybu.
U nás dostala design na starosti žena a já mám na starosti faktury a opravy plus sem tam údržbu dle dispozic :jazyk: Moje požadavky bylo jen aby to bylo závěsný a nemělo to hovnoplac.

iwa83
Kelišová 6716 příspěvků 18.09.18 18:58

@Chauvinist Dobre rozdělené ;) Faktúry jsem zakládala já, platil manžel :) a na designu se vzácně ve všem shodnem - až si říkám, že je to divné :D

Tak zakladatelka chtěla zkušenosti - tak má i ohledně vůní a ví, že závěsné radši ne. Vidíš, to by mě nenapadlo.

snezzenka
Povídálka 40 příspěvků 19.09.18 12:42

@Chauvinist
@iwa83

Děkuji, zatím u nás vyhrává ta Jika MIO, akorát teda to zažloutnutí prkýnka je nemilé. Máte nějaké dražší nebo to, co k tomu záchodu dávali?

Povrchová úprava je dobrá připomínka, to taky nejspíš využiji.

Závěsná vůně by se dala zaměnit za ty lepící pásky, ale zkušenost s nimi nemám.

Ještě prosím nevíte, na kolik litrů máte geberit?

:kytka: :kytka: :kytka:
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Kráska a trhan: Justin Bieber dělá půvabné Hailey ostudu na každém kroku!

Tihle dva jsou v poslední době snad diskutovanějším párem než slavní... číst dále >

Arichteva končí! O vítězství ve StarDance se poperou Tomicová, Dvořák a Svoboda

Semifinále populární taneční soutěže StarDance je minulostí. Dnešní díl byl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >