Vychytávky do domu

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Isia
Zasloužilá kecalka 905 příspěvků 15.09.18 14:42
Vychytávky do domu

Chceme začít stavět dům a proto bych se chtěla zeptat, zda máte nějaké vychytávky bez kterých byste si už bydlení nemohli představit nebo co jste si pořídili a teď se vám to zdá jako zbytečnost? Na příklad: pořídili jste si podlahové topení a chybí vám radiatory, centrální vysavač - skoro nepoužíváte, krb - nevytopí tak jak jste si představovali atd., ale i nějaké vychytávky do kuchyně bez čeho si už neumíte představit vařit :). Na trhu je hodně věcí a člověk má někdy problém vybrat a když nikdy danou věc nepoužíval, tak aby to třeba nebyla zbytečnost. Děkuji za inspiraci.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:

TMana
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 15.09.18 14:46

Největší vychytávka v domě je sklep.

wendy
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 15.09.18 14:52
@TMana píše:
Největší vychytávka v domě je sklep.

Ideálně vinný ;)

Uživatel je onlineMalaga
Generální žvanilka 24694 příspěvků 15.09.18 14:55

Komora a šatna

ka2ka
Extra třída :D 12956 příspěvků 1 inzerát 15.09.18 14:58

špajz

Darvulia
Kecalka 252 příspěvků 15.09.18 14:58

Nám se všechno naštěstí povedlo, ale co bych udělala jinak, tak na kousek linky těsně vedle trouby bych si nechala udělat sklokeramickou odkládací plochu na horké plechy z trouby. Dále také jsem si pohlídala, aby mezi skříňkou, kde je dřez a myčkou byla jedna skříňka, abych mohla stát u dřezu a v klidu dávat nádobí do otevřené myčky. Sice stojíš před dřezem, ale potřebuješ trochu manipulačního prostoru se shybnout k myčce. Je to taková blbost, ale v bývalém bytě mě to štvalo.

Kelsey
Hvězda diskuse 44772 příspěvků 15.09.18 14:59

Podlahovka a nedavat vubec radiatory, centralni vysavac (my ho odmitli a velmi lituji).
Krome koupelen a wc stejnou podlahu, aby nemusi se davat nikde prahy a vypada to hezci, cistejsi prostor (my mame socialky stejne dlazby, obklady a vsude jinde je vinyl, vse ve stejne vysce udelane).
Satnu a technickou kazdopadne.
Hned pri stavbe jsme nachystali do vsech pokoju na klimatizaci, aby se pak nikde nesekalo.

Příspěvek upraven 15.09.18 v 15:04

Russet
Extra třída :D 11678 příspěvků 15.09.18 15:03
@Isia píše:
Chceme začít stavět dům a proto bych se chtěla zeptat, zda máte nějaké vychytávky bez kterých byste si už bydlení nemohli představit nebo co jste si pořídili a teď se vám to zdá jako zbytečnost? Na příklad: pořídili jste si podlahové topení a chybí vám radiatory, centrální vysavač - skoro nepoužíváte, krb - nevytopí tak jak jste si představovali atd., ale i nějaké vychytávky do kuchyně bez čeho si už neumíte představit vařit :). Na trhu je hodně věcí a člověk má někdy problém vybrat a když nikdy danou věc nepoužíval, tak aby to třeba nebyla zbytečnost. Děkuji za inspiraci.

Podlahové topení. U známých bylo i ma Silvestra v zimě krásně teplo od nohou. Studený sklep je taky fajn. Nebo místnost, kde nemrzne, ale daji se tam skladovat brambory a zelenina. Určitě velkou linku, aby tam mohl třeba ten mixer trvale stát. Nebo kávovar. Aby nepřekážel. Závěsná tyč na špachtle a naběračky a koření. Velké šuplíky s dorazem, aby šly lehce zavírat. Troubu ne u země, spíš skoro u pasu. Líbí se mi nemuset se k troubě ohýbat.

Jogrr
Závislačka 4325 příspěvků 15.09.18 15:09

Vsude stejnou podlahovou krytinu bez prahu.
Supliky do kuchyne, aby nikde nic nebylo vycapeneho na lince (nesnasim to), jedine co snesu je designovy kavovar.
V koupelne nerezove radiatory s topnou tyci uvnitr, jen se zapoji do elektriky a je kdykoliv teplo.

Příspěvek upraven 15.09.18 v 15:12

Makca87
Kelišová 7320 příspěvků 15.09.18 15:09

Nám topenáři nedoporučovali podlahové vytápění v celém domě. Tak máme jenom v koupelně a to stejně frčí jen v topné sezóně ;) . Krb záleží poměr kW / m čtverečný. Známí si pořídili velký, silný krb do menšího domu a když zatopí, mají tam nejméně 27 stupňů. Dítě se jim začalo přehřívat a tak ho přestali používat. Vychytávky jako myčka a sušička, to je snad na prvním místě :) .

terinka4444
Hvězda diskuse 67881 příspěvků 15.09.18 15:09

Centrální vysavač, nemám a kdybych měla, byla bych nadšená. A vychytávka, širší digestoř, než je varná deska, pokud nebudeš mít ostrůvek, ideálně cca 100cm, protože 50 je nad varnou deskou a pak, alespoň já, mám spoustu věcí jako parní hrnec, hrnec na hranolky, pomalý hrnec, to všechno vydává teplo a páru a v podstatě by bylo super mít kousek vedle sporáku linky, kde by to mohlo stát a byla nad tím digestoř. Taky jsem to viděla u známých, až byla moje kuchyň hotová a to je super věc, co mi chybí.

A nezávislé topení do koupelny.

terinka4444
Hvězda diskuse 67881 příspěvků 15.09.18 15:12

No a šatnu, to je základ :mrgreen: Mám jednu místnost, tam máme skříně a všichni oblečení, mám tam pračku a sušičku. Nikde jinde po baráku nemám skříně a žádné oblečení. Miluju svou šatnu :mrgreen:

Makca87
Kelišová 7320 příspěvků 15.09.18 15:14
@Jogrr píše:
Vsude stejnou podlahovou krytinu bez prahu.
Supliky do kuchyne, aby nikde nic nebylo vycapeneho na lince (nesnasim to), jedine co snesu je designovy kavovar.

Kávovar beru jako zbytečnost. 1 z 10 lidem, stejně leží doma, nebo v krabici, bo nemají čas a peníze do něj stále kupovat v akci ty kapsle.

TMana
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 15.09.18 15:14

@terinka4444 Jj, šatna je také základ. Nechápu ty, co si udělají sklad prádla v ložnici, to je jedna z největších pitomostí.

Kelsey
Hvězda diskuse 44772 příspěvků 15.09.18 15:14

A pokud jde o kuchyn, tak jsem narocna. Nelibi se mi nic vystavene na lince. Nechavam akorat rychlovarku a vse jine se uklizi. Vybrala jsem si delsi kuchyn + ostruvek. Velkych supliku vic, mam jich 6 (dva na pribory a varecky atd. ), nelibilo by se mi to viditelne vystavene, povesene nekde na lince, kdyz to muze byt hezky v rozdelovaci v suplikach. Vysokou skrin na vestavne spotrebice. Co jde, tak dat vestavene.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zima přeje legínám. Pozor však na odhalený zadek a pestré vzory

Už dávno neplatí, že legíny oblékáme pouze na sport. Díky pohodlnému střihu a... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >