Řitní trhlina po porodu

90
8.8.11 18:51

Řitní trhlina

Ahoj všem,
jsem 2 měsíce po porodu a diagnostikovali mi řitní trhlinu :oops: .Začalo to po 6 nedělí -bolest při stolici a po ní a na papíře krev.Když se to zhoršilo natolik, že jsem nemohla už ani sedět ani ležet :zed: šla jsem k lékaři. Momentálně mě čeká chirurgický zákrok v celkové anestezii, kdy mi budou roztahovat řitní svěrače (divulze) a trhlinu nějak ošetří :poblion: .Chtěla jsem se zeptat, jestli s tím někdo nemáte zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2785
8.8.11 19:04

Já jsem to měla po porodu taky,ale asi mnohem míň než Ty.dostala jsem na to mastičku,po týdnu to bylo ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50730
8.8.11 19:35

Já jsem taky měla, ale taky asi malou, s malým hemoroidem - dostala jsem mastičku a zabrala celkem rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14598
8.8.11 19:41

Ragáda - dělají se mi poměrně často. BuĎ na to dávají mastičku Faktu a nebo mám mast Cicetridina - volně prodejnou a taky fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5000
8.8.11 20:20

Já dostala Lactulozu na ředění stolice a pak nějakou mast na znecitlivění - moc nezabírala, doporučení mazat modrou indulonou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.11 21:00

ja jsem to mela - podle zpusobu lecby - trochu min, ale taky to stalo za to. V sestinedeli jsem byla uplne vyrizena a zoufale jsem volala na chirurgii. Hned me bez cekani vzali a doktor taky konstatoval, ze mam trhlinku.
Strikl mi dovnitr nakou hojivou vodicku, dostala jsem Detralex, ten hodne pomohl, ale stejne jsem musela zacit s nakou dilatacni lecbou, jestli to pisu spravne.
Dostala jsem takovy bily plast ve tvaru „pindika“, ktery jsem kazde rano a vecer musela mit 15 min zastrceny v konecniku - diky tomu se trhlinka zahojila.
Bohuzel od prvniho porodu obehly ctyri roky a dost casto se mi problem vraci. Musim chodit pravidelne rano na velkou, jakmile jednou nejdu nebo jsem ve stresu a nevyprazdnim se poradne, tak je stolice „mohutnejsi“ a hned me zase potrha. Takze se uz lecim pravidelne sama.
Musim se vyhybat bilemu pecivu, jim hodne zeleniny, nejlepe kazdy vecer vypit cely kefir nebo aspon snist jogurt, jinak jsem takova ucpana.
Tak jsem moc neporadila :-( Moc drzim palce, at po zakroku uz nemas problemy!!

• Citovat
  • Nahlásit
11
25.8.11 22:46

Zdravím,jsem 14dní po operaci s řítní trhlinou z porodu který jsem měla v prosinci 2010.
Od porodu jsem měla bolest v konečníku a z porodnice mě poslali domů že mám vytlačené hemoroidy.
Ať se mažu dubovou mastí.Vyzkoušela jsem vše možné masti,čípky,prášky,Detralex a stále nic.Byla jsem z toho nešťastná protože mě to fakt hodně bolelo.Moje gyn.doktorka mi řekla že mám určitě hemer.a to že se z porodu stává.Tak jsem zase šla domů z nepořízenou.Nemohla už jsem ani chodit ani sedět natož se procházet s kočárkem.Bečela jsem bolestí.Žádné léky jsem brát taky nemohla protože kojím a Paralen na to nepomohl ani trošičku.Opět jsem nakupovala různé preparáty a bylo furt horší a horší a hlavně těch peněz co to stálo.Nakonec jsem skončila po 8 měsích na akutní operaci.Tak doufám že už si budu na 100%užívat prcka a že už mě nic nebude bolet.Přeji Vám ať se rychle zhojíte a hlavně se nechte prohlédnout u proktologa.
Eva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kanstanc
21.5.12 14:08

Už vím co znamená- natrhnu ti pr..l

Bylo to šílený taky sem bečela a skučela bolestí nikomu opravdu nikomu to nepřeju.ty nejhorší bolesti trvaly cca 3 měsíce ,ted 4 měsíce po porodu je to (musím zaklepat) mnohem lepší .jestli mužu poradit tak to nechte větrat aby k tomu mohl vzduch (je to hloupé místo) ale na vzduchu se to líp hojí takže doma kalhotky dolů a dlouhý triko.momentálně mažu bepanten plus a dobrý.hrozně moc držim palce vím jaký to je .takový úrazy by měli zakázat. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
pajiiitka
25.2.13 09:58

řitní trhlinka

Zdravím, jsem skoro 4 měsíce po porodu a mám 2 řitní trhlinky, je to strašná bolest při stolici i krev na toaletním papíře. U doktora jsem ještě nebyla docela se bojím a ještě ke všemu kojím tak bych nemohla jít na nějaký chirurgický zákrok. Nemáte někdo s tím zkušenost s mastičkama nebo čípky, mažu se dubovou kůrou po každé stolici se meji ale vůbec to nepomahá. Děkuji za radu.

• Citovat
  • Nahlásit
90
25.2.13 11:14

Ahoj,
upřímně jdi k doktorovi, uleví se ti. Já za mastičky vyhodila spoustu peněz a nepomohlo mi nic, dokonce se to ještě zhoršovalo. Jak jsem psala už jsem nevydržela ani ležet. Na zákroku jsem byla i když jsem kojila. Malé jsem odstříkala mlíko do zásoby a pro jistotu dokoupila UM. V nemocnici na chirurgii mi naštěstí vyšli vstříc a nastoupila jsem ráno, v poledne šla na zákrok (manžel s malou odešel až než mě vezli na sál a to jsem jí nakrmila naposled), který je prý na 15 minut a navečer jsem šla domů. Malá vypila moje odstříkané mlíko, dala si i UM a druhý den už jsem mohla zase kojit. Mlíko jsem do té doby odstříkávala, ale vylila ho (kvůli zbytkům látek z narkózy. Takže když to vezmu zpětně bylo to bez problému. Ale hlavně pak ta neskutečná úleva!!! Naštěstí se mi to už nevrátilo. Nikomu tohle nepřeju, protože je to fakt děsná bolest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
25.2.13 11:18

Jo mimochodem na chíře mi řekli, že s největší pravděpodobností mě těsněji zašili po porodu, proto mi to prasklo :cert:.Takže díky pane doktore z porodního za milé „překvapení“ na doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
pajiiitka
25.2.13 13:05

Moc děkuji tak ja tam teda zajdu a tom mám jít na chíru?

• Citovat
  • Nahlásit
90
25.2.13 13:29

Já byla nejdřív u své obvodní a ta mě poslala na chíru. Ale podle mě když rovnou zajdeš na chirurgickou ambulańci, tak se nic nestane. Je možný, že tě třeba budou léčit jinak, ale bude lepší když se ti na to podívají. Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
pajiiitka
25.2.13 13:39

Moc děkuji, už abych měla klid :)

• Citovat
  • Nahlásit
2069
25.2.13 17:28

Určitě k doktoru jdi - mě dali přednost, když jsem jim zoufale volala, že jsem v šestinedělí a přijedu s miminem, tak jsem nemusela vůbec čekat. Pomohl mi hodně už jen detralex, který mi doktor předepsal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat