Řízení v opilosti - co s tím?

Anonymni
11.12.08 13:32

Řízení v opilosti - co s tím?

Mám problém a napadlo mě, že by mi některé z vás mohly svými tipy poradit, co s ním…
Netýká se to ani těhotenství, ani miminek, ale mého pětadvacetiletého bratra. Včera řídil opilý. Žádná nehoda, nikomu se nic nestalo. Ale i tak to beru tak, že udělal jednu z nejhorších možných věcí. Možná to udělal už někdy předtím a protože mám strach, aby to neudělal někdy příště, chtěla bych nějak pomoct.
Vím, že má starosti, ale tak jako většina chlapů o nich nechce mluvit. Budu se moc snažit dostat ho k psychologovi, ale nevím, jestli se mi to povede.
U něj mi řízení v opilosti přijde o to nepochopitelnější, protože se mu před pár lety zabila v autě nejlepší kamarádka. Sedla do auta s opilým kamarádem…
Od té doby je na tom brácha psychicky dost špatně, přidaly se problémy doma a v práci. Snažím se ho z toho dostat, ale chce to odborníka.
Teď je nejdůležitější, aby si uvědomil, že řízení v opilosti je jedna z nejhorších věcí, kterou může udělat. Napadlo mě, že bych mu koupila knížku napsanou tím, kdo má za sebou tragédii spojenou s řízením v opilosti. I když nevím, jestli by mu pomohla, když má za sebou osobní zkušenost a ani ta mu v tom nezabránila:(
Díky moc za případné rady, co s tím.
Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

VERONIKA
11.12.08 13:49

Težko někomu pomůžeš nebo poradíš pokud nebude chtít!
Hlavně mě udivuje, že když má s řízením v opilosti takové zkušenosti - myslím tu kamarádku - tak že se do něčeho takového pustí sám!!!
Nejhorší je, že opilí mají vždycky štěstí a až zabije nějakou rodinu v autě a mu se nic nestane tak bude pozdě!
Zkus s ním nějak rozumně promluvit, ale myslím, že to nebude mít žádný účinek pokud opravdu nebude chtít. Taky je rozdíl jestli řídil opilý poprvé nebo tak jezdí normálně což mi příjde úplně šílené! Stačí kolik magorů jezdí v autech jako blázni a ještě k tomu X ipilích - no moje nervy! Já jezdím autem denně, jezdím už dlouho, ale co se děje na silnicích teď tak je úplně strašné!!!

Hlavně si myslím, že ho celkem zbytečně omlouváš - na tom není nic omluvitelného! Já věřím, že má psychické problémy, problémy doma a v práci, ale to neznamená, že má jezdit opilý! Kdyby každý řešil takto svoje problémy tak by to byla dost hrůza!
Co kdyby začal třeba chodit boxovat - to by bylo myslím lepší vybití energie a vzteku než jezdit na mol autem!
Každý máme nějaký problém.
Já jsem se taky nabourala v autě s opilým přítelem a s dalšíma kamarádama, seděla jsem na předním sedadle a nebylo to moc fajn - mě se teda nic nestalo, ale ostatní měli celkem problémy a jednu holčinu odvezla rychlá!

Snad to bráchu brzo přejde a uvědomí si, že tato si přidělá zbytečně víc problémů než má!
Držím ti palečky aby jsi mu to nějak rozmluvila!!!

• Nahlásit
  • Citovat
23505
11.12.08 22:09

Pokud nechápe, tak je mi líto, ale asi ani zkušenosti ostatních mu neotevřou oči. Měl by sám pochopit, že to není v pořádku, jinak se asi nepoučí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17504
11.12.08 23:36

Možná bys mu měla říct, že když chce zabít sebe, tak ať to udělá jinak, aby nezpůsobil takovou tragedii, jako způsobil opilec jeho kamarádce. Určitě to chce šokovou terapii, aby se mu rozsvítilo, teda jestli bude poslouchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
12.12.08 23:24

Takovýhle lidi bych brala k dopravním nehodám, aby se mrkli, co alkohol dokáže :evil: Pardon :oops: Ale já lidi, co chlastaj a říděj nechápu. Copak kdyby ublížili „jen“ sobě. Ale bohužel to končí naopak, a viníkům se většinou nic nestane :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JaSe
15.12.08 00:46

Ahoj Terezo,
myslím, že by Tvůj brácha potřeboval, aby ho chytli policajti, sebrali mu na rok řidičák, dali pořádně mastnou pokutu a vzali nějaké bodíky. Jeden známý mého bráchy něco málo popil, jel k benzíně pro cigára (manželka ho donutila, on sám jen nechtěl), načapali ho tam policajti, nadýchal 0,4 promile, pak pozdeji z krve měl 0,3 promile, na půl roku mu vzali řidičák, dostal pokutu 14 tisíc a bylo vymalováno. Za to, že ujel pár set metrů a to skoro nic nenadýchal. Nad 0,5 promile už je to trestný čin a za to by mohl jít sedět. Nic proti Tvému bráchovi.

• Nahlásit
  • Citovat
VERONIKA
15.12.08 08:11

Ono někdy nepomůže ani odebrání ŘP, navíc se většinou neodebírá na místě, ale odebírají ho až po správním řízení, které může trvat i několik měsíců!
Taky je spousta expertů co jezdí opilí i po odebrání ŘP a je to pro ně úplně normální a vůbec se nebojí postihu!

Při prvním prohřešku jízdy v opilosti se nezavírá, ale dává se podmínka nebo vyšší pokuta a na delší dobu odebrání ŘP!
Pokuta se pohybuje od 25 000,– Kč do 50 000,– Kč a to záleží na vážnosti, jestli je to přestupek nebo trestný čin a taky záleží na tom, koho potkáte o posudkové komise a kdo to řeší!
O ŘP může přijít od 6 měs. do 1 roku!
Pokud je řízení v opilosti opakované a popř. bez ŘP tak se jedná o „mařenku“ (maření výkonu soudního rozhodnutí nebo výkonu úřední osoby) a to je trestný čin a ten je posuzován úplně jinak!!!

Ale stejně si myslím to co psaly holky - pokud se chce zabít tak ať se třeba otráví, ale ať zbytečně nemaří živoy nevinných lidí - přijít tak o otce rodiny je strašné a nejraději bych takovým „dobrákům“ dala přes hubu! :-) :-) :-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama