Rizika lyžování v těhotenství

Anonymní
27.11.19 10:42

Rizika lyžování v těhotenství

Pěkný den!
Zajímalo by mě, jestli jsou u lyžování nějaká další rizika krom pádu? Vím, že už se tu parkrat neco takoveho resilo, ale vzdy to skonci jen na tom, ze pad je moc velke riziko pro placentu. Myslim, ze kdyz budu jezdit ve znamem skiarealu prvni pul hodinu, kdy tam nikdo neni, nebo naopak ke konci hezky pomalu po bezkarskych, kdyz uz tam taky nikdo neni, tak sance, ze spadnu je stejna jak pri chuzi. Ale mozna mi prave nedochazi dalsi mozne problemy. (U bezkovani je ta sance u me bohuzel dost velika, takze na ne si asi netroufnu.)
Jsem poprve tehotna, zatim 6. Tt. Mam moznost jet na den bud na prelomu druheho a tretiho mesice nebo mame v planu tydenni dovenou (to by umoznovalo jit vzdy jen na par jizd), ale az na konci 4. mesice (snad tehotenstvi vydrzi). Co je mene riskantni?
(Anonym, protoze o tehotenstvi zatim nikdo nevi)
Diky!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1592
27.11.19 10:47

...

Prosím tě jako těhotná seď na zadku doma!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76937
27.11.19 10:49

Jine riziko nez pad neni… Taky jsem lyzovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3878
27.11.19 10:49

To je na tobě, já v těhotenství odvahu na lyže neměla. Hlavně když vidím, jak poslední dobou lidi jezdí jako hov.da. Minulý rok nám ženská srazila 5 letou dceru, ani nezastavila. Rok před tím sejmul může chlap v Alpách a docela škaredě se zraněním… A to jsme všichni dobří lyžaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1787
27.11.19 10:53

V 6.tt bych to asi moc neresila. Já jsem někdy v 8.tt strávila cele odpoledne s brokovnici v ruce. Ten zárodek je opravdu pancéřovaný a když budeš ppatrna :nevim: samozřejmě se něco stát muže ale to se muže stát vzdycky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256
27.11.19 10:57

Je tam riziko,, jen,, toho pádu. Ale být tebou bych to neriskovala. Pak se něco stane a ty si to v životě nedpustis. Já jsem vášnivý lyžař, a také jsem si to netroufla. 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3580
27.11.19 11:02

Zalezi na tobe a tvoji odvaze. Kdyz uz, tak bych si sla zalyzovat co nejdriv, bez sebemensiho bricha.
Lyzovani samo o sobe nevadi a sama nemam rada straseni coby kdyby.. Ale risk to je. Lyzuju cely zivot, troufam si říct ze dobre. Chvilku jsem se i profi lyzovanim zivila.. A loni me sejmul zeshora nejaky sileny dedek, co jel stremhlav a nemel to vubec pod kontrolou :roll: To byla rana jak prase, ze jsem videla vsechny svaty.. Byla jsem svedkem uz u spousty desivych urazu na lyzich a myslim, ze by bylo lepsi si to v tehotenstvi odpustit.. Ale chapu, ze ti to je líto. Me taky, kdyz zbytek rodiny jde a ja sedim s pupkem doma. Ale v zivote se nalyzujes jeste dost a dost. A s detma je to jeste vetsi zabava ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
27.11.19 11:06

Ahoj, ja som minulú zimu s dcérou lyžovala ešte v 4 mesiaci a so zvrtnutim kotníkom, nemal kdo.
Ale ako najväčšie riziko vidím, ako tu už niekdo písal, že niekdo do teba vrazí. Z toho som mala naozaj strach, našťastie u nás sa nič nestalo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18985
27.11.19 11:12

Tak krom přímo padu „na břicho“, si třeba můžeš něco natáhnout, přetrhnout, zlomit a jako těhotná pak bez možnosti rentgenu, léků, operace budeš dělat co? Jako první těhotenství jsem dělala kde co i ten vinný strik jsem si dala, pak přišlo v 16. týdnu něco, co jsem slyšela prvně - zamlkle těhotenství a mně spadnul hřebínek. Příští těhotenství jsem se klepala doma na prd.eli. Ale jako jo, chodili jsme na výlety, jezdila jsem autem, stěhování jsme zvládli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76937
27.11.19 11:13

@Bubla Bůčková Proc by tehotna nemohla na rentgen, treba kotniku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 11:15
Hele, já nemůžu už rok otěhotnět, tak být tebou, tak jsem vděčná a nic neriskuji!
@cverunka píše:
To je na tobě, já v těhotenství odvahu na lyže neměla. Hlavně když vidím, jak poslední dobou lidi jezdí jako hov.da. Minulý rok nám ženská srazila 5 letou dceru, ani nezastavila. Rok před tím sejmul může chlap v Alpách a docela škaredě se zraněním… A to jsme všichni dobří lyžaři.
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 11:17
[Hele, já nemůžu už rok otěhotnět, tak být tebou, tak jsem vděčná a nic neriskuji! A jsem rada ze jsem rada!
citace] @Anonymní píše:
Pěkný den!
Zajímalo by mě, jestli jsou u lyžování nějaká další rizika krom pádu? Vím, že už se tu parkrat neco takoveho resilo, ale vzdy to skonci jen na tom, ze pad je moc velke riziko pro placentu. Myslim, ze kdyz budu jezdit ve znamem skiarealu prvni pul hodinu, kdy tam nikdo neni, nebo naopak ke konci hezky pomalu po bezkarskych, kdyz uz tam taky nikdo neni, tak sance, ze spadnu je stejna jak pri chuzi. Ale mozna mi prave nedochazi dalsi mozne problemy. (U bezkovani je ta sance u me bohuzel dost velika, takze na ne si asi netroufnu.)
Jsem poprve tehotna, zatim 6. Tt. Mam moznost jet na den bud na prelomu druheho a tretiho mesice nebo mame v planu tydenni dovenou (to by umoznovalo jit vzdy jen na par jizd), ale az na konci 4. mesice (snad tehotenstvi vydrzi). Co je mene riskantni?
(Anonym, protoze o tehotenstvi zatim nikdo nevi)
Diky!
  • Citovat
  • Nahlásit
1935
27.11.19 11:18

Máma lyžovala v těhotenství (jsem narozená v dubnu), ale je fakt, že ona je opravdu dobrý lyžař. Já si v těhotenství netroufla, ale na bobech jsem jezdila :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 11:19

tahání lyží a chůze v lyžácích

Mě ještě napadá - není problém v tom, že by si těhotná musela lyže ke sjezdovce v lyžácích třeba pár set metrů odnést?

• Citovat
  • Nahlásit
18985
27.11.19 11:19
@j.a.n.i1 píše:
@Bubla Bůčková Proc by tehotna nemohla na rentgen, treba kotniku?

Já osobně odmítla koleno a zubařka nedělá. Hele lékař ti řekne, že v případě ohrožení matky se to udělá, ale ani jim se do toho nechce. Navíc to byl jen případ, můžeš si hnout se zády nebo poškodit meniskus (klouby se v těhotenství uvolňují) a bez léků :nevim: jen uvádím příklady, paní přišla jen na pad, ty na kotník, tak já uvádím další co by kdyby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat