Riziko Downův syndrom

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

raduška20
Nováček 9 příspěvků 06.02.17 11:43
riziko downuv syndrom

Dobrý den maminky, toto téma už se tadz stoprocentně řešilo, ale i tak… Byla jsem 31.1. na ultrazvukovém screeniingu a měla bych jít na plodovku ted v unoru v pardubické nemocnici. jsem 14 tt. OTÁZKA ZNÍ, MĚLA JSTE NĚKTERÁ TAKY TAKOVÉHLE VÝSLEDKY A DOWNUV SYNDROM SE NEPOTVRDIL? mam jendoho zdravého 17m syna a v červenci 2016 jsem byla na potratu nebylo srdíčko, takže ted doufám že to pujde dobře. děkuji za odpovědi a snad jsem to napsala srozumitělně
Miminko má srdeční frekvenci 157 uderu za minutu,
temenokostrční vzdálenost 65,9mm,
šíjové projasnění 2,90mm,
ductus venonus PI 0,90,
nosní kost přítomna,
srdce sinistrokardie
jinak vše se píše zdá se normální nebo zobrazen.

Biochemický screening mam volný beta hCG 65,80 IU/I (ekvivalentní k 1,162 MoM),
PAPP-A 1,150 IU/I (EKVIVALENTNÍ K 0,478 mOm),
UTERINNÍ ARTERIE - PRUMERNÝ PI : 1,160 (ekvivalentní k 0,710 MoM),
střední ateriární tlak (MAM) - 88,2 mmHg (ekvivalentní k 1,100 Mom)

RIZIKA
trizometrie 21 1:1071 (populační riziko) a 1:987 (upravené riziko)
trizometrie 18 1: 2641 a 1:20000
trizometrie 13 1:8278 a 1:20000

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34130 příspěvků 06.02.17 11:49

Proc jdes na plodovku? Snad ne na zaklade tehle testu, vzdyt podle jejich vypoctu to riziko Downa je u tebe asi tak 10× mensi, nez riziko, ze po plodovce potratis.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 11:49

V tvém případě bych na plodovku určitě nešla. Riziko potratu je daleko větší, než riziko DS. A hlavně ty výsledky máš hezké. Zkus se poradit s jiným lékařem a nechat si udělat UTZ na jiném pracovišti. Já měla riziko na DS 1:75 a nepotvrdil se. Nebyla jsem na plodovce, ani na odběru choriových klků. Nechala jsem si udělat test VisibiliT z krve.

Markéta80
Hvězda diskuse 39973 příspěvků 06.02.17 11:52

Z jakého důvodu plodovku? screening vyšel dobře ne?

raduška20
Nováček 9 příspěvků 06.02.17 12:05

No mě právě doktroka řekla že riziko je malé ale že na plodovku bych měla jít. že prý ikdyž malé tak to riziko tam ale je…screening mě delali v pardubické nemocnici jestli s tím máte někdo zkušenost…

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 06.02.17 12:06

Proč na plodovku? 8o

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 06.02.17 12:07
@raduška20 píše:
No mě právě doktroka řekla že riziko je malé ale že na plodovku bych měla jít. že prý ikdyž malé tak to riziko tam ale je…screening mě delali v pardubické nemocnici jestli s tím máte někdo zkušenost…

A rekla ti proc bys na ni mela jit? :zed: doktorka si s prominutim se…e do huby, kdyz ti rika, ze riziko je dobry ale na vodu teposila. Nesla bych nikam.

raduška20
Nováček 9 příspěvků 06.02.17 12:10

Anonymní : no já jdu ve čtvrtek k mě doktorce tak se zeptám a zkusím jestli by mě neobjednala na jedno pracoviště v pardubicích a uvidíme… po prodělaném potratu se bojím dalšího… a psychicky další potrat nezvladnu to vím..

pudloslava : no ano na základě těhle testu mě vyděsili a já s tím souhlasila, uvidíám ve čtvrtek co mi ještě řekne moje doktorka… Je mi teprve necelých 22 let a tak asi doktoři vsázeli na to že jsem neinformovaná no-…

raduška20
Nováček 9 příspěvků 06.02.17 12:11

Nowuka : kvuli malému riziku downova syndromu

raduška20
Nováček 9 příspěvků 06.02.17 12:15

VisibiliT z krve? to se platí? mě na genetice říkali že existuje nějakej test z krve ale že stojí 14 000

Uživatel je online123Soňa
Ukecaná baba ;) 1051 příspěvků 06.02.17 12:17

Máš trochu hraniční to šíjové projasnění. Určitě máš velkou pravděpodobnost, že to bude ok, ale já bych teda na plodovku šla. Nebo jsou i néjaké ty placené testy z krve, stojí tuším 14000kč a jsou na 97 procent. u plodovky se udává 99 procent…
Moc ti držím pěsti, ať ti to dobře dopadne… :hug:

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2106 příspěvků 06.02.17 12:17

Já mám odběr plodovky za sebou a s tvými výsledky bych to určitě nepodstupovala. Informuj se na testy DNA z krve, bude tě to sice stát kolem 13 000 Kč, ale za klidné těhotenství by mi to stálo :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 12:22
@raduška20 píše:
VisibiliT z krve? to se platí? mě na genetice říkali že existuje nějakej test z krve ale že stojí 14 000

Ano, platí se, stojí 15500Kč. Vyhodnocuje se v Americe. Je na 99% stejně jako plodovka. Ale být tebou, jsem opravdu v klidu. Objednej se na genetiku na UTZ. U prvního jsem měla riziko 1:800 a nikoho ani nenapadlo to nějak řešit, prostě dobrý výsledek. :nevim:

raduška20
Nováček 9 příspěvků 06.02.17 12:25

Uvidím co mi řekne moje gynekoložka ale jsem z toho tak vyplašená že hledám informace kde se dá… vy co máte za sebou odběr…jak dlouho je klidový režim přeci jen mám doma malé batole..

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 06.02.17 12:35
@raduška20 píše:
Nowuka : kvuli malému riziku downova syndromu

Kvůli MALÉMU riziku DS bych na odběr vody rozhodně nešla. Jako tvoje věc, nicméně riziko, že potratíš po odběru je v tvém případě 10y větší, než že dítě bude mít Downa. Přemýšlej o tom.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >