Rizikové zaměstnání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KatieJ
Stálice 74 příspěvků 12.04.18 23:03
Rizikové zaměstnání?

Holky dotaz. Takovych temat je tu spousta, ale kazda to ma jinak.
Momentalne jsem ve 4.-5.tt a nevim co a jak v praci.
Pracuju ve vyrobnim prumyslu, jako operator vyroby. Vyrabime plasty z plastovych drti.
Pracuju u vyrobni linky, kde se delaji naviny, kdy jeden vazi od 4 do 6kg. 12ti hodinove smeny na nepretrzitem provozu, kdy vicemene celou dobu stojim a co 10 minut mam ruce nahore na navijecce.
Zajimalo by me, zda je to rizikove povolani. Nemyslim si, ze by s prerazenim na jinou praci byl problem. Hlavne se mi jedna o ten „smrad“ roztaveneho plastu a hluk, ktery tu je. :roll:, abych to mrně neohrozila. Poradí někdo? :nevim:

Přečtěte si článek: Práce v těhotenství - na co máte nárok?

Reakce:

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.18 23:23

Nechci psát bludy, ale domnívám se, že tam v první řadě už vadí ta směnnost. Nevím, zda máte svého závodního lékaře, ale tvůj obvoďák by ti měl být schopen vystavit potvrzení, že nejsi v tomto stavu vhodná na tuhle konkrétní pracovní pozici. Stejně tak by ti měl potvrdit žádost o vyrovnávací příspěvek v těhotenství, jestliže převedením na jinou práci přijdeš o peníze např. za tu směnnost. My byli velký podnik a tak jsme měli závodního lékaře, jestli to supluje přímo gynekolog, to netuším, ale asi by to bylo logičtější. Každopádně to, jak popisuješ svou pracovní náplň, mi pro těhotnou vhodné určitě nepřijde.

KatieJ
Stálice 74 příspěvků 12.04.18 23:30

@Myssicka máme zavodniho lekare. Ta smennost je mi jasna. S prevedenim na jinou praci (napr. kontrola kvality) si myslim problem nebude a s vyrovnamim mzdy snad taky ne. Spis se mi jedna o to, ze vsechny vyrobni a pracovni prostory jsou v jedne hale, kde se taví ty plasty a jestli nemuze byt nebezpecne to dychat a je tu hluk.
A hlavne nevim kdy to oznamit zamestnavateli. Jestli pockat az na tehotenskou prukazku nebo to neprotahovat a oznam8t to hned. :think:
Zase jit hned v 5tt na neschopenku a nebudu moct kvuli vychazkam do prosince vytahnout paty z mesta. Tak se nechci unahlit. :nevim:

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.18 23:55

Mrkni sem, je to pod písmenem h) https://business.center.cz/…cast5h2.aspx

A také koukni na ten odkaz zvláštního právního předpisu, pod znakem 32

Řekla bych, že tě musí přeřadit např do kanclu. Ve tvém případě bych to oznámila hned, kvůli těm rizikům. Jestli tě nemají kam jinam dat, abys nedychala ten smrad, asi budou chtít, abys šla na nemocenskou, což by se mi také nechtělo.

peta1003
Kecalka 440 příspěvků 13.04.18 00:06

@KatieJ Já jsem teda tohle řešit nemusela, ale reknu ti jak to mela moje kamaradka.
Pracuju v Amazonu, tahame tezke veci, mame denni a nocni smeny, 10hodin a kdyz kamaradka otehotnela, tak donesla papir z gynekologie a oni ji okamzite poslali pryc z haly. Od te doby sedi s ostatnima tehulkama v jidelne a bud nedelaji nic a nebo jen nejaky papirovani…nesmi chodit na nocni a na prescasy :D
Pokud zamestnavatel nenajde pro tebe jinou vhodnou pozici, tak te musi nechat doma za plny plat :D určitě se nenech přemluvit, aby jsi šla na nemocenskou…oni to všude zkouší…třeba kamarádce v Alze dali nabidku, že může jít na poloviční úvazek, tak šla radši marodit a o to jim šlo.
Takze nevahej a okamzite to v praci oznam :D

KatieJ
Stálice 74 příspěvků 13.04.18 00:14

@peta1003 @Myssicka
Tak ja se hlavne bojim, aby vse byli v poradku. Pak jim za 14 dni reknu, ze uz tehotna nejsem a poletim.
Tady me asi nemaji kam dat do kanclu. Na nemocenskou fakt nechci, byt doma s 11.000 :/ a omezena vychazkama. Tak uvidim co mi na to reknou. Za 14 dni jdu na kontrolu, jestli bije :srdce: a pokud bude vse ok, tak to budu resit v praci.

KatieJ
Stálice 74 příspěvků 13.04.18 00:19

A hlavne myslim, ze to tady jeste neresili. Zenskych je nas tu od zacatku firmy 8, ale jedne je 19., pak ja a dal zenske pres 40, co uz maji decka velke. Takze asi budu pevni tehotny exemplar tehotny tady :nevim: :lol:

peta1003
Kecalka 440 příspěvků 13.04.18 00:21

@KatieJ pokud tě nemají kam dát, tak tim líp, protože tě musejí nechat doma za plný plat :D na nemocenskou jim nekývej…pokud ti jde o to, že jsi teprve na začátku těhotenstvi, tak jdi marodit ted a pak se tam vrat a dej jim papir…urcite, ale nesmis delat na hale, protoze to by melo byt vsude stejny.

peta1003
Kecalka 440 příspěvků 13.04.18 00:26

@KatieJ

Zaměstnavatel je povinen žádosti ženy o převedení na jinou (popř. denní) práci vyhovět. Těhotná žena má nárok na vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství, když za práci, na niž byla převedena, dosahuje výdělku nižšího než za dosavadní práci. V případě, že zaměstnavatel nemá pro ženu vhodnou práci, jde o překážku na straně
zaměstnavatele a pak těhotná žena zůstává doma se 100% náhradou mzdy. Samozřejmě je i možné nastoupit na rizikové těhotenství, jak zmiňujete.

Zde je celý článek
http://www.aperio.cz/poradna/25236

KatieJ
Stálice 74 příspěvků 13.04.18 00:43

Moc dekuju za odpovedi a za rady :) :srdce:

peta1003
Kecalka 440 příspěvků 13.04.18 00:58

@KatieJ není zač :D
Když vím, tak ráda poradím :D my se už taky nějaký ten čas snažíme, tak jsem si to hned nastudovala :lol:

KatieJ
Stálice 74 příspěvků 13.04.18 01:19

Je pravda, ze se snazime skoro 4 roky a nejak jsem to nestudovala. U prvni jsem to neresila, tak jsem nevedela prave :D.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bávo za 700 tisíc na usmířenou! Růžička si svou Marušku snadno koupil zpět

Chvíli to vypadalo, že je s láskou mezi hokejovým trenérem Vladimírem... číst dále >

Řepka: Ženy mě využívají pro mou slávu! Jsem pro ně vstupenka do jiného světa

Za pár dní, konkrétně 20. listopadu, jde na trh už čtvrtá knihy bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >