Rizikové zaměstnání?

92
12.4.18 23:03

Rizikové zaměstnání?

Holky dotaz. Takovych temat je tu spousta, ale kazda to ma jinak.
Momentalne jsem ve 4.-5.tt a nevim co a jak v praci.
Pracuju ve vyrobnim prumyslu, jako operator vyroby. Vyrabime plasty z plastovych drti.
Pracuju u vyrobni linky, kde se delaji naviny, kdy jeden vazi od 4 do 6kg. 12ti hodinove smeny na nepretrzitem provozu, kdy vicemene celou dobu stojim a co 10 minut mam ruce nahore na navijecce.
Zajimalo by me, zda je to rizikove povolani. Nemyslim si, ze by s prerazenim na jinou praci byl problem. Hlavne se mi jedna o ten „smrad“ roztaveneho plastu a hluk, ktery tu je. :roll:, abych to mrně neohrozila. Poradí někdo? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Myssicka
12.4.18 23:23

Nechci psát bludy, ale domnívám se, že tam v první řadě už vadí ta směnnost. Nevím, zda máte svého závodního lékaře, ale tvůj obvoďák by ti měl být schopen vystavit potvrzení, že nejsi v tomto stavu vhodná na tuhle konkrétní pracovní pozici. Stejně tak by ti měl potvrdit žádost o vyrovnávací příspěvek v těhotenství, jestliže převedením na jinou práci přijdeš o peníze např. za tu směnnost. My byli velký podnik a tak jsme měli závodního lékaře, jestli to supluje přímo gynekolog, to netuším, ale asi by to bylo logičtější. Každopádně to, jak popisuješ svou pracovní náplň, mi pro těhotnou vhodné určitě nepřijde.

• Citovat
  • Nahlásit
92
12.4.18 23:30

@Myssicka máme zavodniho lekare. Ta smennost je mi jasna. S prevedenim na jinou praci (napr. kontrola kvality) si myslim problem nebude a s vyrovnamim mzdy snad taky ne. Spis se mi jedna o to, ze vsechny vyrobni a pracovni prostory jsou v jedne hale, kde se taví ty plasty a jestli nemuze byt nebezpecne to dychat a je tu hluk.
A hlavne nevim kdy to oznamit zamestnavateli. Jestli pockat az na tehotenskou prukazku nebo to neprotahovat a oznam8t to hned. :think:
Zase jit hned v 5tt na neschopenku a nebudu moct kvuli vychazkam do prosince vytahnout paty z mesta. Tak se nechci unahlit. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Myssicka
12.4.18 23:55

Mrkni sem, je to pod písmenem h) https://business.center.cz/…cast5h2.aspx

A také koukni na ten odkaz zvláštního právního předpisu, pod znakem 32

Řekla bych, že tě musí přeřadit např do kanclu. Ve tvém případě bych to oznámila hned, kvůli těm rizikům. Jestli tě nemají kam jinam dat, abys nedychala ten smrad, asi budou chtít, abys šla na nemocenskou, což by se mi také nechtělo.

• Citovat
  • Nahlásit
1728
13.4.18 00:06

@KatieJ Já jsem teda tohle řešit nemusela, ale reknu ti jak to mela moje kamaradka.
Pracuju v Amazonu, tahame tezke veci, mame denni a nocni smeny, 10hodin a kdyz kamaradka otehotnela, tak donesla papir z gynekologie a oni ji okamzite poslali pryc z haly. Od te doby sedi s ostatnima tehulkama v jidelne a bud nedelaji nic a nebo jen nejaky papirovani…nesmi chodit na nocni a na prescasy :D
Pokud zamestnavatel nenajde pro tebe jinou vhodnou pozici, tak te musi nechat doma za plny plat :D určitě se nenech přemluvit, aby jsi šla na nemocenskou…oni to všude zkouší…třeba kamarádce v Alze dali nabidku, že může jít na poloviční úvazek, tak šla radši marodit a o to jim šlo.
Takze nevahej a okamzite to v praci oznam :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
13.4.18 00:14

@peta1003 @Myssicka
Tak ja se hlavne bojim, aby vse byli v poradku. Pak jim za 14 dni reknu, ze uz tehotna nejsem a poletim.
Tady me asi nemaji kam dat do kanclu. Na nemocenskou fakt nechci, byt doma s 11.000 :/ a omezena vychazkama. Tak uvidim co mi na to reknou. Za 14 dni jdu na kontrolu, jestli bije :srdce: a pokud bude vse ok, tak to budu resit v praci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
13.4.18 00:19

A hlavne myslim, ze to tady jeste neresili. Zenskych je nas tu od zacatku firmy 8, ale jedne je 19., pak ja a dal zenske pres 40, co uz maji decka velke. Takze asi budu pevni tehotny exemplar tehotny tady :nevim: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1728
13.4.18 00:21

@KatieJ pokud tě nemají kam dát, tak tim líp, protože tě musejí nechat doma za plný plat :D na nemocenskou jim nekývej…pokud ti jde o to, že jsi teprve na začátku těhotenstvi, tak jdi marodit ted a pak se tam vrat a dej jim papir…urcite, ale nesmis delat na hale, protoze to by melo byt vsude stejny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1728
13.4.18 00:26

@KatieJ

Zaměstnavatel je povinen žádosti ženy o převedení na jinou (popř. denní) práci vyhovět. Těhotná žena má nárok na vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství, když za práci, na niž byla převedena, dosahuje výdělku nižšího než za dosavadní práci. V případě, že zaměstnavatel nemá pro ženu vhodnou práci, jde o překážku na straně
zaměstnavatele a pak těhotná žena zůstává doma se 100% náhradou mzdy. Samozřejmě je i možné nastoupit na rizikové těhotenství, jak zmiňujete.

Zde je celý článek
http://www.aperio.cz/poradna/25236

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
13.4.18 00:43

Moc dekuju za odpovedi a za rady :) :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1728
13.4.18 00:58

@KatieJ není zač :D
Když vím, tak ráda poradím :D my se už taky nějaký ten čas snažíme, tak jsem si to hned nastudovala :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
13.4.18 01:19

Je pravda, ze se snazime skoro 4 roky a nejak jsem to nestudovala. U prvni jsem to neresila, tak jsem nevedela prave :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.20 11:47

Dobrý den.
Mohla bych Vás poprosit o radu?
Nyní jsem v 7. týdnu těhotenství. Dělám vedoucí ve výrobě plastů. Jsem neustále přímo ve výrobě. Zvedám i břemena, většina z nich má do 10 kg, ale někdy k více. Ale nezvedám je celou směnu.
Pracují pouze na ranní směnu.
Je toto zaměstnání rizikové?
Snažili jsme se dlouhou dobu o otěhotnění a nerada bych něco pokazila.
Když jsem se ptala na gynekologii, tak mi to nebylo řečeno. Pan gynekolog mi akorát řekl, že to je na mě. Ale já nevím, jestli tím neohrožuji miminko.
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
198
6.8.20 21:35

Co se týče výroby plastů, může to být velmi specifické stran škodlivin - nemate zdravotni prohlidky u pracovniho doktora? Ten by ti možná poradil. Co se týče zvedání břemen, tak 10kg je podle mně nic - kdybys měla starší dítě, tak jej tahaš furt. Ja jsem to svoje prvni nosila cele tehotenstvi s druhym do 5. patra a ok, pouze dobra kondice k porodu… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
7.8.20 17:20
@KatieJ píše:
Holky dotaz. Takovych temat je tu spousta, ale kazda to ma jinak.
Momentalne jsem ve 4.-5.tt a nevim co a jak v praci.
Pracuju ve vyrobnim prumyslu, jako operator vyroby. Vyrabime plasty z plastovych drti.
Pracuju u vyrobni linky, kde se delaji naviny, kdy jeden vazi od 4 do 6kg. 12ti hodinove smeny na nepretrzitem provozu, kdy vicemene celou dobu stojim a co 10 minut mam ruce nahore na navijecce.
Zajimalo by me, zda je to rizikove povolani. Nemyslim si, ze by s prerazenim na jinou praci byl problem. Hlavne se mi jedna o ten „smrad“ roztaveneho plastu a hluk, ktery tu je. :roll:, abych to mrně neohrozila. Poradí někdo? :nevim:

Ahoj, dnes jsem byla u lékaře, pracuji taky ve výrobě, 3 směny, jsem 6tt a hned v pondělí dávám papír mistrovi že nemohu na noční. Jinak o příplatky za noční nepřijdu. Měla by jsi mít možnost si odpočinout. U nás dávají těhle na chráněnou dílnu, kde se pouze sedí a dělá se na 2 směny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama