Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
@Anonymní píše:
Ahojky maminky a těhulky a snažilkove
Prosila bych o radu potratila jsme v únoru ve 4tt ještě ten měsíc sem otěhotněla teď sem zas potratila v 7tt obě bez revize a tak se chci zeptat je možné že dlouhodobéj stres to vše zapříčinil? A kdy se máme zas snažit? Mám teď dodržet 6nedělku? Všem předem děkuji za odpověďomlouvám se za anonym je to pro mě cítila záležitost
Sestinedeli nemusis dodrzet, zkus kyselinu listovou na podporu kvality vajicek… ja mam za sebou taky potraty, tak ji taky radeji beru i manzelovi jsem ji dala ![]()
Dobře děkuji za odpověď vitamíny beru už od ledna kyselinu listovou a ještě vitamíny od doktora ![]()
Moc me mrzi co se Ti stalo
Ja osobne bych pockala, telo se zregeneruje a da se trosku do poradku, těhotenství i potrat je pro něj určitě zátěž. Ber vitaminy, zajedte si s muzem treba nekam na vikend a příště uz to urcite vyjde ![]()
Tohle vzdy mrzi
ale to prvni asi nejde ani brat jako SP, 4tt - to jsi mela dostat tak MS v tu dobu ne? To druhe uz jako SP ano…pokud ale odeslo vse samo, neni nutne dodrzet sestinedeli
v podstate bys mohla hned, ale je pravda, ze pokud to bylo takto dvakrat za sebou, dala bych si treba aspon mesic oraz, at se telo srovna z tech hormonu
ber listovku a muzes treba pit kontryhel (ja pila, podporuje rust sliznice)…je jasny, ze te to trapi (naprosto te chapu, ja prodelala SP v 5tt a pak ZT v 17tt)…hlavne bud v klidu psychicky, to dela hodne…drzim palce ![]()
@Oliverka28 děkuji za útěchu
opravdu se cítím špatně mám strach ze se to stane znova
dobře takže já třeba počkám do května a uvidíme jak to znovu dopadne doufám že bez sklamani
strašně moc děkuji takovou psychickou podporu teď potřebuji děkuji
@Kukacka123 ano
ano ano odešlo to v den kdy jsem měla dostat měsíčky víte holky (nezlobte se za to co napíšu) když to odešlo obojí vždy byla noc a já jakoby to věděla že to miminko odchází u obou jsem vstala z postele a cítila to jak to vypadlo tohle bych nikomu nepřála to cítit natož to vidět neudržela jsem se na nohách jen na to koukala a brečela jsem furt si říkám proč já proč nechápu To je mi 21 nejsem stará abych měla za 3mes 2 potraty neznám nikoho v mém věku který by měl takový problémy otěhotnět může to něco znamenát nebo to mohl být ten stres a tahání těžkých věci??? Opravdu nevím co dělat mám si nikam dojít na genetiku?? A to pití(čaj) sis koupila v lékárně??:) oběma moc děkuji za velkou psychickou podporu jak manžel má 12cku a já sem sama doma tak na to myslím a proto sem chtěla sem napsat aby mi nikdo takhle psychicky pomohl děkuji Vám holky moc!!! ![]()
Někdy se tyhle veci stavaji i prostě bezdůvodně, nema cenu se trapit tim proc se to stalo. Podruhé to ani nebyl potrat, ale spis opožděná menstruace, nebo aspon tak to.me kamarádce vysvetloval doktor. Vim, ze to pujde těžko, ale dej so oddych, at se telo srovna, mysli pozitivně, je Ti 21 to by v tom byl čert aby jsi neporodila kupu zdravych deti
Kontryhel se da koupit v lékárně, ja si spis kupovala sušeny nez pytlíkovy.
Tohle je proste tezky, kdyz se clovek tesi…popravde proto jsem nikdy netestovala pred MS
vzdy jsem pockala min den po mesickach, ktere nedosly, a jednou i tyden a i presto jsem si prosla, cim jsem si prosla
zkus ted vysadit do te doby, nez se hodis do pohody, protoze stres a psychika ovlivni hodne! Jsi jeste hodne mladoucka, takze nejaky ten mesic na uklidneni a srovnani ti neuskodi
jinak kontryhel jsem mela sypany primo od bylinkare
ja jsem po tom ZT a vyvolavanem porodu byla taky hodne na dne…ale strasne mi pak pomohlo, kdyz jsem za 3 mesice (na doporuceni dr) otehotnela…byl to stres, jak to bude a zda to bude dobre, samozrejme clovek mysli i na to malinke, co muselo odejit, ale dalo mi to novy cil/vidinu
ted jsem v 32tt a uz se nemuzu dockat, az bude to malicke s nami
a jsem starsi, nez ty…ver, ze si to miminko cestu najde, ale doprej mu, at jsi co nejvic v klidu a pohode, telo je pripravene
pokud by vam to neslo dele jak rok, dr vas muze poslat na vysetreni - genetika, imunologie,… Drzim palce, at to neni treba a za chvili se radujes ze //
(doporucuji, uz pro psychicky klid - testuj az po vynechani MS!)
Ahojky maminky a těhulky a snažilkove
omlouvám se za anonym je to pro mě cítila záležitost
Prosila bych o radu potratila jsme v únoru ve 4tt ještě ten měsíc sem otěhotněla teď sem zas potratila v 7tt obě bez revize a tak se chci zeptat je možné že dlouhodobéj stres to vše zapříčinil? A kdy se máme zas snažit? Mám teď dodržet 6nedělku? Všem předem děkuji za odpověď