Roaccutane v průběhu léčby akné, mohu kombinovat s jiným krémem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 20:25
roaccutane v průběhu léčby

Ahoj všichni, je mi 18 let a už třetím tyfbem užívám ten zázračný lék na akné, známý take jako Aknenorim, či Isotretinoin. Rada bych se zeptala na vaše zkušenosti, ale především na zkusenosti v průběhu léčby, za jak dlouho zabral, jak jste se cítili, vaše vedlejší účinky apod. A potom se chci zeptat, zda je možné během teto léčby používat i krém na akne, který je také od dermatoložky předepsaný, ale nebylo my jasně řečeno, abych ho během léčby nanášela na pleť (ještě než jsem prošla krevními testy, abych mohla Roaccutane užívat, tak jsem dostala tento krém, který jsem po celou tu dobu čekání, zda mi Roa nasadí pouzivala na pleť)??

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 20:34

Já bych ten krem asi radši nepoužívala. Zeptala bych se doktorky. Měla jsem pleť hodne suchou. Vlasy se mi vůbec nemastily (nesmí se barvit). Bylo mi špatně. Přibrala jsem. Nevím, jak moc máš akné. Podle toho nejspíš uvidíš vysledky. Nevím, kdy přesně to zabralo. Docela brzo byla znát změna. Brala jsem to myslím 5 měsíců.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 20:51
anonym
@Anonymní píše:
Já bych ten krem asi radši nepoužívala. Zeptala bych se doktorky. Měla jsem pleť hodne suchou. Vlasy se mi vůbec nemastily (nesmí se barvit). Bylo mi špatně. Přibrala jsem. Nevím, jak moc máš akné. Podle toho nejspíš uvidíš vysledky. Nevím, kdy přesně to zabralo. Docela brzo byla znát změna. Brala jsem to myslím 5 měsíců.

Prosím vas, o i se nesmí barvit vlasy? To jsem teda neslyšela, ani v příbalovým letacku jsem se tohohle nedočetla. Odkud to víte?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 21:33
@Anonymní píše:
Prosím vas, o i se nesmí barvit vlasy? To jsem teda neslyšela, ani v příbalovým letacku jsem se tohohle nedočetla. Odkud to víte?

Já myslela, že z letáčku. Když to tam není, tak od doktorky. Vlasy byly hodně suché. Nevím, co by to s nima udělalo, kdybych je ještě obarvila. Měla jsem strašne odrosty. Měla jsem se nechat ostříhat, ale to mi došlo až později. Já řešila ještě jiný zdravotní problém.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 22:47

Já jsem tento lék užívala cca v 17 letech, takže dávno :) Ale asi bude pořád stejný. Už bych to znova neudělala. Samozřejmě nemůžu říct, že za to mohl tento lék, ale uplně se mi změnila kůže celkově. Začala být suchá, přestala jsem se dobře opalovat a co je nejhorší, začali mi hypertrofovat jizvy. Do té doby bylo vše ok. A po dobrání léku se akné opět zhoršilo a ani během léčby se žádný velký zázrak nekonal. Mně pomohla až antikoncepce. Což taky neni nic super, ale pro mě tehdy menší zlo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 23:28
@Anonymní píše:
Já jsem tento lék užívala cca v 17 letech, takže dávno :) Ale asi bude pořád stejný. Už bych to znova neudělala. Samozřejmě nemůžu říct, že za to mohl tento lék, ale uplně se mi změnila kůže celkově. Začala být suchá, přestala jsem se dobře opalovat a co je nejhorší, začali mi hypertrofovat jizvy. Do té doby bylo vše ok. A po dobrání léku se akné opět zhoršilo a ani během léčby se žádný velký zázrak nekonal. Mně pomohla až antikoncepce. Což taky neni nic super, ale pro mě tehdy menší zlo.

Nevím, v jakém stavu jsi měla pleť před začátkem léčby. Já bych ten lék brala znovu, protože jsem byla v tom nejhorším stádiu. Pleť nemám hezkou ani teď a je to už hodně let. Když jsem lék přestala brát, tak se mi pleť nezhoršila nějak výrazně. Rozhodně bych to nebrala, kdybych měla pár pupínků. Antikoncepce mi nepomohla.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >