Roaccutane v průběhu léčby akné, mohu kombinovat s jiným krémem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 20:25
roaccutane v průběhu léčby

Ahoj všichni, je mi 18 let a už třetím tyfbem užívám ten zázračný lék na akné, známý take jako Aknenorim, či Isotretinoin. Rada bych se zeptala na vaše zkušenosti, ale především na zkusenosti v průběhu léčby, za jak dlouho zabral, jak jste se cítili, vaše vedlejší účinky apod. A potom se chci zeptat, zda je možné během teto léčby používat i krém na akne, který je také od dermatoložky předepsaný, ale nebylo my jasně řečeno, abych ho během léčby nanášela na pleť (ještě než jsem prošla krevními testy, abych mohla Roaccutane užívat, tak jsem dostala tento krém, který jsem po celou tu dobu čekání, zda mi Roa nasadí pouzivala na pleť)??

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 20:34

Já bych ten krem asi radši nepoužívala. Zeptala bych se doktorky. Měla jsem pleť hodne suchou. Vlasy se mi vůbec nemastily (nesmí se barvit). Bylo mi špatně. Přibrala jsem. Nevím, jak moc máš akné. Podle toho nejspíš uvidíš vysledky. Nevím, kdy přesně to zabralo. Docela brzo byla znát změna. Brala jsem to myslím 5 měsíců.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 20:51
anonym
@Anonymní píše:
Já bych ten krem asi radši nepoužívala. Zeptala bych se doktorky. Měla jsem pleť hodne suchou. Vlasy se mi vůbec nemastily (nesmí se barvit). Bylo mi špatně. Přibrala jsem. Nevím, jak moc máš akné. Podle toho nejspíš uvidíš vysledky. Nevím, kdy přesně to zabralo. Docela brzo byla znát změna. Brala jsem to myslím 5 měsíců.

Prosím vas, o i se nesmí barvit vlasy? To jsem teda neslyšela, ani v příbalovým letacku jsem se tohohle nedočetla. Odkud to víte?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 21:33
@Anonymní píše:
Prosím vas, o i se nesmí barvit vlasy? To jsem teda neslyšela, ani v příbalovým letacku jsem se tohohle nedočetla. Odkud to víte?

Já myslela, že z letáčku. Když to tam není, tak od doktorky. Vlasy byly hodně suché. Nevím, co by to s nima udělalo, kdybych je ještě obarvila. Měla jsem strašne odrosty. Měla jsem se nechat ostříhat, ale to mi došlo až později. Já řešila ještě jiný zdravotní problém.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 22:47

Já jsem tento lék užívala cca v 17 letech, takže dávno :) Ale asi bude pořád stejný. Už bych to znova neudělala. Samozřejmě nemůžu říct, že za to mohl tento lék, ale uplně se mi změnila kůže celkově. Začala být suchá, přestala jsem se dobře opalovat a co je nejhorší, začali mi hypertrofovat jizvy. Do té doby bylo vše ok. A po dobrání léku se akné opět zhoršilo a ani během léčby se žádný velký zázrak nekonal. Mně pomohla až antikoncepce. Což taky neni nic super, ale pro mě tehdy menší zlo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 23:28
@Anonymní píše:
Já jsem tento lék užívala cca v 17 letech, takže dávno :) Ale asi bude pořád stejný. Už bych to znova neudělala. Samozřejmě nemůžu říct, že za to mohl tento lék, ale uplně se mi změnila kůže celkově. Začala být suchá, přestala jsem se dobře opalovat a co je nejhorší, začali mi hypertrofovat jizvy. Do té doby bylo vše ok. A po dobrání léku se akné opět zhoršilo a ani během léčby se žádný velký zázrak nekonal. Mně pomohla až antikoncepce. Což taky neni nic super, ale pro mě tehdy menší zlo.

Nevím, v jakém stavu jsi měla pleť před začátkem léčby. Já bych ten lék brala znovu, protože jsem byla v tom nejhorším stádiu. Pleť nemám hezkou ani teď a je to už hodně let. Když jsem lék přestala brát, tak se mi pleť nezhoršila nějak výrazně. Rozhodně bych to nebrala, kdybych měla pár pupínků. Antikoncepce mi nepomohla.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >