Roboti, vesmír - tipy pro kluky 4-6

1015
6.4.21 16:41

Roboti, vesmír - tipy pro kluky 4-6

Zdravím Vás, syn se začal hodně zajímat o vesmír, ráda bych mu něco v této tematice pořídila, máte nějaký osvědčený tip na knížku, nebo nějakou hru, stavebnici? :nevim: Případně to samé s roboty - ale nechce se mi pořizovat jen tak robota, co s tím, párkrát zmáčkne čudlík a půjde to do kouta. :nevim: Nebo co jinak hodně baví vaše předškoláky? Lega a klasických hraček máme poměrně dost. Jestli máte i nějakou osvědčenou encyklopedii nebo knížku, budu ráda za tipy. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2978
6.4.21 16:43

Dcera má Albi kouzelný čtení Vesmír - knihu i puzzle a miluje to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1642
6.4.21 16:49

Máme Planetárium - text je náročný, vale to dětem ani v nejmenším nevadí. A zpracování je krásné.

Dobrá je prý knížka s Astrokocourem.

Nadšení roboty u nás řeší lego a nekonečné stavění…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1926
6.4.21 17:08

Doporučuji leporela od Svojtky, např. „Jak se žije ve Vesmíru“, to jsme kupovali za hubičku v Levných knihách. Oblíbená kniha je i „Atlas vesmíru pro děti“, koupená v rámci edice Albert, dá se pořídit i mimo tuto edici, ale stojí docela dost peněz. Doma máme i nějakou letitou encyklopedii o vesmíru, kde jsou fotografie planet. Moc se u nás neujaly knížky, kde jsou roboti a vesmírné motivy na stránce a dítě má hledat konkrétního robota podle návodu nebo počítat. Ale oblíbené jsou různé samolepkové knihy. Robota máme doma na baterky a dálkové ovládání, ale na to, jak moc ho syn chtěl, si s ním tolik nehraje. To ta leporela jsou lepší. No a samozřejmě máme různé washi pásky a nálepky s kosmonauty, pohlednice s vesmírnou tématikou, ideálně lentikulární a 3D. Loni, když to uvolnili, jsme byli v observatoři v Ďáblicích a v planetáriu v rámci IQLandie. Ač byl program v planetáriu spíše pro starší, tak ho to hodně bavilo.

https://www.databazeknih.cz/…-deti-264947
https://www.databazeknih.cz/…smiru-328299

Když se např. na webu Megaknih zadá heslo „vesmír“, kupa těch věcí od Svojtky tam vyjede, včetně atlasů, samolepkových alb (svítí ve tmě) apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3308
6.4.21 17:13

Zkus kouknout na zneznama.cz :think: nebo jsem viděla kartičky na prosvícení se souhvězdími.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1926
6.4.21 19:28
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2978
6.4.21 19:36
@Serpentini píše:
Zkus kouknout na zneznama.cz :think: nebo jsem viděla kartičky na prosvícení se souhvězdími.

zneznama jsem neznala, hned jsem objednala, díky za tip :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3308
6.4.21 19:55

Ještě koukám, že Ateliér v lese má i listy Sluneční soustava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3308
6.4.21 19:55

@Lily Evans jsem ráda, že se líbí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu