Robotický vysavač - tipy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 08.09.11 16:49
robotický vysavač-tipy

tak zvažuji zda vysavač tyčový a nebo robotický
zajímali by mě současný názory na ten robotický, jaká značka a za kolik, který funkce
stačí vysavač za cca 5000, není zbytečný aby se sám zajel nabýt-nestačí si ho tam odnest,.....pokud bude mít vysavač 9cm na výšku-vjede mě pod pohovku, která je na nožičkách a je tam 11cm skulina? prodere se nebo se na to vybodne
pořád jsou obchody kde ho půjčí na zkoušku domů?
jak moc to hučí, pokud vysává dá se být doma nebo to leze na mozek ten hukot a je potřeba někam odejít? máme doma 3cm vysoký prahy-přejede ho?
a co dál vás napadá co je dobrý vědět?
jak dlouho ho máte a funguje bez závady?
děkuji za info

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
jizvíková
Extra třída :D 12682 příspěvků 08.09.11 17:10

Nám přejede 2cm prah, tří asi ne, hluku to dělá méně než klasický vysavač, pod gauč zajede, když se tam vejde. nevím o robotickém, kterého bys musela do nabíjecí stanice nosit. skvěle zabaví děti :) máme roombu

kozisek
Hvězda diskuse 35545 příspěvků 08.09.11 17:13

Roomba iRobot, nedám na něj dopustit, právě ho jdu pustit. K hlučnosti, hučí, ale pokud ho pustím vedle a zavřu dveře, tak v pohodě :wink: Jsou různé cenové kategorie :wink: http://www.youtube.com/watch?…

jizvíková
Extra třída :D 12682 příspěvků 08.09.11 17:17

jo a dodávám, že u nás jede skoro pořád, děti něco rozsypou pustím vysavač a jdem vedle (jinak ho pořád vypínají a běhají za ním atd)

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 08.09.11 17:20

a to cenový rozpětí, ymslíte že bude stačit vysavač za 6000 nebo je to škoda peněz a je potřeba mít ten za 10 000

74paja
Závislačka 4478 příspěvků 08.09.11 17:27

Mame iRobot. Pod pohovku zajede, prahy prejede {mame tak 2 cm}. Nabijeci zakladna ti bude dobra, kdyz pujdes ven, nastavis si vysavac a pak se sam zaparkuje a dobije energii. Osobne bych brala vysavac jeste vyssi tridy, ktery ma senzory nejen proti padu ze schodu, ale i senzory na bocich. Ten totiz nenarazi do nabytku, ale tesne pred nimy se zastavi a povysava tesne vedle nich, ale nenarazi do nic. Tzn. zase mene hluku.

Míša8808
Extra třída :D 13338 příspěvků 08.09.11 17:32

Máme Robzone Roomy, jsem maximálně spokojená. :palec:

Petunnka
Stálice 71 příspěvků 08.09.11 18:24

Já mám ecovacs D73 a spokojenost. Jediný co bych vytkla, že z kraje roku nebyly k dostání boční kartáčky. Jinak zatím bez chyby. Jde u něj nastavit výjez 2× denně, takže mi uklízí v 11 večer (vydrží hodinu, pak hledá domeček), to už jsme většinou v podkroví a ve dvě odpo. Pokud mi vysloveně vadí, vypnu ho. Na chvilkový úklid mi hukot nevadí. Asi bych to přirovnala k depilátoru (mám teda takovej 15 let starej) Tak nevím kam ho hlukově jinam přirovnat.
Taky asi jde o to co chceš uklízet. Podle mě na podlahy bez koberce stačí i levnější. Mě vysává nejvíc a nejdýl právě koberec v obýváku. Kuchyň a chodbu má rychlejc (lino,korek).
Jinak já mu cca 1× týdně věnuju chvilku na vyčištění kartáče.

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 08.09.11 18:58

máme jen lino a plovoučku,koberec žádný

Mijunkaa
Závislačka 2535 příspěvků 08.09.11 19:10

Máme také iRobot Roomba a jsem spokojená. Zrovna dojezdil, převlékala jsem postele, vytřepala na zem pustila a je hotovo. Máme plovoučky, dlažbu, kousek koberce i dětské puzle vysaje bez problému. Z koupelny do kuchyně se přes práh dostane, ale zpět ne tam je vyšší. Pod sedačku se vleze máme 13cm od země a on má 8cm. Máme doma 3 psy, tak o chlupy není nouze. I když si myslím, že je poměrně čisto, vždycky má v zásobníčku. A je to fajn zábava pro malého a to se ze začátku bál. Cenově máme tak nějak uprostřed, úplně nejlevnější jsem nechtěla a naopak u těch nelepších bych některé funkce nevyužila.

Petunnka
Stálice 71 příspěvků 08.09.11 19:12

U ecovacs se právě taky cena liší tím, jak dlouho vydrží jezdit. Můj hodinu + cca 30 minut na hledání domku. Když nenajde někde chcípne a ráno ho tam musím šoupnout já.
Mám i klasický vysavač, ten používám tak 1× týdně v zimě asi víc (máme krb). Pokud máš i obyč vysavač, tak k němu určitě robotka, lepší než tyč. Můj názor. A vlastně ty máš jen lino, tak by asi robot stačil :nevim: Třeba ještě někdo přihodí názor. Bys asi hodně využila program kolem stěn, ten já skoro nepoužívám.

Petunnka
Stálice 71 příspěvků 08.09.11 19:16

Do koupelny já nepouštím, hrne mi koberečky. Mám na podlaze nalepenou pásku, tak má zákaz. :mrgreen:
Jináč máme dvě kočky, takže chlupů taky dost. Když jsem poprvé viděla zásobník čuměla jsem kolik nabere prachu. Nevěřila jsem tomu. Myslela jsem si, že to bude jen na drobky + nějaký ten chlup a vlas.

Mijunkaa
Závislačka 2535 příspěvků 08.09.11 19:59
Petunnka píše:
Když jsem poprvé viděla zásobník čuměla jsem kolik nabere prachu. Nevěřila jsem tomu. Myslela jsem si, že to bude jen na drobky + nějaký ten chlup a vlas.

Přesně tak :palec: .
Mě jezdí tak 50minut dvě místnosti + koupelna. Samotná ložnice mu trvá zhruba 20minut a pak si zajede na základnu. Dobitý je asi za hodinku.

LucaLuca
Závislačka 4470 příspěvků 08.09.11 22:16
Mijunkaa píše:
Mě jezdí tak 50minut dvě místnosti + koupelna. Samotná ložnice mu trvá zhruba 20minut a pak si zajede na základnu. Dobitý je asi za hodinku.

S majáky nebo bez?

Mijunkaa
Závislačka 2535 příspěvků 09.09.11 09:24
LucaLuca píše:
Mijunkaa píše:
S majáky nebo bez?

Bez, páč jinam se nedostane a když nechci aby jel do koupelny, tak mu zavřu dveře před nosem :jazyk: .

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >