Roční dítě a klíště

Anonymní
24.8.11 15:50

Roční dítě a klíště

Holky potřebuju poradit,před chvilkou jsme našli na malé klíště, bylo pod hlavou na krku zezadu ve vlasech, měla ho tam minimálně 2 dny, ted jsme jí ho vytáhli, vydezinfikovali a má to červený a má tam tvrdou bouli, máme s ní jet na pohotovost? Nebo až zítra k doktorce.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19472
24.8.11 16:04

Co by s vami na pohotovosti delali? Urcite to do zitrka vydrzi…a pokud se bude boule zmensovat, mozna nebudete muset k dr. vubec…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.8.11 16:06

No ja si prave s tim moc jista nejsem,bojim se aby nemohla z neho neco mit,neberu to lehkovazne

• Nahlásit
  • Citovat
4331
24.8.11 16:26

Já malému našla klíště v 10 měsících, měl ho v kolenní jamce. Bylo čerstvě přísáté, takže odstraňování nic moc. Ale odstranila jsem a sledovala, jestli se mu nebude dělat v místě přisátí flíček, který by se zvětšoval. Nic se nedělo, 2.den už nebylo znát, že tam něco má. Já bych na pohotovost nejezdila, jen kdyby se jí ta boulička zvětšovala nebo se s ní prostě něco dělo. Ale je to v podstatě na Tobě, Ty jsi mamina!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18383
24.8.11 16:29

Hele,ti doktori by nic neudelali,preventivne ATB davat nebudou.Takze stejne nezbyva,nez cekat.Dukladne bych vydezinfikovala jodovou dezinfekci nebo tea tree,nic jineho se ted delat neda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28010
24.8.11 16:40

naše KAčka měla klíště v 8 týdnech :zed: na očním víčku mezi řasama…řekli nám sledovat, jestli se neudělá flek, prý borelioza a takový věci se projeví až tak 14 dní po vyndání…s tím, že lokálně to měla zarudlé asi druhý den - prý to je normální, jakože reakce organismu na tom přisátém míste, mazali jsme to Opthalmo septonexem v mastičce..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19472
24.8.11 16:40

Vzdyt rikam, co ocekavas, ze by na pohotovosti zjistili? Ani odber protilatek ti tam delat nebudou(to tedy nebude ani tvuj dr. pravdepodobne). Riziko nakazeni boreliozou neni zas tak velke a encefalitidu takhle male deti nemivaji… a kdyz, tak probehne jako chripka…

Sleduj, to je jedine, co muzes delat… kliste jste vyndali, vydesinfikovali… to bude OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9904
24.8.11 17:41

schovej si klíště a sleduj to místo. Ta tvrdá boule by mě ale také znepokojila. Ale nejlepší je zavolat dětské lékařce a zaptat se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
24.8.11 18:09

Jeslti jsi z toho hodně nervozni a chceš se ujistit, tak myslím, že se to klíště dá poslat na nějaký rozbor..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.8.11 18:34

Holky diky za reakce,zbytek jsem si precetla az ted,pred chvilkou jsme dorazili teprve z pohotovosti.Doktorka rikala ze to je normalni reakce,ale rekla nam ze je dobre ze jsme prijeli,napsala kapky fenistil a dvakrat denne to mame potirat lihem a mame davat bacha aby se ji ta neudelal flek,jak pisete i vy.A taky sledovat teplotu.

• Nahlásit
  • Citovat
604
25.8.11 08:57
Anonymní píše:
Holky diky za reakce,zbytek jsem si precetla az ted,pred chvilkou jsme dorazili teprve z pohotovosti.Doktorka rikala ze to je normalni reakce,ale rekla nam ze je dobre ze jsme prijeli,napsala kapky fenistil a dvakrat denne to mame potirat lihem a mame davat bacha aby se ji ta neudelal flek,jak pisete i vy.A taky sledovat teplotu.

Ahoj- musím reagovat i když pozdě-mě se stalo něco podobného s druhou dcerou-také jsem našla už velké klíště,jela jsem na pohotovost a tam mě šíleně sprdli,co že jsem to za matku,že jsem ho nenašla dřív.No děs-připadala jsem si jako nějaká cuchta,která dítě nekoupe,nemeje atd.Přístup doktorů bývá různý :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama