Roční dítě nespí bez zavinuti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
955
16.5.22 14:01

Roční dítě nespí bez zavinuti

Zdravím maminky. Od doby, co byl našim klukům rok, tak jeden odmítá spát, když ho pevně nezabalím do deky. Druhý spí bez problémů. V aktuálním počasím, kdy je i v noci vevnitř opravdu teplo, tak se zase budí, protože je úplně zpocený. Zkusila jsme ho dát spát bez pyžama, jen v pline.ale tu si v noci sundá a je mokrá celá postel. Už jsem ho zkoušela zabalit jen do prostěradla, ale to se taky vzteká a spát nechce. Když ho normálně zakryju, tak je schopný se vztekat klidně i hodinu, dokud ho opravdu pevně nezabalím do té (asi jeho oblíbené) deky. Nemáte někdo nějakou radu, co s tím? V chladnějším počasí bych to neřešila, ale takto se v noci i každé ráno budí úplně propoceny a kolikrát ho musím i v noci převléknout a dát mu deku bráchy, která je stejná. Nehledě na to, že tu deku/y musím každý den prát. Moc díky za každou radu. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4336
16.5.22 14:08

Zkus nějaký funkční materiál, ten může být stejně příjemný na dotek, jako deka, ale bude prodyšný, bude odvádět vlhkost. Můžeš zkusit klasickou látkovou plinku, ta je tenká a není na omak jak prostěradlo. Nebo naopak froté prostěradlo. Nebo můžeš zkoušet různé jiné metody znehybneni, třeba ho dej mezi smotane deky, polštáře, prevaz mu něčím jen ruce nebo jen nohy… prostě pokus omyl. No a pokud nechceš šaškovat a vymyslet, tak ho to odnauc, věčně řvát nebude. Já jsem se vždy snažila dětem vyjít vstříc v těch jejich roztodivnych potřebách, ale jakmile to vyžadovalo nejake prevelike úsilí půlky rodiny, zabiralo to spousty času nebo někoho nějak výrazněji omezovalo, tak holt dítě mělo smůlu a muselo se přizpůsobit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
955
16.5.22 14:14

@Midaku já jsem ho to v podstatě ani nenaucilaynebo možná omylem. V roce se z ničeho nic v noci pořád budil, tak sjem ho už ze zoufalství prostě zabalila do té jeho deky a zase začal spát relativně pěkně.
Froté prostěradlo jsem zkoušela a žádný výsledek. Polštáře, ani nic takového nepomáhá, jelikož to bez problémů v noci jkqoby „podleze“. Ale tu látkovou plinu zkusím to mě nenapadlo.
Bohužel to nějak vyřešit musím, jelikož když v noci řve, tak budí bratra. A ten jakmile se vzbudí, tak řve a řve a řve… :zed: to je bohužel taková „nevýhoda“ u dvojčat :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
16.5.22 14:23

Nebyla by možnost dát ho spát někam, kde je chladněji? Do ložnice přenosnou klimošku? Já se třeba taky ráda přikrývám, proto miluji, když si v noci vyvětrám alespoň na 19 stupnů, klidně i míň. Lépe se pak spí 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4336
16.5.22 14:26

@Elea9 jo, to ony se ty deti ncasto encyklopedie takhle naučí samy, my ani nevíme jak a už to je… můžeš ještě zkusit flanelovy plínky nebo co to je, prodávají v pepcu za pár Kč, hezký barevný a příjemný, nijak teplý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
955
16.5.22 14:33

@unuděná spí v místnosti, která je nejchladnější. Okno otevřít nemůžu, jelikož to je zase budí sousedův pes. Takže okno zavíráme, když jdou spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13404
16.5.22 15:20

Potrebuje byt zabaleny cely, nebo by stacilo omotat jen telo/ruce a treba nohy vynechat? Pripadne pak zainvestovat do merina, to by melo mit solidni termoregulacni vlastnosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
16.5.22 15:26

Zkusila bych spací pytel bez rukávů nebo zabalování postupně povolovat až z toho bude nakonec jen přikrytí. Což ale taky nebude že dne na den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5303
16.5.22 18:40

A nemuzes u nej nechat pootevrene okno, aby mu nebylo vedro? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
955
16.5.22 19:03

@Fiveone pomalu to můžu zkusit, děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1903
16.5.22 19:07

Řeším podobný problém, zatím teda u mladšího. No a aktuálně spí v dece do autosedačky. Má suchac, takže uprostřed ho zavine, ale nohy má odkryté. Dle teploty mu ty nohy přikryvam dekou. Teď teda shanim nějakou tenčí, mám z Lidlu s flisem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
955
16.5.22 19:09

@Semtex bohužel nemůžu, soused si pořídil psa, který štěká, i když kolem běží jakákoli zvěř. Což znamená x krát za noc. Okno u dětí v pokoji musím zavřít ve chvíli, kdy jdou spát :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
955
16.5.22 19:10

@Janee19 děkuji,to by mě nenapadlo, určitě se na to podívám :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu