Roční dítě pláče když...

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.7.22 23:49

Roční dítě pláče když...

Ahoj prosím radu,
tak nějak si všímám, že moje roční dcera začne plakat, když se k ní přiblíží jiné stejně staré dítě.
Přiblížím situaci, kdy jsme třeba v herničce, kde si spokojeně hraje, vidí ji tam nějaké jiné dítě, jde k ní a ona na mě začne koukat a brečet, jako když naruší její komfortní zónu a jí to vadí…

Máme stejně starého synovce a občas si hrajou a jsou v pohodě a jindy dcera brečí jen co se k ní přiblíží. On je děsně akční, rychlý a nemotorný ( logicky). Moje dcera je klidná, kam si sedne tam sedí, když ji něco zaujme hraje si, pak si jde zase po svých, jde třeba i k jiným dětem, ale cítím z ní, že není taková ta ryba ve vodě. Když ji synovec bere hračku, tak se na něj zavzteká a pak se podívá na mě a začne řvát…vadí jí jen co se k ní přiblíží.

Začíná mě to docela děsit. Co může být špatně…je ještě malinká, ale mám obavy, že až půjde do školky, aby tam třeba neprobrečela celý den. Možná je ještě brzo dělat nějaký závěry, ale nemůže se projevovat nějaká porucha už takto brzo?…větší děti ji nevadí, to se směje, blbne, dovádí…ale tito maličcí, co jsou hrrr…to jí vadí. Já jsem se zapomněla zeptat doktorky, co by to mohlo být..jestli se mám znepokojovat, nebo ji nějak pomoc.

Děkuju za názory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
302
5.7.22 00:41

U dcery si to nepamatuju, ale vnuk to mel okolo roku stejne - kdyz se s nim chtelo treba na kontrole u doktora druzit stejne stare mimino, tak ho to vzdycky rozbrecelo. sam druzny nebyl az asi do tri let, pak ho teprve zacaly zajimat ostatni deti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
671
5.7.22 01:34

Je jí jeden rok. A je to normální. V tomhle věku začínají pozorovat ostatní, ale nechtějí být přímými účastníky. Bojí se. Musí si zvyknout, že děti běhají, povídají, všechno je pro ní divoké… Je malinká. Ochraňuj jí, nemysli, na to, že se nechová normálně. :srdce: syn třeba brečel, když viděl někoho s knírem. 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20792
5.7.22 01:34

Kazde dite je jine a tohle je u nekterych v urcitem veku uplne normalni.
Jak jinak ma projevit diskomfort nez placem.
Hlavne ji nezoceluj stylem „to zvladnes, vydrz“ - potrebuje se citit bezpecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat