Roční dvojčata

Anonymní
3.9.20 07:23

roční dvojčata

Ahoj holky,

chci se zeptat, mám 2 kluky (jednovaječná dvojčátka), ted jim byl rok, jsou narozeny v 35tt. Přijde mi, že jsou šikovní, udělají pá pá (když mají náladu), malá, malá, berany-duc), umí pít sami, už zkoušejí sami stát, tančí na hudbu, mají rádi zvukové hračky, kutálejí míček, jeden říká ma-ma, ba-ba, atd. druhý teda slabikuje mín, ale něco občas jo. Umí vyndavat předměty z nádoby, ale neumí vkládat, ale vkládačky (geometr. tvary) jim zatím nicneříkají, jenom ručkou zjistí, že je tam nějaký otvor, zkoumají to, ale nevloží tam správný tvar. Zatím ani neukazují, sice registruji, že už občas vystrčí ukazováček a koukají na něco, ale s tím začínají až teď. Jinak oční kontakt mají krásný, kluci si umí hrát i sami spolu, ale spíš si kradou hračky :D, ted je zajímá pořád do něčeho bouchat rukou nebo míčkem, Vím, že některé roční děti už napodobují zvuky zvířat, ukážou kde je kočička, pejsek, podávají hračky atd. Byla jsem u dětské neuroložky a prý jsou v pořádku…Dívala jsem se i na 18 měsíční screening co dělá pediatr a vše krom toho ukazování a podávání věcí kluci dělají, ale říkám si, že ještě mají 6 měsíců čas..mám o ně strach, že jsou opoždění:( Máme dost tabulkového pediatra, takže už se děsím roční kontroly, že mi řekne, že kluci neprospívají. Měly jste to některá podobně, že v roce ještě nic moc neukazoval, neopakoval zvuky a pod?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4383
3.9.20 07:25
@Anonymní píše:
Ahoj holky,chci se zeptat, mám 2 kluky (jednovaječná dvojčátka), ted jim byl rok, jsou narozeny v 35tt. Přijde mi, že jsou šikovní, udělají pá pá (když mají náladu), malá, malá, berany-duc), umí pít sami, už zkoušejí sami stát, tančí na hudbu, mají rádi zvukové hračky, kutálejí míček, jeden říká ma-ma, ba-ba, atd. druhý teda slabikuje mín, ale něco občas jo. Umí vyndavat předměty z nádoby, ale neumí vkládat, ale vkládačky (geometr. tvary) jim zatím nicneříkají, jenom ručkou zjistí, že je tam nějaký otvor, zkoumají to, ale nevloží tam správný tvar. Zatím ani neukazují, sice registruji, že už občas vystrčí ukazováček a koukají na něco, ale s tím začínají až teď. Jinak oční kontakt mají krásný, kluci si umí hrát i sami spolu, ale spíš si kradou hračky :D, ted je zajímá pořád do něčeho bouchat rukou nebo míčkem, Vím, že některé roční děti už napodobují zvuky zvířat, ukážou kde je kočička, pejsek, podávají hračky atd. Byla jsem u dětské neuroložky a prý jsou v pořádku…Dívala jsem se i na 18 měsíční screening co dělá pediatr a vše krom toho ukazování a podávání věcí kluci dělají, ale říkám si, že ještě mají 6 měsíců čas..mám o ně strach, že jsou opoždění:( Máme dost tabulkového pediatra, takže už se děsím roční kontroly, že mi řekne, že kluci neprospívají. Měly jste to některá podobně, že v roce ještě nic moc neukazoval, neopakoval zvuky a pod?

Jsou normalni ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
3.9.20 07:50

Jsou normální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
3.9.20 07:54

Mám také roční dvojčata a umí to, co ty tvoje. Nic víc. Jen jedno už normálně běhá, zatímco druhé pořád leze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1415
3.9.20 08:09

Limit na ukazovani je 18 mesicu a na chozeni taky. 6 mesicu je pro ty prtata strasne moc casu. Vlastne pulka jejich zivota. Ja v popisu nevidim vubec nic, co by Vas melo znepokojovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
987
3.9.20 14:08

Dříve se tabulky neřešili a žijeme i bez nich. Dneska každá maminka řeší tabulky a každá se bojí, že má opožděné děti :zed:

Vaše děti jsou naprosto normální…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1609
3.9.20 14:41

Mám 18 měsíční a ještě v knížce neukazuji a to knížky oba milujou. Furt si to prohlížíme, nosí mi to a ja furt ukazuju zvířátka, ale oni mi to zpět neukazou a vubec to nehrotím. Po roce jsem je učila první zvířátka, to je baví a pár jich umeli, ted uz vice. Zacali je bavit ty geometrické vkladacky, ale třeba jiné vkladacky doted jen rozhazuji kolem :) Jak to popisujes, tak máš moc šikovné děti, vubec to nehroť a pediatr by vás měl pochválit!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4383
3.9.20 15:02

Jinak co se tyce vhazovani tvaru, tak rocni zvladal hodit kulicku do otvoru v hracce, kde byl pouze jeden kulaty otvor a kulicka zase vyjela jinym otvorem ven. Tim travil docela dost casu. Ale ze by vhazoval hvezdicku do hvezdickoveho otvoru, to fakt ne. To nedelal snad nikdy :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.9.20 19:52

Roční kontrola u dvojčat

Zdravím holky, tak dnes jsme měli roční kontrolu. Měli jsme jí o pár dní dřív, protože jsem musela s dětmi jít dřív kvůli nachlazení a teplotám. Dr. říkala, že jsou šikovní, ale pak se mě ptala, jestli reagují na jméno a to jsem řekla, že jak kdy. Někdy když jsou zabraní do hry, tak nereagují, někdy se podívají, ale spíše mi přijde, že se podívají za hlasem, že si ještě nespojují to jméno se sebou. Kdy vaše děti začali reagovat na jméno? Jinak reakce mají kluci v pořádku, jen tohle..Třeba i v tomhle potřebují ještě čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
11.9.20 21:31

Nevím přesně odkdy, ale na jméno reagují v pohodě. Třeba i když jsou za rohem a zavolám, tak se to správné vynoří a koukne na mě (pokud má náladu, ovšem). Teď jim je akorát rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1609
12.9.20 13:29

@Blueangel111 Hele, na tohle se mě ptala pediatricka na 18 měsíční, kde jsme museli vyplňovat dotaznik ohledně autismu. A upřímně, jako jo, ted v 19 mesicich si myslím, že vi, ale doktorce jsem před měsícem rekla, ze nevím když jsou dva, že ten jeden vi, že je tenhle a druhy tenhle :D :D V roce to určitě nemuzou ještě chápat, ani náhodou!! Máš strašně přísného pediatra. Pokud by mě doktor měl takhle stresovat, možná bych se podívala po jiném. Samotné mít dvojčata je náročné a být v klidu těžké, natož aby mě stresoval ještě doktor a stresoval zbytečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.9.20 15:12
@suzka1 píše:
@Blueangel111 Hele, na tohle se mě ptala pediatricka na 18 měsíční, kde jsme museli vyplňovat dotaznik ohledně autismu. A upřímně, jako jo, ted v 19 mesicich si myslím, že vi, ale doktorce jsem před měsícem rekla, ze nevím když jsou dva, že ten jeden vi, že je tenhle a druhy tenhle :D :D V roce to určitě nemuzou ještě chápat, ani náhodou!! Máš strašně přísného pediatra. Pokud by mě doktor měl takhle stresovat, možná bych se podívala po jiném. Samotné mít dvojčata je náročné a být v klidu těžké, natož aby mě stresoval ještě doktor a stresoval zbytečně.

No já si taky myslim, že to ještě moc nechápou, navíc jsou ještě nedonošení, takže jako kdyby jim teď bylo 11 měsíců. Jo, naše pediatra je dost přísná na tohle, já jí řekla, že asi ještě nechápou a neřekla nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1609
12.9.20 15:34

@Blueangel111 Tak hlavně si z toho nic nedělejte. Ten korigovany věk je celkem důležity, velké milniky byly vždy na začátku korigovaneho věku. V roce ještě jejich jména fakt nemuzou chápat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.9.20 19:52
@suzka1 píše:
@Blueangel111 Tak hlavně si z toho nic nedělejte. Ten korigovany věk je celkem důležity, velké milniky byly vždy na začátku korigovaneho věku. V roce ještě jejich jména fakt nemuzou chápat.

Já se o ně proste hodne bojim a pak si namyslim, ze jim neco je a vsichni mi pritom rikaji, ze jsou sikovni a do roka a pul maji cas. Jen me obcas trapi, ze nektere deti uz ukazuji na vsechno a napodobuji zvuky zviratek a ti moji jsou zatim jeste takova miminka, ktera jeste moc nerozumi co po nich chci. Ale rozu. i kdyz reknu ne:D To hned breci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1609
12.9.20 21:26

@Blueangel111 Vuuubec to neřeš!! My s manželem taky občas „depkarime“, že jiné děti jsou hrozně divoci, nebo až moc zvědaví, nebo že prostě všechny děti na vesnické zábavě tam litaji a rodiče si pěkně užívají. Ale pak si řekneme, že jsou to furt roční děti, co bychom po nich furt chtěli. Rychle to utíká, tak at jsou ještě malickati :hug: A ze nemaji adhd (obrazně řečeno) se nám jednou vrátí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama