Roční syn nechce spát

Anonymní
2.2.21 23:27

Roční syn nechce spát

Dobry den chtěla bych se zeptat naradu kdo zná nebo zažil
Mám ročního syna a už týden mi nechce spát jde spát po obědě a to naspi jen půl hodinky pak ho dávame večer na 21:00h.
A vstane hned za hodinku a jde si hrát skusim ho houpat v kočárku tak jak je zvyklí dám si ho i na poslet placam ho po zadečku ale nic chce si hrát a usne až ráno ve 3-4h už si vážně nevím rady budu ráda za naky rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
50
2.2.21 23:42

No to bych se zbláznila.. byla bych nekompromisní v tom, že když se jde večer spát tak potom se už nepůjde hrát, uprostřed noci.., i kdyby si měl v postýlce vybrecet a vyvztekat dokud neusne. Spánek u takhle malých dětí je hrozně důležitý, a nebo to můžete udělat po dobrým a houpat ho třeba na gymnastickým míčku, ale to bych už v roce neučila, vždyť si musíte odpočinout… Taky to můžou být zuby?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
3.2.21 01:13

Nedávala bych ho spát odpoledne. Aspoň bych to zkusila a večer dříve jít spát. Syn mi v roce usínal okolo 18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
3.2.21 01:31

Syn měl taky takové období, ve 20h šel spát, okolo půlnoci se probudil a za žádnou cenu jsem ho nedokázala uspat.. byl vzhůru pravidelně do 5 hodin.. každý den. Pak usnul, na 3 hoďky a já si to šla pomalu hodit :mrgreen: neporadím. Já musela vydržet, po nějaké se to už nestávalo. Ale vybrečet bych ho nenechala nikdy.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.2.21 02:32

@Macik.S Také ho nenechává brečet jen se optam jak vám to dlouho trvalo než zase spinká malí normálně??, ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.2.21 02:39

@me-ow to už jsme zkoušeli a stejně nic :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5975
3.2.21 07:26
@VlkVeva píše:
No to bych se zbláznila.. byla bych nekompromisní v tom, že když se jde večer spát tak potom se už nepůjde hrát, uprostřed noci.., i kdyby si měl v postýlce vybrecet a vyvztekat dokud neusne. Spánek u takhle malých dětí je hrozně důležitý, a nebo to můžete udělat po dobrým a houpat ho třeba na gymnastickým míčku, ale to bych už v roce neučila, vždyť si musíte odpočinout… Taky to můžou být zuby?

Taky bych ho nechala řvát. V noci se prostě spí. Nechceš? Tak se zabav, ale sám. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2029
3.2.21 07:51

Na roční dítě chodí spát dost pozdě. A do teď spával normálně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10606
3.2.21 07:51

Popravdě, tohle období jsem měla u obou dětí a trvalo, dokud jsem to dovolila. Prostě jsme si lehla s nimi, pevně je sevřela v náručí a dělala mrtvého brouka. Ona se vztekali, brečeli, ale já byla nekompromisní. Abych nespala v noci a přes den poslouchala jejich neustálý jekot z nevyspání, to měli broučci smůlu. Mateřství je i o tom, že dítěti musí máma pomoct. U s usínáním. Bohužel, kolem roku je doba, kdy je spánek až na posledním místě, chtějí toho tolik objevovat a učit se. Pak musíme prostě zasáhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2029
3.2.21 07:57
@Aduš8 píše:
Popravdě, tohle období jsem měla u obou dětí a trvalo, dokud jsem to dovolila. Prostě jsme si lehla s nimi, pevně je sevřela v náručí a dělala mrtvého brouka. Ona se vztekali, brečeli, ale já byla nekompromisní. Abych nespala v noci a přes den poslouchala jejich neustálý jekot z nevyspání, to měli broučci smůlu. Mateřství je i o tom, že dítěti musí máma pomoct. U s usínáním. Bohužel, kolem roku je doba, kdy je spánek až na posledním místě, chtějí toho tolik objevovat a učit se. Pak musíme prostě zasáhnout.

Naprosto s tebou souhlasím, ale problém dnešní doby je, že dítě se nesmí nechat brečet ani minutu aby to nepoškodilo jeho vývoj a podobný blbosti. Takže tvoje metoda už hraničí s týráním :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1362
3.2.21 08:02

Mně to dcera dělá taky, většinou tak ob den. Ale já na to nemám nervy. Ležím a dělam, že neexistuju. Občas jí řeknu ať si lehne, ať je ticho, někdy podám dudel, položim ji, když se snaží vylézt z postýlky… Ale snažím se reagvat co nejmíň, vždy až ve chvíli, kdy to vypada, že přijde hysterak, o ten v noci nestojím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
3.2.21 08:07

Dcera měla podobný večírky kolem 9-10 měsíců, šla spát v osm, v jedenáct se probrala a že si bude hrát. To měla ovšem smůlu, bylo zhasnuto a my byli potichu. Prostě sorry holka, ale v noci se spí. Když brečela, tak jsem dala dudlíka a pohladila a zase si lehla. Vydržela tak 2-3 hodiny vypruzovat a pak dala pokoj a za nějakou dobu usnula. Dohromady to trvalo tak měsíc, pak toho nechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
3.2.21 12:11

Dobry den, zrejme ten spanek od 21 do 22 bere jako druhy denni spanek - v tomto veku deti casto spinkaji jeste dvakrat, 30 min denne je na nej hrozne malo. Da se trosku prestavet denni rezim a myslim si, ze se vas problem napravit. napiste mi kdyztak sz - zkusim Vam pomoct… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12554
6.2.21 22:37

Tak kdyby někdo mohl pomoci vám byla bych ráda. Jenze u nás je to o to těžší že máme dvojčata. Pravidelne jedno chodí kolem 8 s druhé třeba o půlnoci. Dat ona naráz nefunguje.Budi se navzájem. Jsem unavená už..s mužem navíc nemáme jediný volný vecer :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat