Rodičák - doba čerpání

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10.1.22 09:07

Rodičák doba čerpání

Chtěla bych poradit ohledně doby čerpání rodičáku. Dcera narozena červenec 2018 a nastavila jsem si rodičák na 7000/měs. Do kdy mi bude chodit? Dle mých propočtů, když vezmu těch 300tisíc a vydělím 7000, tak to vychází na 3 roky a 7 měsíců a jelikož chodí rodičák o měsíc později, tak bych teoreticky měla dostat teď v lednu rodičák za věk dcery 3 roky a 5 měsíců? Teď v lednu jí je 3 roky a 6 měsíců, tudíž rodičák za tento věk mam dostat až v únoru? Jde mi o to, že mi poslali na účet víc peněz a než půjdu na úřad, tak chci mít nějake info. Zdá se mi že mi poslali už poslední příspěvek, ale já počítala, že mi poslední prijde v březnu? Za rady předem děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12452
10.1.22 09:13

Pokud je poslední dávka nízká tak ji posílají zároveň s tou předposlední.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27716
10.1.22 09:14

Jestli ti poslali víc peněz, tak Ti scukli poslední dve výplaty do jedné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80400
10.1.22 09:16

@Aurora1borealis Pokud ti přišlo víc peněz, tak to byl poslední příspěvek a povětšinou ten systém, co to počítá chyby nedělá. A jinak tedy to vychází na 42 měsíců, píšeš narozena červenec 2018 (PPM jsem pochopila, žes neměla), tedy za rok 2018 to bylo 6 měsíců, 2019 - 2021 36 měsíců a máme vyčerpáno. Takže ti správně přišla za prosinec ta zvýšená poslední částka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1652

Ano je to v pořádku, tu poslední dávku, pokud je nižší, přiřazují k předposlední. Pokud jsi s penězi počítala na únor, dej si je teď stranou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27278

@Aurora1borealis pokud ti poslali víc peněz, tak poslední dávky sloučili a další už nepřijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.1.22 09:23
@j.a.n.i1 píše:
@Aurora1borealis Pokud ti přišlo víc peněz, tak to byl poslední příspěvek a povětšinou ten systém, co to počítá chyby nedělá. A jinak tedy to vychází na 42 měsíců, píšeš narozena červenec 2018 (PPM jsem pochopila, žes neměla), tedy za rok 2018 to bylo 6 měsíců, 2019 - 2021 36 měsíců a máme vyčerpáno. Takže ti správně přišla za prosinec ta zvýšená poslední částka.

Ano, to chápu, že to je 42 měsíců, což je 3 roky a půl a to je dceři ted´ v lednu, tak jsem měla za to, že to posílají vždy o měsíc později. Že teď za leden dostanu až v únoru i s tím zbytkem, který sloučí. Prostě mi to nějak mozek nebere 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27278
10.1.22 09:32

@Aurora1borealis vem si kalendář a počítej. Poslední ti měl přijít v únoru, ale už ta menší částka a tu sloučili k tomu co přišlo ted, takže nedorazí už nic. Jo a ohlídala bych si pojištění, pokud nejsi zaměstnaná, tak leden už nejspíš nemáš hrazené zdravotní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.1.22 09:43
@Kriss Tina píše:
@Aurora1borealis vem si kalendář a počítej. Poslední ti měl přijít v únoru, ale už ta menší částka a tu sloučili k tomu co přišlo ted, takže nedorazí už nic. Jo a ohlídala bych si pojištění, pokud nejsi zaměstnaná, tak leden už nejspíš nemáš hrazené zdravotní.

Ano, uz to chapu. Akorat jsem pocitala, ze mi prijde ten zbytek v unoru. Tudiz to zdravotni pojisteni jsem pocitala ze budu mit hrazene do konce unora. Takze musim na urad se zeptat, do kdy mi to hradi? Bud pujdu na urad prace a nebo nahlasit na pojistovnu pece o dite do 7 let, nez si najdu praci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80400
10.1.22 10:06
@Aurora1borealis píše:
Ano, to chápu, že to je 42 měsíců, což je 3 roky a půl a to je dceři ted´ v lednu, tak jsem měla za to, že to posílají vždy o měsíc později. Že teď za leden dostanu až v únoru i s tím zbytkem, který sloučí. Prostě mi to nějak mozek nebere 😂

Ale ty nemas narok na RP za leden, to uz je 43 mesic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52733
10.1.22 10:07

Mel by ti prijit dopis o odebrani socialni davky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80400
@Aurora1borealis píše:
Ano, uz to chapu. Akorat jsem pocitala, ze mi prijde ten zbytek v unoru. Tudiz to zdravotni pojisteni jsem pocitala ze budu mit hrazene do konce unora. Takze musim na urad se zeptat, do kdy mi to hradi? Bud pujdu na urad prace a nebo nahlasit na pojistovnu pece o dite do 7 let, nez si najdu praci.

Zdravotní mas hrazene do konce prosince.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80400
@matkabagristy píše:
Mel by ti prijit dopis o odebrani socialni davky

Tak to on casem prijde :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2378
10.1.22 10:32

@Aurora1borealis však jo, kdyby ti teď přišlo jen těch 7000, budeš mít vybráno 294000. Na únor by zbývalo „jen“ 6000, tak to slučují s tou lednovou částkou.
Já si to vždycky polopatě rozepisovala, abych se v tom vyznala a viděla to, když jsem si měnila částky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80400
10.1.22 10:53

@Kamkam Tak úplně přesně je to prosincový rodičák, ale jinak souhlas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat