Příspěvek na bydlení 2022

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
z92
306
7.1.22 08:53

Příspěvek na bydlení 2022

Zdravím Vás… máte s tímhle někdo zkušenosti? Na portálu MPSV je „milion“ formulářů vztahujících se k příspěvku n. b., jsem samoživitelka, bydlíme v pronajatém bytě s 5letou dcerou, jaké formuláře v mém případě musím doložit k žádosti o příspěvek na bydlení? Děkuji za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13321
7.1.22 09:00

https://www.mpsv.cz/…k-na-bydleni

A dole na stránce máš přesně formuláře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10783
7.1.22 09:01

Zkusenost nemam, ale zkus si zavolat a poradi ti, jake papiry jsou potreba vyplnit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ibi
3440
7.1.22 09:04

Přidám se, taky budu žádat poprvé 😕 já se byla ptát na ÚP, paní mi dala formulare: žádost o příspěvek na bydlení, doklad o výši čtvrtletniho příjmu, doklad o výši nákladů na bydlení.
Plus doložit nájemní smlouvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
z92
306
7.1.22 09:08

@Ibi Díky, myslela jse msi že to budou tyhle, jen mě mátl ten zbytek, na stránkách jich je poměrně dost

• NÁKLADY NA BYDLENÍ*
  • ČTVRTLETNÍ PŘÍJEM*
  • PROHLÁŠENÍ OSOB BEZ PŘÍJMŮ
  • PROHLÁŠENÍ OSOB, KTERÉ NEUHRAZUJÍ NÁKLADY NA SVÉ POTŘEBY SPOLEČNĚ SE ŽADATELEM
  • DOPLŇUJÍCÍ ÚDAJE O OSOBÁCH K ŽÁDOSTI O PŘÍSPĚVEK NA BYDLENÍ
  • VÝŽIVNÉ
  • POTVRZENÍ O STUDIU
  • POTVRZENÍ O VEDENÍ V EVIDENCI ÚŘADU PRÁCE
  • POTVRZENÍ O NESCHOPNOSTI PŘÍPRAVY NA POVOLÁNÍ
  • POTVRZENÍ O ZDRAVOTNÍM STAVU NEZAOPATŘENÉHO DÍTĚTE

akorát s tím výživným nevím jak se to řeší, na dceru výživné nepobírám, otec je buhví kde, takže žádný papír nemám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9202
7.1.22 09:23

@z92 to s výživným je celkem problém, z praxe vím, že na ÚP bývá v takových případech po matce dítěte (resp.tom, kde je dítě v péči) požadováno předložení kopie trestního oznámení pro zanedbání povinné výživy na neplatiče, případně podnět soudu na výkon exekuce.. prostě doklad, že výživné řešíš..
Stát tím logicky chce mít podchyceno, že se snažíš peníze po povinném vymoct, protože nevymáháním si dobrovolně snižuješ příjem rodiny, což má pak právě vliv na výši dávek SSP..
takže to výživné opravdu řeš (už jen kvůli dítěti, jsou to JEHO peníze..)..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33826
7.1.22 10:05

@z92 když nemáš vyřízené alimenty, nemůžeš žádat příspěvek na bydlení - koukám, že už ti to hezky odborně napsala @Lucy75

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13321
7.1.22 10:26
@z92 píše:
@Ibi
akorát s tím výživným nevím jak se to řeší, na dceru výživné nepobírám, otec je buhví kde, takže žádný papír nemám…

Musíš mít papíry, že to aktivně řešíš. Že jsi udělala maximum pro to, aby jsi ty alimenty dostala. Jinak si tím jen úmyslně snizujes příjem a chybějící peníze chceš po státu, což je dost nefér.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
z92
306
7.1.22 10:26

@Lucy75 @stinga Díky za vysvětlení, řeším to, zatím, ale aktuálně to je celé v plenkách ještě, dobře, takže jakmile budu mít výsledek téhle věci mohu řešit věc druhou a to je ten příspěvek… děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
z92
306
7.1.22 10:29

@Cenarius Chápu to, ono to nebylo snadné, nevěděla jsem kde je, pak jsem zjistila že se biootec dlouhodobě a opakovaně léčil v psychiatrické léčebně, takže se to skrz tuhle věc protahuje akorát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
7.1.22 12:39

Příjmy za uplynulé čtvrtletí, dokládají se zvlášť pro každého člena domácnosti i pro dítě. Pokud nějaké má. Takže diteti vyplníte alimenty. Sobě nízký plat, ID, nebo jiné. Pak se dokladaji už jen náklady na bydlení. Jeden, dva tři formuláře celkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
7.1.22 12:42

Pardon nevšimla jsem si že dítě alimenty nemá. To by nemělo vadit, ten prispek bude asi tak podobně vysoký jako ty alimenty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33826
7.1.22 13:01
@Gežitka píše:
Pardon nevšimla jsem si že dítě alimenty nemá. To by nemělo vadit, ten prispek bude asi tak podobně vysoký jako ty alimenty.

to teda vadí, jiné by bylo, kdyby biootec neposílal, ale tady je zřejmě nemá ani vyměřené

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33826
7.1.22 13:03
@z92 píše:
@Ibi Díky, myslela jse msi že to budou tyhle, jen mě mátl ten zbytek, na stránkách jich je poměrně dost
  • NÁKLADY NA BYDLENÍ*
  • ČTVRTLETNÍ PŘÍJEM*
  • PROHLÁŠENÍ OSOB BEZ PŘÍJMŮ
  • PROHLÁŠENÍ OSOB, KTERÉ NEUHRAZUJÍ NÁKLADY NA SVÉ POTŘEBY SPOLEČNĚ SE ŽADATELEM
  • DOPLŇUJÍCÍ ÚDAJE O OSOBÁCH K ŽÁDOSTI O PŘÍSPĚVEK NA BYDLENÍ
  • VÝŽIVNÉ
  • POTVRZENÍ O STUDIU
  • POTVRZENÍ O VEDENÍ V EVIDENCI ÚŘADU PRÁCE
  • POTVRZENÍ O NESCHOPNOSTI PŘÍPRAVY NA POVOLÁNÍ
  • POTVRZENÍ O ZDRAVOTNÍM STAVU NEZAOPATŘENÉHO DÍTĚTE

akorát s tím výživným nevím jak se to řeší, na dceru výživné nepobírám, otec je buhví kde, takže žádný papír nemám…

to je přece jedno, že otec je bůhvíkde, po narození dcery jsi to měla dát přes soud, soudy si přece otce najdou, pokud není v Argentině, v ČR se před soudem fakt neschová

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
7.1.22 13:03

@stinga biootec taky nemusí úředně vůbec existovat. Jestli není nikde zapsaný na matrice ani v rodném liště, tak prostě jakoby úředně není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat