Rodičovský příspěvek-změna výše

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
21
6.1.22 12:10

Rodičovský příspěvek-změna výše

Dobrý den,

mám dotaz. V prosinci jsem si žádala o změnu výše RP. Napsala jsem, že chci vyplácet od 1/2022. Teď v lednu mi přišla ještě ta původní částka. Tak se chci zeptat, nová výše přijde v únoru ( za leden)? Děkuji za odpověď 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27167
6.1.22 12:38

Pokud sis to nechala změnit až od ledna, tak ano, přijde ti začátkem února za leden v nové částce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
6.1.22 12:42

@andelka83 ano napsala jsem vyplácení nové částky od ledna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11902
6.1.22 12:42

Změna od ledna, změněný příspěvek přijde v únoru (za leden).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1362
6.1.22 12:43
@terezka.g píše:
Dobrý den,mám dotaz. V prosinci jsem si žádala o změnu výše RP. Napsala jsem, že chci vyplácet od 1/2022. Teď v lednu mi přišla ještě ta původní částka. Tak se chci zeptat, nová výše přijde v únoru ( za leden)? Děkuji za odpověď 🙂

Ano, až v únoru za leden, protože RP chodí zpětně. Též teď řeším a též jsem to zařídila pozdě :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27167
6.1.22 12:51
@terezka.g píše:
@andelka83 ano napsala jsem vyplácení nové částky od ledna.

takže až lednový RP. a ten chodí v únoru. Kdybys to stihla ještě v prosinci a chtěla změnit už za prosinec, přišla by ti vyšší částka už v lednu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
6.1.22 13:03

Žádost jsem podala v prosinci, a uvedla vyplácení od ledna, ale právě jsem teď nevěděla jestli mi to vyplatí už v lednu za prosinec nebo v únoru za leden, jestli mi rozumíš. Ale asi ted v únoru za leden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27167
6.1.22 14:39

@terezka.g no právě, uvedla jsi od ledna. Takže dostaneš za leden v únoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 12:40

Dobrý den, mohu ukončit rodičovskou dovolenou pár měsíců před 3narozeninami dítěte? Nebo musím v měsíci kdy dítě má narozeniny?

• Citovat
  • Nahlásit
27167
7.1.22 13:57
@Anonymní píše:
Dobrý den, mohu ukončit rodičovskou dovolenou pár měsíců před 3narozeninami dítěte? Nebo musím v měsíci kdy dítě má narozeniny?

RD můžeš ukončit a nastoupit do práce po dohodě se zaměstnavatelem. Tam je řečeno jen, že RD (volno v práci) můžeš mít maximálně do 3 narozenin dítěte. Ale mnoho maminek se vrací dřív. RP můžeš pobírat dýl. To jsou dvě různé věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
7.1.22 14:12

@andelka83 takže mohu v srpnu nastoupit do práce a do října brát RP?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27167
7.1.22 14:57

@terezka.g No jistě že můžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu