Rodičák - mateřská - úmrtí

Anonymní
29.6.20 14:29

Rodičák - mateřská - úmrtí

Dobrý den prosím jen bych se chtěla zeptat jestli neví jak chodí to když máte rodičák na první dítě ( zruší se ) a nastoupíte na mateřskou s druhým a nedej bože se něco stane třeba u porodu a…
Lze zpátky dobrat rodičovský na první? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8144
29.6.20 14:34
@Anonymní píše:
Dobrý den prosím jen bych se chtěla zeptat jestli neví jak chodí to když máte rodičák na první dítě ( zruší se ) a nastoupíte na mateřskou s druhým a nedej bože se něco stane třeba u porodu a…
Lze zpátky dobrat rodičovský na první? 8o
8o 8o 8o
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33122
29.6.20 14:38
@Anonymní píše:
Lze zpátky dobrat rodičovský na první? 8o

ne..
dobereš mateřskou a max si na nemocenské ( kvůli psychice )..max dostaneš peníze ze zdravotního připojištění, jestli máš úrazovku atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.6.20 14:38

Jo a. jeste než mě bude někdo chtít soudit. Že mě zajímá toto tak chci aby věděl, že to nezjišťují pro sebe ale pro kamarádku ( poprosila mě ) která má toho už za sebou víc než dost a boji se, že se opět něco vy****. Mají dítě, hypotéku atd.. a bez těch peněz by nevyšli.

• Nahlásit
  • Citovat
33122
29.6.20 14:41
@Anonymní píše:
Jo a. jeste než mě bude někdo chtít soudit. Že mě zajímá toto tak chci aby věděl, že to nezjišťují pro sebe ale pro kamarádku ( poprosila mě ) která má toho už za sebou víc než dost a boji se, že se opět něco vy****. Mají dítě, hypotéku atd.. a bez těch peněz by nevyšli.

proc si ho teda nezvýší na maximum a ten " přebytek " si neukládají, kdyby něco..já to tak udělala abych vybrala co nejvíc..takže když jsem byla podruhé těhotná, nastavila jsem si rodičák na maximum abych ho vybrala, než se narodí druhé…a ty peníze jakože navíc si odkládala…a pak z nich koupila výbavu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33122
29.6.20 14:42

A jinak sorry, pokud nevyjdou bez rodičáku, nemají si pořizovat další.. :roll: ale to už je asi paséé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2625
29.6.20 14:50

@smurfka Udělala jsem to stejně. Navýšila jsem RP ihned po zjištění těhotenství na max s rizikem, že se může něco přihodit a tak ho případně zase za 3m snížím. Peníze jsme odkládali a stihla jsem to vybrat s odřenýma ušima celé. Pokud by se něco přihodilo u porodu, tak peníze jsou asi to poslední, co by mě trápilo :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24570
29.6.20 14:51

A co by se stalo, s matkou, s dítětem, s oběma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3305
29.6.20 14:51
@smurfka píše:
proc si ho teda nezvýší na maximum a ten " přebytek " si neukládají, kdyby něco..já to tak udělala abych vybrala co nejvíc..takže když jsem byla podruhé těhotná, nastavila jsem si rodičák na maximum abych ho vybrala, než se narodí druhé…a ty peníze jakože navíc si odkládala…a pak z nich koupila výbavu..

Ne každý má takový plat aby si zvýšil rodicak na maximum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1861
29.6.20 14:53

Hele, zrovna nedavno jsem nad tim přemýšlela. Vybrat u starsi (2,5) jsme nestihla, mela jsem uz max castku (dle sve PPM) a zbylo mi tam asi 50tisic. A rikala jsem si, co by se stalo, kdyby mi treba ted to nejmladší umřelo (syn ma 1,5roku). To se resi teda jak? Byla bych najednou bez peněz, i kdyz na „nejmladsi“ dite jeste neni vybran cely RP? Neříkám, ze se s tim clovek nekdy setka, to snad ne, jen me zajima, jeslti na to zakon nejak mysli :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33122
29.6.20 14:59
@mackA159 píše:
Ne každý má takový plat aby si zvýšil rodicak na maximum.

Ani chlap? Tak to sorry, good luck s dvema detma. Jaky si to uděláš… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
29.6.20 15:03
@1mila2 píše:
Hele, zrovna nedavno jsem nad tim přemýšlela. Vybrat u starsi (2,5) jsme nestihla, mela jsem uz max castku (dle sve PPM) a zbylo mi tam asi 50tisic. A rikala jsem si, co by se stalo, kdyby mi treba ted to nejmladší umřelo (syn ma 1,5roku). To se resi teda jak? Byla bych najednou bez peněz, i kdyz na „nejmladsi“ dite jeste neni vybran cely RP? Neříkám, ze se s tim clovek nekdy setka, to snad ne, jen me zajima, jeslti na to zakon nejak mysli :think:

Rekla bych, ze pokud je starsi ditko mladsi 4 let a neni na nej dobran RP a mladsi (nedejboze) zemre, stava se nejmladsim ditetem v rodine a podala bych zadost znovu. Mozna kecam, vale logicky bych to takto videla. Vzdyť RP lze přerusit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1861
29.6.20 15:08
@Kosopemi píše:
Rekla bych, ze pokud je starsi ditko mladsi 4 let a neni na nej dobran RP a mladsi (nedejboze) zemre, stava se nejmladsim ditetem v rodine a podala bych zadost znovu. Mozna kecam, vale logicky bych to takto videla. Vzdyť RP lze přerusit.

Myslim si to právě stejně. Neznam nikoho, kdo by s tim mel zkusenost, diky Bohu. Existuje řada lidí, kteří maji nemocné děti, tak to asi není úplně neobvyklé. Chápu, že když zemře dítě, tak člověk úplně nepřemýšlí nad penězma, ale když pak nemá na jídlo pro starší dítě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27993
29.6.20 15:10

Rodičák se bere na nejmladší dítě v rodině. Pokud tam zůstane nedobráno, myslím, že lze znova si požádat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1861
29.6.20 15:11
@smurfka píše:
Ani chlap? Tak to sorry, good luck s dvema detma. Jaky si to uděláš… :think:

My s chlapem taky ani jeden nedosahli na max RP 8o a máme děti 3 :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek