Rodičovská v Německu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 19:45
Rodičovská v Německu

Dotaz na ty, které pobírají rodicovskou v Německu :-) schválili mi tu poslední rodicovskou do 3 let, dětem je 2.5 roku a jsou už v soukromé dětské skupině, když jsem v práci, samozřejmě do konce června, pak jsou běžně prázdniny a musí se prihlasovat znovu. Rodičovská je do 3 let, takže posledního půl roku, ale nevím, jak je to přesně s pobíránim a dochazenim dítěte do skupiny? Nemá někdo zkušenost? Dokladali jste to nějak sami od sebe nebo čekat, jestli se někdo ozve? Vrací se to zpětně? Vzhledem k rychlosti německých úřadů si totiž nejsem jistá, jestli vůbec budou schopni zareagovat.. :nevim:

Reakce:
pikola
Generální žvanilka 20882 příspěvků 09.05.19 19:51

Rodičovský je na rok max dva :nevim:

Aduš8
Závislačka 4473 příspěvků 09.05.19 20:03

Pobírat peníze v Německu můžeš rok, maximálně si to rozložit na dva od jejího začátku, zbytek můžeš být doma, ale zadarmo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 20:08

Aha, tak je to tedy nějaký ten příspěvek na péči o dítě? Já už jsem z těch německých přídavku blázen.. je to cca 180 E a začali to vyplácet teď, ví kolik je dětem, Elterngeld i Betruunsgeld jsme dostali zpětně vypláceny, ale nevím tedy, co to teď počítám vlastně :nevim:

Aduš8
Závislačka 4473 příspěvků 09.05.19 20:19
@Anonymní píše:
Aha, tak je to tedy nějaký ten příspěvek na péči o dítě? Já už jsem z těch německých přídavku blázen.. je to cca 180 E a začali to vyplácet teď, ví kolik je dětem, Elterngeld i Betruunsgeld jsme dostali zpětně vypláceny, ale nevím tedy, co to teď počítám vlastně :nevim:

Pokud bydlíš nebo pracuješ (ty nebo partner) v Bavorsku, tak máš na mysli Familiengeld. Ten se vyplácí dětem mezi 13. a 36. Měsícem života bez ohledu na to, zda je s nimi doma rodič, nebo jsou v jeslích či u Tagesmutter. Jinak je potom 196€ Kindergeld na každé dítě.

Martinka654
Kecalka 118 příspěvků 09.05.19 20:32

@Aduš8 děkuji moc, to mi opravdu pomohlo :-)

Martina356
Nováček 1 příspěvek 13.05.19 14:46
Familiengeld a rodičák v ČR

Dobrý den,

prosím poradte..Když pobírám Familengeld, tak rodicák v ČR zanika? Děkuji

Váš příspěvek
Reklama