Čerpání rodičovského příspěvku v případě dalšího porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 18:21
Čerpání mateřské

Ahoj všem,

nechci spamovat, je tu spoustu diskuzí na podobná témata. Ale ne nové, chtěla bych se zeptat jsem na mateřské dovolené 8 měsícu ale už jsem v 3 měsíci dalšího těhotenství. Chtěla bych se zeptat zda se dá mateřská vyčerpat v tomto případě rychleji i když nemám odpracováno. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10113 příspěvků 06.05.19 18:29

Jak můžeš být na mateřské 8 měsíců?? Myslíš rodicak? Ten můžeš čerpat až do výše, kolik si měla nárok na mateřskou, nebo přes chlapa, ale pochybuju že to stihneš vybrat všechno :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 18:33

Ano myslím rodičovský příspěvek

Extra třída :D 10113 příspěvků 06.05.19 18:38
@Anonymní píše:
Ano myslím rodičovský příspěvek

A otec dítěte je? Pracuje? Máš možnost si volit výši přes něj?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 18:41

Otec dítěte je pracuje, ale také ne celý rok.

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1451 příspěvků 06.05.19 18:44
@Anonymní píše:
Ahoj všem,nechci spamovat, je tu spoustu diskuzí na podobná témata. Ale ne nové, chtěla bych se zeptat jsem na mateřské dovolené 8 měsícu ale už jsem v 3 měsíci dalšího těhotenství. Chtěla bych se zeptat zda se dá mateřská vyčerpat v tomto případě rychleji i když nemám odpracováno. Děkuji.

Ano, dá, také jsem teď v situaci, kdy potrebuji vyčerpat. Musíš si nechat zvednout měsíční platby rodicaku na maximum. Počítá se to podle příjmu před porodem, pokud má tvůj manžel větší příjem, můžeš čerpat i na základě jeho mzdy.

Nejvyšší možná rodičovská je 32640 Kč a čerpat ji můžeš, pokud jsi měla ty nebo manžel před porodem hrubý plat větší než 70.000 Kč. Pokud je plat menší, můžeš čerpat méně. Pak si nechá chlap v práci potvrdit na formulář příjem, pak od ČSSZ denní vyměřovací základ a to se pošle na pracák s žádostí o navýšení platby rodicaku.

Když budeš chtít, tak napiš SZ, pošlu ti odkazy na potřebné formuláře - řešila jsem to před měsícem a uspěla jsem :palec:

Extra třída :D 10113 příspěvků 06.05.19 18:44
@Anonymní píše:
Otec dítěte je pracuje, ale také ne celý rok.

Tak to vám asi neprojde, musel by doložit příjmy za posledni rok před narozením dítěte.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 06.05.19 18:55
@Bídžej píše:
Ano, dá, také jsem teď v situaci, kdy potrebuji vyčerpat. Musíš si nechat zvednout měsíční platby rodicaku na maximum. Počítá se to podle příjmu před porodem, pokud má tvůj manžel větší příjem, můžeš čerpat i na základě jeho mzdy.

Nejvyšší možná rodičovská je 32640 Kč a čerpat ji můžeš, pokud jsi měla ty nebo manžel před porodem hrubý plat větší než 70.000 Kč. Pokud je plat menší, můžeš čerpat méně. Pak si nechá chlap v práci potvrdit na formulář příjem, pak od ČSSZ denní vyměřovací základ a to se pošle na pracák s žádostí o navýšení platby rodicaku.

Když budeš chtít, tak napiš SZ, pošlu ti odkazy na potřebné formuláře - řešila jsem to před měsícem a uspěla jsem :palec:

Rodičovská může být ještě vyšší, taky jsem si nechala navýšit na maximum, protože jsem tři měsíce po porodu otěhotněla a mám rodičák 34 tisíc měsíčně

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1451 příspěvků 06.05.19 19:18
@Zoe1 píše:
Rodičovská může být ještě vyšší, taky jsem si nechala navýšit na maximum, protože jsem tři měsíce po porodu otěhotněla a mám rodičák 34 tisíc měsíčně

Nevím, kdy jsi žádala, ale letos je maximum 32.640 :nevim:

Cituji https://www.finance.cz/…ke-dovolene/ plus mám to teď potvrzeno i z pracáku:
Balík rodičovské má v současné chvíli hodnotu 220 tisíc korun, při narození dvojčat a vícerčat se potom rodičovský příspěvek zvyšuje na 330 tisíc Kč. Dobu čerpání rodičovského příspěvku si můžete zvolit a od toho se vám bude odvíjet výše měsíčního rodičovského příspěvku (maximální může mít výši 32 640 Kč a minimální 50 Kč).

Lendeš
Kelišová 6261 příspěvků 06.05.19 19:22

@Bídžej Maximální částka se odvíjí od vyměřovacího základu pro PPM a tam se strop každoročně mění, protože se mění redukční hranice. Zřejmě si to autoři článku neumí přepočítat.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 06.05.19 19:24
@Bídžej píše:
Nevím, kdy jsi žádala, ale letos je maximum 32.640 :nevim:Cituji https://www.finance.cz/…ke-dovolene/ plus mám to teď potvrzeno i z pracáku:
Balík rodičovské má v současné chvíli hodnotu 220 tisíc korun, při narození dvojčat a vícerčat se potom rodičovský příspěvek zvyšuje na 330 tisíc Kč. Dobu čerpání rodičovského příspěvku si můžete zvolit a od toho se vám bude odvíjet výše měsíčního rodičovského příspěvku (maximální může mít výši 32 640 Kč a minimální 50 Kč).

Ten článek je špatně, žádala jsem letos a od ledna mám rodičák 34 tis

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1451 příspěvků 06.05.19 19:33
@Zoe1 píše:
Ten článek je špatně, žádala jsem letos a od ledna mám rodičák 34 tis

Tak to jsem z toho jelen :think: já žádala před měsícem a odklepli nám 32.640, že prý je to maximum (hrubý příjem je nad 100.000). Myslíš, že to mám teda vyreklamovat, že to udělali špatně? Rozhodnutí mám teď z 29.4. :nevim: ale postup máme stejný, ne?

Zoe1
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 06.05.19 19:46
@Bídžej píše:
Tak to jsem z toho jelen :think: já žádala před měsícem a odklepli nám 32.640, že prý je to maximum (hrubý příjem je nad 100.000). Myslíš, že to mám teda vyreklamovat, že to udělali špatně? Rozhodnutí mám teď z 29.4. :nevim: ale postup máme stejný, ne?

A nenapsala sis ty tam tuhle částku? Já jsem jim řekla ať mi dají tu nejvyšší možnou.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 06.05.19 19:52

A v tomto článku zas pisou 36750 https://www.e15.cz/…dicu-1350167, ale je to článek z loňska, když jsem to v lednu hledala, tak jsem se někde dočetla, že nejvyšší možná výše je 34 něco a někde zas 36 něco, tak když jsem si byla žádat, tak jsem jim řekla, ať mi dají nejvyšší možnou částku, kterou mohou vyplácet na základě příjmu manžela

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1451 příspěvků 06.05.19 20:19
@Zoe1 píše:
A v tomto článku zas pisou 36750 https://www.e15.cz/…dicu-1350167, ale je to článek z loňska, když jsem to v lednu hledala, tak jsem se někde dočetla, že nejvyšší možná výše je 34 něco a někde zas 36 něco, tak když jsem si byla žádat, tak jsem jim řekla, ať mi dají nejvyšší možnou částku, kterou mohou vyplácet na základě příjmu manžela

To jsem taky říkala. Tyjo to je bordel :zed: každopádně se zase tolik nedivím - když jsem to začala řešit, volala jsem přímo na pracák, ať mi poradí, co mám kde vyplnit, a ředitelka toho úseku mi řekla, že to oni tam neví a že to musí vědět žadatel a zaměstnavatel :roll: naštěstí jsme alespoň postup vykoumali správně.

Každopádně díky za info, zítra si zavolám té mojí bábě :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama