Reklama

Rodičovský příspěvek 2020

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LenkaKom
Povídálka 20 příspěvků 10.08.18 13:23
Rodičovský příspěvek 2020

V médiích prosakují předběžné informace o tom, že by od 1.1.2020 mohla být výše rodičovského příspěvku 300 000 Kč (namísto 220 000 pro 1 dítě).

https://www.google.com/search?…

Samozřejmě to nemusí být schváleno, nebo to může pak být celé jinak. Mě by ale zajímalo, pro koho to bude platit? Zda pro ty co od 1.1.2020 nově zažádají o RP, nebo pro všechny kdo v tu dobu žádají nebo i už pobírají. Např, si vemme že pobíráte RP teď a máte ho nastavený na ryhlé vyčerpání které by skončilo před rokem 2020. Přemýšlím zda by se nevyplatilo snížit výši a zpomalit to tak, aby to vyplácení probíhalo až do roku 2020 a tím mít teoreticky šanci pak dosáhnout na částku o 80 000 Kč vyšší (to není úplně málo). Nedokážete to někdo se znalostí toho jak systém fungoval doteď odhadnout?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Popokatepetla
Závislačka 3075 příspěvků 10.08.18 13:25

Co jsem četla, tak by to mělo platit, až pro rodičáky, co se začnou čerpat až po schválení, tzn.že pro stávající to platit nebude. Podle mě je to jen předvolební populistický krok, který stejně nakonec neprojde.

Šarlota4
Echt Kelišová 9726 příspěvků 10.08.18 13:33

Logicky mi prijde, ze pro ty co zazadaji od 1.1.2020.

awesomeone
Kecalka 137 příspěvků 10.08.18 13:33

@Popokatepetla ja myslím, že projde, jen ne v takové výši. Někde jsem četla rozhovor s novou ministryní a ta hovořila o 260tisicich na dítě :nevim:

Uživatel je onlineveria
Generální žvanilka 23386 příspěvků 1 inzerát 10.08.18 13:34

Bude to velmi pravděpodobně platit až pro nové rodičáky.

axlpol
Závislačka 2654 příspěvků 87 inzerátů 10.08.18 13:35

@LenkaKom Jelikož mi na dvojčata rodičák doplatili ,věřím,že by to mohli udělat stejně.Ovšem to už by se jednalo o daleko vyšší částku,což nevím,jestli to schválí.

LenkaKom
Povídálka 20 příspěvků 10.08.18 13:35

@Popokatepetla Myslíš že bys našla zdroj? Jinak mám stejný názor, ale raději se po tom pídím. Pokud by bylo 100% jisté že se to nebude týkat těch lidí co RP začli pobírat už před rokem 2020, pak nemá smysl to vyplácení zpomalovat.

ka2ka
Extra třída :D 12770 příspěvků 1 inzerát 10.08.18 13:43
@awesomeone píše:
@Popokatepetla ja myslím, že projde, jen ne v takové výši. Někde jsem četla rozhovor s novou ministryní a ta hovořila o 260tisicich na dítě :nevim:

to jsem taky slyšela, ale mám pocit že to má platit dřív :think:

awesomeone
Kecalka 137 příspěvků 10.08.18 13:46

@ka2ka myslím, že tam bylo od podzimu 19

Lisianne
Kecalka 242 příspěvků 10.08.18 13:47

Taky mě to zajímá, jestli by se to doplácelo zpětně, některým by se vyplatilo rozvolnění, je to ale risk, co když navýšení neprojde. :nevim:

ka2ka
Extra třída :D 12770 příspěvků 1 inzerát 10.08.18 13:47

@awesomeone možná nepamatuju si to, ale víš jak je nová a jak se říká nové koště dobře mete tak se musí něčím zavděčit a prohlášení jí nic nestojí tak uvidíme jak to bude

Hadumi
Extra třída :D 13395 příspěvků 10.08.18 13:52

Bylo by to fajn, zbývá mi asi 18 tis., to si nechám vyplácet tisícovku měsíčně a vydělám na tom :-). Ale mluvilo se tedy o tom, že se navýší na 260 tis., těch 300 by bylo úkolem až další vlády…

Popokatepetla
Závislačka 3075 příspěvků 10.08.18 13:56
@axlpol píše:
@LenkaKom Jelikož mi na dvojčata rodičák doplatili ,věřím,že by to mohli udělat stejně.Ovšem to už by se jednalo o daleko vyšší částku,což nevím,jestli to schválí.

Přesně - u dvojčat se jednalo o celkem „malou“ částku pro stát. Tohle už by byly sakra vysoký sumy, pokud by se vyplácelo zpětně. Kde by na to stát vzal?

ka2ka
Extra třída :D 12770 příspěvků 1 inzerát 10.08.18 14:09

@Popokatepetla mám pocit že u dvojčat za to přidání hodně loboval poslanec kterému se narodili dvočata a strašně se divil co to stojí peněz, pochybuju že vůbec něco dají

Uživatel je onlineveria
Generální žvanilka 23386 příspěvků 1 inzerát 10.08.18 14:10

Jako rozvolnit si to můžete tak, ze si dáte na poslední rok třeba 50 korun měsíčně, ale opravdu pochybuju, ze by to doplaceli …

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Co říká rodina Meghan Markle na královské dítě? Třepou se na něj jak supi

Je to den, co Kensingtonský palác vypustil šťastnou novinu do světa. Necelých... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >